Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Koleje Śląskie po kolejnych cięciach tj. optymalizacji
Autor Wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 17-06-2013, 19:21    Odpowiedz z cytatem

$ledziu napisał/a:

Jak to mówią w kupie siła. W pojedynkę nie zdziała się nic, ale jeśli większość zacznie reagować to coś z tego może będzie...

Cuda się jednak czasem zdarzają Smile

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=17003

Muszę się pochwalić także swoim sukcesem bo w zeszłym roku na moja mailową prośbę jeden z przewoźników przesunął godzinę odjazdu pociągu aż o 10 minut! Stało się tak pewnie dlatego że argumenty miałem nie do podważenia Very Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 17-06-2013, 19:56    Odpowiedz z cytatem

arbi77, sitkol i pekapowski rozkład bazują na tej samej bazie pociągów, jeżeli wskazuje błąd to drugi też.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

$ledziu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012

PostWysłany: 18-06-2013, 07:12    Odpowiedz z cytatem

A tutaj coś, na dowód, że to moje zdjęcie nie było jednorazowym incydentem, a cała rzecz jest tak powtarzalna jak to, że ludzie codziennie jeżdżą do pracy pociągami KŚ:
http://i.imgur.com/5a0IOX2.jpg

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 18-06-2013, 08:53    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja na średnicy jest okropna. Może za 2 tygodnie będzie lepiej, będą wakacje. Za niedługo także studenci przestaną masowo jeździć na uczelnie. Wiem, że jestem tylko optymistą i problem się załagodzi do września no ale wtedy może coś wróci, trzeba walczyć i być dobrej myśli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

$ledziu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012

PostWysłany: 18-06-2013, 09:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sytuacja na średnicy jest okropna

Tak siedzę sobie w pracy. Przy oknie mam tory w odległości 5m, gdzie jest podgląd niemal idealny na przejeżdżające pociągi KŚ tą trasą. Teraz sobie tak siedzę i dumam o co chodzi?
Jak jest ranek i wszyscy do pracy jeżdżą to jest krótki skład. Mały flirt, mały kibel, mały elf. A jak jest 9:00, 10,11,12,13 jeżdżą puste długie elfy. Co prawda nie widziałem ostatnio impulsa(może sprzedali za długi? Śmiech ), ale wydaje mi się, że planista KŚ robi na złość ludziom, bo jak wracam z pracy to jadę na powrót starym zdezelowanym krótkim czerwonym kiblem tudzież ewentualnie jak kogoś natchnie turbokiblem po modernie, który jest niewiele większy od czerwonego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 18-06-2013, 09:13    Odpowiedz z cytatem

$ledziu, tutaj mój optymizm się kończy, KŚ robią tak jak im pasuje, widocznie Koleje Święte uznały, że takie obiegi są najlepsze. Elfy i flirty są dobre na takt 20-30 minutowy, nie na takie dziadostwo co mamy teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

irek34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 18-06-2013, 23:22    Odpowiedz z cytatem

A ja się pytam gdzie jest prasa gdzie jest marszałek i prezes tego , nie będę myśli kończył ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 00:02    Odpowiedz z cytatem

irek34 napisał/a:
A ja się pytam gdzie jest prasa gdzie jest marszałek i prezes tego , nie będę myśli kończył ?
w gabinetach i jezdza wypasionymi zlomami na 4 kolach i maja w tylnej czesci ciala pasazerow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

$ledziu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 07:29    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dziś można rzec już standardowo Smile dorzucam parę zdjęć na poparcie moich wcześniejszych slow. Otóż drodzy Państwo wyobraźcie sobie, iż nie było żadnego zdziwienia na mojej twarzy gdy zobaczyłem tą podjeżdżającą czerwoną parówę, ten kibel wyciągnięty z krzaków. Wiadomo w końcu to koniec dnia w pracy Smile W trakcie przecież jeździły długie elfy z klimą. A właśnie wczoraj w tej puszce było chyba z 50 stopni. Cudem udało mi się w dalszej części podróży dostać się do okna, które jako nieliczne się w ogóle otwierało Smile.
Na domiar złego maszynista chyba miał zły dzionek i mając ludzi w głębokim poważaniu podjechał sobie na sam przód peronu, zmuszając ludzi do dawki sportu. Taki rozruch w 30st. upale, żeby sobie pobiegać.
Dodam tylko, iż podróż moja skończyła się niecodziennie ok 18:00 z powodu zerwania trakcji, no ale tu muszę pochwalić KŚ za to, że dogadały się z Cargo, która oddelegowała spalinówkę. I tak oto EN57 - "pospolite w PKP Elektryczne Zespoły Trakcyjne Toalet (tzw. jednostki elektryczne), rozpoznawalne po charakterystycznym zapachu ubikacji wewnątrz pojazdu (stąd nazwa potoczna - kibel), samozapłonach szaf wysokiego napięcia, nie zamykających się drzwiach oraz prędkości maksymalnej 110 km/h (oczywiście tam, gdzie pozwalają na to tory i nie ma ograniczenia 20km/h z powodu przegniłych podkładów)." były ciągnięte przez spalinówke Cargo Smile.
A teraz zdjęcia osławionego EN57(tego z wczoraj):
http://i.imgur.com/RSy4Grv.jpg
i jeszcze jedno Smile :
http://i.imgur.com/5BAVpHx.jpg

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 19-06-2013, 07:57    Odpowiedz z cytatem

Na zdjęciu z tego co widać to wszystkie okna są otwarte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

$ledziu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 08:01    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na zdjęciu z tego co widać to wszystkie okna są otwarte


Akurat po tej stronie. Z tyłu, gdzie było odrobinę miejsca i gdzie stałem otwierały się 2 po lewej, a po prawej w ogóle Smile. Tak ku woli ścisłości.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 10:04    Odpowiedz z cytatem

$ledziu, pojęcie "kibel" nie wzięło się z zapachu ani oferowanego komfortu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

$ledziu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 10:17    Odpowiedz z cytatem

@Leniwiec
Cytat:
$ledziu, pojęcie "kibel" nie wzięło się z zapachu ani oferowanego komfortu.

ok Smile ja to wiem, ale to nie jest meritum tego postu

Zachęcam wszystkich do dzielenia się wrażeniami z podróży pociągami KŚ, dodawania i dokumentowania na forum zdjęć obrazujących transport jakim raczy nas KŚ.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Dobra, oto to moje wrażenie z ostatniej podróży pociągiem KŚ. Jest to świetny kontrast do zapchanych pociągów na S1. Jechałem sam, w 3 wagonach był tylko kierownik i ja. Był to doskonale znany pociąg-widmo Gliwice-Lubliniec. Wiem, że pociąg jest podsyłem do skomunikowań no ale to jest totalne marnotrawstwo, pociąg na takiej trasie jeździ (prawie) pusty. Nie zrobiłem zdjęć, byłem zajęty korzystaniem z komfortu posiadania swoich 80 miejsc w wagonie, następnym razem podjadę np. z 2 stacje i zrobię foty Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

$ledziu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012

PostWysłany: 19-06-2013, 12:49    Odpowiedz z cytatem

@Leniwiec
Dobre Śmiech

Można np. co 1 minutę przesiadać się o kolejne siedzenie. Daje to możliwość sprawdzenia, które jest najwygodniejsze i które daje najbardziej optymalny widok z okna albo na pociąg...
Możliwości jak tak wiele Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl