Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet z Budapesztu do Warszawy
Autor Wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 30-06-2013, 20:06   Bilet z Budapesztu do Warszawy Odpowiedz z cytatem

Na stronie MAV probowalem zrealizowac zakup biletu do Warszawy. Czy ktoś jak myślę zamawiał bilet przez internet SparDay bo taka opcja jest za 29 Euro do Warszawy. Opcji zakupu nie ma tak mi sie wydaje. Jak potem dalej realizuje sie zakup biletu. Czy z wydrukowaną rezerwacją o ile uda się mi to wykonać nalezy zgłosić sie do kasy i dokonać zakupu. Na jaki czas przed odjazdem bo ja jestem poza UE a Budapeszt jest tylko miejscem przesiadkowym. Czy są jeszcze dodatkowe jakieś koszty. Z gory dziekuje za info. ale mam kłopoty z językami a o węgierskim nie wspomnę.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 30-06-2013, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Z tym bedziesz mial klopot bo zakup biletu przez internet na stronie MAV nie oznacza ze dostaniesz ten bilet do druku na maila . Dostaniesz ale bodaj 10 cyfrowy kod ktory musisz wklepac w niebieskim automacie na kazdym wiekszym dworcu na terenie Wegier i to jest ten bilet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 01-07-2013, 18:18    Odpowiedz z cytatem

A czy opłata jest podczas rejestracji przez internet czy podczas odbioru biletu z automatu bo to też moze być różnie a pociag nie czeka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 01-07-2013, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Nie ma zadnych oplat . Kupowalem np na Railjet Budapest - Wieden i nic nie sciagneli dodatkowo tylko polski bank za przewalutowanie czy jakos tak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 02-07-2013, 18:20   Poproszę dokładniej Odpowiedz z cytatem

1 czy bilet z Budapesztu do Wiednia to był SparDay
2 czy opłata 29Euro w moim przypadku jest przy zamawianiu czy przy odbiorze z automatu
3 Czy ten niebieski automat na Keleti znajduje sie przy kasach międzynarodowych lub w pobliżu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 02-07-2013, 21:47    Odpowiedz z cytatem

To nie byl bilet SparDay tylko w innej ofercie za 13 euro w jedna strone juz wliczona miejscowka . Z wegierska oferta nazywa sie Kiratulojegy ...
Powtarzam : Kazdy bilet kupiony w sieci na stronie MAV Start musisz wydrukowac w niebieskim automacie biletowym . Na Keletim automat ten jest przy czwartym peronie - nie wiem czy jest przy kasie miedzynarodowej - zreszta na stronie MAV jest spis dworcow na ktorych sa te automaty i mapki gdzie ich szukac

[ Dodano: 02-07-2013, 22:55 ]
Po wyklikaniu tego co trzeba pokazuje sie taki komunikat

Please note that home printing of international tickets is not possible. International tickets booked online must be collected at
one of the e-Ticket machines located at 42 railway stations in Hungary before your journey.

Mysle ze wszystko jasne Smile

[ Dodano: 02-07-2013, 22:59 ]
Jeszcze o rozmieszczeniu automatu do druku biletu miedzynarodowego na Keleti pomocny mysle bedzie ten link i zdjecie

https://jegyvasarlas.mav-start.hu/eTicketV2/jegyatveteli_pontok/jegyatveteli_allomasok.jsp?Lang=EN&allomas=keleti
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 20-10-2013, 09:53    Odpowiedz z cytatem

Może ktos udzieli info jak postępowac gdy automat nie wydrukuje biletu lub jaks inna przyczyna a posiadam 10cio cyfrowy kod
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 20-10-2013, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Musisz isc wtedy do kasy miedzynarodowej . Na dworcu Keleti jest ona po prawej stronie jesli stoisz przy glownym wejsciu . Ewentualnie poszukac na innym dworcu (Budapeszt ma ich bodaj 6 albo 7 i na kazdej jest automat)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 20-10-2013, 13:33    Odpowiedz z cytatem

dziekuje za info powinienem sobie poradzić. Chciałem dodać że aby kupić bilet specjalny spaday nie dostanie sie go na stacji Kelebia/przejscie Unia-Serbia/ nie wiem dlaczego ponieważ info jakie kiedyś otrzymałem z MAV mowiło ze można. Raz dostałem bilet drugi raz był popsuty komputer w tym roku nie można płacić w euro i oni tego nie prowadzą. Najbliżej do Szeged tam nie ma problemu. Moze komuś przyda sie ta informacja teraz juz sprobuje kupić tak jak pisał kolega drogą elektroniczną .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl