Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
TLK Pirat
Autor Wiadomość

martin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2013

PostWysłany: 03-07-2013, 22:12   TLK Pirat Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
mam pytanie: wsiadam w Oławie do TLK Pirat, jadącego do Kołobrzegu. Mam już kupione bilety, a więc i miejscówki: wagon 21, miejsca:25,26 (oba okno) i 24.
Czy możecie mi wyjaśnić-jak mam szukać wagonu (będę miał żonę Surprised , dziecko i walizy i minutę na wejście do pociągu bo tyle stoi on na stacji)- czy tajemnicze 21-oznacza ilość wagonów i ja np będę w 21 aż?
czy przedział jest jakoś na początku wagonu i czy miejsce środkowe 24-będzie miejscem w kierunku jazdy?
Przepraszam, jeśli dla kogoś są to infantylne pytania.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-07-2013, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Pociąg napewno nie będzie mieć 21 wagonów. To tylko oznaczenie. Smile Pociąg będzie mieć około 11 wagonów. Z czego połowa będzie jechała do Świnoujścia, a część do Kołobrzegu. Myślę, że przy zapowiedzi wjazdu pociągu zostanie powiedziane, gdzie zatrzymają się wagony do Kołobrzegu, a gdzie do Świnoujścia. Będziecie mieli mniejszą liczbę wagonów do "rozeznania". Niemniej ja proponuje wejść do wagonu, który będzie najbliżej was.

Niestety nie da się sprawdzić czy miejsce "24" jest zgodnie z kierunkiem jazdy czy też nie. Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

martin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2013

PostWysłany: 03-07-2013, 22:29    Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie-czy jeśli pociąg jest z miejscówkami, to oznacza, że nie będzie ludzi siedzących/stojących na korytarzu? Z dzieckiem na pewno co najmniej raz będę musiał do toalety się przejść a boję się ścisku.
Może nie w tym temacie co powinno być, ale mam jeszcze pytanie o ceny: czy to prawda, że w I klasie nie ma zniżek? np.dla dziecka, za przejazd rodzinny, itp?
dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 03-07-2013, 22:34    Odpowiedz z cytatem

Skład TLK Pirat zasadniczo ma 13 wagonów. Wagon nr 21 jest to siódmy wagon licząc od czoła pociągu. (Przednie 6 wagonów jedzie do Świnoujścia a ostatnie siedem jedzie do Kołobrzegu).

Warto zauważyć że jeśli nie ma tłoku, możecie usiąść w klasie drugiej tam gdzie wam się podoba. Nie ma przymusu siadać tam gdzie jest wskazane na miejscówce.

Miejscówki również nie gwarantują że nie będzie tłoku. Jeśli miejscówki się wyczerpią, to podróżny dostaje bilet bez wskazania miejsca, czyli zapewne czeka go stanie na korytarzu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-07-2013, 22:45    Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
czy jeśli pociąg jest z miejscówkami, to oznacza, że nie będzie ludzi siedzących/stojących na korytarzu? Z dzieckiem na pewno co najmniej raz będę musiał do toalety się przejść a boję się ścisku.

Oczywiście, że może się tak zdarzyć. Ale ten pociąg z reguły nie ma dużego obłożenia, chyba, że traficie na jakieś kolonie czy inne grupy zorganizowane. Ostatnio widziałem ten pociąg 2 razy na wyjeździe z Wrocławia - świecił pustkami.

martin napisał/a:
czy to prawda, że w I klasie nie ma zniżek? np.dla dziecka, za przejazd rodzinny, itp?
dziękuje

O ile się nie mylę, to nie ma. Ale nie widze sensu za bardzo kupowania biletów na 1 kl. w tym pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-07-2013, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz zestawienia pociągów:

http://intercity.pl/pl/l/na-skr%C3%B3ty/zestawienia-pociagow.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

martin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2013

PostWysłany: 03-07-2013, 22:51    Odpowiedz z cytatem

Wtedy świecił pustkami ale teraz rozpoczęły się wakacje więc pewnie i pojawi się tłum, chociaż swoją drogą-trasę ma morderczą Sad 11h-pamiętam, że kiedyś jeździłem nocnym z Wrocławia-dużo szybciej, nie przez Szczecin i ZG Crying or Very sad
Poza tym, jadę z piątku/sobotę więc też może być tłum (chyba), a innej alternatywy z Wrocławia chyba nie ma nocą? Z racji posiadania dziecka, nie chcę wybierać nocnych przesiadek.
dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 04-07-2013, 00:17    Odpowiedz z cytatem

martin, Alternatywa jak zawsze jest - Uznamem do Szczecina, i tam łapiesz grupę wagonów od Szczecinania do Kołobrzegu. Ale jak sam mówisz że chcesz uniknąć przesiadek w nocy, to niestety innej alternatywy jak Pirat sobie nie przypominam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 04-07-2013, 11:01    Odpowiedz z cytatem

Pirat jest o tyle ciekawym pociągiem, że praktycznie nigdy nie widziałem w nim przeciętnej frekwencji. Zwykle jedzie albo puściusieńki, albo tak zapchany że szpilki nie włożysz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 04-07-2013, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Jechałem Piratem 29/30 czerwca z Brzegu do Kołobrzegu. Gdy przyjechał do Brzegu więcej osób siedziało w części do Świnoujścia niż do Kołobrzegu. Zająłem miejsce w wolnym przedziale (w wagonie w którym miałem miejscówkę, ale nie na ten przedział). Tłumy wbiły do pociągu we Wrocławiu. Przedziały zapełniły się średnio po 6-7 osób każdy. Co ciekawe do mojego nikt nie wsiadł i całą drogę do samego Kołobrzegu jechałem sam. W połowie drogi między Szczecinem a Kołobrzegiem konduktor był zdziwiony gdy powiedziałem, że tak jadę sam cały czas - potwierdził, że w pozostałych przedziałach jest teraz ponad połowę zajętych miejsc, a nawet komplety pasażerów. Jeszcze mogę dodać,w ramach ciekawostki, że drużyna, która jedzie od Rzepina do Szczecina olała sobie sprawdzanie biletów i nikt nie pofatygował się ich sprawdzić. Nie spałem nawet minuty więc nie przegapiłem kontroli.

Pociąg powrotny z Kołobrzegu, także Pirat 30czerwca/1 lipca. Na starcie po 2-3 osoby na przedział, niektóre wolne. Do Szczecina w każdym ktoś siedział. Następnie w Szczecinie przyjechał łącznik ze Świnoujścia, a w środku kilkanaście osób na 6 wagonów. Po podłączeniu i ruszeniu w stronę Wrocławia (docelowo Bielska Białej) w części Kołobrzeskiej po ok.4 osoby na przedział natomiast w części ze Świnoujścia łącznie 9 osób!!. Na kolejnych stacjach ludzie dosiadali się do części Kołobrzeskiej, a w reszcie zero wymiany pasażerów. 9 osób jechało w jednym wagonie, a pozostałe ze Świnoujścia całą drogę "próżne". Można było wybierać wygodne kanapy, odpowiednio działające ogrzewanie itp. z czego chętnie skorzystałem.

Tyle moich wspomnień z tegorocznym Piratem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sandro_ns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2013

PostWysłany: 26-07-2013, 15:25    Odpowiedz z cytatem

Witam.

W nocy z wtorku na środę planuje jechać Piratem do Międzyzdrojów. Mam pytanie odnośnie frekwencji, czy ktoś orientuje się jak to jest w tym pociągu? Mam nadzieje, że w środku tygodnia nie będzie dużego przepełnienia. I jeszcze jedna sprawa, jak bardzo wiarygodne są te prognozy frekwencji na stronie PKP IC?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 26-07-2013, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wiesz, ale Pirat jedzie przez Kostrzyn nad Odrą i tam się zatrzymuje. 1 sierpnia (a więc w czwartek, a uczestnicy zjeżdżać się będą już od początku tygodnia) planowane jest rozpoczęcie przystanku woodstock, więc pociąg na odcinku do Kostrzyna może być załadowany po dach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sandro_ns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2013

PostWysłany: 26-07-2013, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem bo jadę z Nowej Soli Smile
Też myślałem o woodstock'u, rok temu wzmacniali go o kilka wagonów, nie wiem jak to jest teraz.
Zobaczę jak będzie wyglądać prognoza frekwencji i może przejdę się którejś nocy na pkp zobaczyć jak wygląda sytuacja. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś info odnośnie tematu to proszę by się podzielił.

[ Dodano: 30-07-2013, 10:15 ]
Przechodziłem dzisiaj w nocy koło stacji i akurat wjeżdżał Pirat. Opóźniony około 3 godzin i faktycznie naszpikowany woodstockiem. Ludzie nie mieli jak wsiąść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 30-07-2013, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Współczuję jazdy z nimi, jechałem Regio 20 min. z Woodstockowiczami i miałem dosyć, nocnej podróży wytrzymać moim zdaniem się nie da.

Co do prognoz frekwencji ze strony IC to są do niczego. Nieraz widziałem że było na biało (poniżej 50%) a jak wsiadłem to 8/8 + napchany korytarz. Jakby się dokładniej przyjrzeć to może odpowiadać frekwencji w 1 klasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sandro_ns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2013

PostWysłany: 31-07-2013, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Jechałem nim dzisiaj z Nowej Soli do Międzyzdrojów. Woodstock był ale wcale nie było tak źle i przyznam, że już wole takich pianych co podejdą przybiją grabę, pogadają i są pozytywnie nastawieni niż pianych kozaczków w dresie. Być może w innej części składu było gorzej. Skład miał 90 minut opóźnienia, ale podróż od Nowej Soli przebiegała sprawnie.

Co do prognoz to zgadzam się, mało wiarygodne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl