Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
[PKP IC] Cytryna przysługuje tylko w pierwszej klasie
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-06-2013, 22:13   [PKP IC] Cytryna przysługuje tylko w pierwszej klasie Odpowiedz z cytatem

Wydawało mi się, że czasy, gdy cytrusy w naszym kraju były towarem deficytowym, mamy już za sobą. Ale nie. Dzięki PKP Intercity stały się znów towarem luksusowym - opisuje czytelniczka z Poznania.

W minionym tygodniu, korzystając z pociągu tego właśnie przewoźnika, wracałam z Warszawy. Trasę tę pokonuję bardzo często, zawsze kupuję bilet w drugiej klasie, który - dodajmy to wyraźnie - nie jest tani. 127 zł! W ramach biletu pasażerowie otrzymują tzw. poczęstunek: do wyboru - kawa, herbata, sok, woda i maleńkie kruche ciastko w papierku.

Zawsze proszę o herbatę z cytryną, a konkretnie z sokiem z cytryny w małym plastikowym opakowaniu, identycznym jak śmietanka do kawy.

W czwartek podchodzi do mnie pracownik Warsu i jak zwykle pyta czym poczęstować.

- Proszę o herbatę z cytryną.

- Mogę podać, ale bez cytryny - informuje mnie uprzejmie. - Cytryna przysługuje tylko w wagonach pierwszej klasy.

Zatkało mnie ze zdumienia.

- To ja zapłacę za tę cytrynę - zaproponowałam ugodowo.

- Cytryny nie mogę sprzedać, bo to jest towar w ramach poczęstunku, nie do sprzedaży.

- Cieszmy się, że w ogóle papierowy kubek przysługuje w drugiej klasie - skomentował siedzący nieopodal mnie pan. Może już niedługo trzeba będzie jeździć z własnym. Odechciało mi się herbaty.

Przez resztę drogi zastanawiałam się, jakie to kolosalne oszczędności może poczynić PKP Intercity, odmawiając pasażerowi kilku kropli cytryny. W hurcie takie małe pudełeczko kosztuje pewnie 10 albo 20 gr. Może w ramach dalszych cięć już niedługo nie będzie się podawać śmietanki do kawy, albo cukru?

A może najprościej będzie w ogóle zrezygnować z tego poczęstunku. Przynajmniej żaden pasażer nie będzie się czuł jak idiota. A cytryna nie będzie miała dla nas smaku luksusu.

Źródło: Gazeta.pl

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 29-06-2013, 15:41    Odpowiedz z cytatem

I tu należy się pochwała dla pracownika Wars-u, zapewne zapoznał się z ostatnimi badaniami uczonych, którzy uznali że cytryna w herbacie jest szkodliwa! Uchronił przed utratą zdrowia i stratami w portfelu. Natomiast, w 1 klasie jeżdżą zasobniejsi w kasę, więc ich stać będzie na ewentualne leczenie.SmileSmile

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 29-06-2013, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Istnieje podobny problem: w większości wagonów 2 klasy TLK nie ma kontaktów! Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 30-06-2013, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Henryk, co ma piernik do wiatraka? Nie ma kontaktów, gdyż w większości na TLK kursują stare wagony ośmiomiejscowe w których nie byłoby nawet na te gniazdka miejsca?
Jak tak czytam Twoje posty nie mogę wyjść ze zdumienia, że taki kretyn może studiować na UW Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl