Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Paryż - Szczecin
Autor Wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 15-07-2013, 23:03   Paryż - Szczecin Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Niedługo wybieram się w podróż rowerami z Kolonii do Paryża. Do Kolonii nie będzie problemu dojechać, bo w zeszłym roku już tam jechaliśmy. Zależy mi na drodze powrotnej a mianowicie Paryż - Szczecin. Czy możecie podać jak najtaniej wrócić do domu? Powiem, że ilość przesiadek nie ważna, najważniejsze, żeby było jak najtaniej. Jedzie nas trójka i każdy będzie miał rower, więc ważne jest, aby pociągi mogły je przewozić. Najważniejszy jest dla mnie fragment z Paryża do Niemiec. W Niemczech już sobie poradzimy, bo mamy doświadczenie. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-07-2013, 10:08    Odpowiedz z cytatem

Jest wiele możliwości, najprościej wg mnie to bezpośredni pociąg CNL z Paryża Est. do Berlina. Można również TGV, bądź ICE, między innymi do Frankfurtu(M), Kolonii, Monachium.
Pociąg nocny będzie najtańszy jeśli będziecie jechać w wagonie z miejscami do siedzenia. Bilety już od 29 EUR za osobę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 16-07-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 napisał/a:
najprościej wg mnie to bezpośredni pociąg CNL z Paryża Est. do Berlina


Tylko, że Perseuszu jest licho z miejscami na rowery.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 16-07-2013, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Tomek, a może się orientujesz jaka jest cena tego pociągu CNL bezpośredniego do Berlina? I jak to jest tam z rowerami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-07-2013, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Właśnie sprawdziłem teraz i niestety widzę lekki wzrost ceny minimalnej. Za trzy osoby wychodzi 129 EUR w wagonie z miejscami do siedzenia (październik), im bliżej terminu odjazdu, cena wyższa.

Dwie osoby plus dwa rowery, wychodzi 86 EUR, ale gdy wpisuję 3+3 cena jest niemożliwa do ustalenia. Być może w tym pociągu są tylko miejsca na dwa rowery... Tego niestety nie wiem...
To by było na tyle jeśli chodzi o Deutsche Bahn, za to SNCF za trzy osoby bez rowerów woła 87 EUR.

Myślę, że coś pomogłem. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 17-07-2013, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Pomogłeś, wielkie dzięki. Widzę, że ceny nie są jakieś z kosmosu, bo jeśli dobrze rozumiem to wychodzi koło 30-40 euro za osobę do samego Berlina? Widzę ogólnie, że jakoś można wrócić. Możesz jeszcze podać, strony, gdzie to sprawdzasz? Jak poszukałem i sprawdziłem http://www.raileurope.co.uk/default.aspx?tabid=101 to wychodzi bardzo duża cena, ale nie wiem na ile jest to wiarygodne. Czy na ten nocny pociąg potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja?

A powrót do Niemiec francuskimi kolejami regionalnymi jest możliwy? i jaka gdzieś wyszłaby cena?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17-07-2013, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Bilety najlepiej kupować bezpośrednio u danego przewoźnika, wtedy cena zawsze jest najkorzystniejsza.
W tym przypadku po stronie niemieckiej odpowiada za to bahn.de i po francuskiej voyages-sncf.com. (Bilety na życzenie przewoźnik może przysłać pod wskazany adres [na bahn.de za niewielką opłatą]) Na raileurope ceny zawsze są z kosmosu, wiadomo prowizje etc.
Rezerwacja wcześniejsza nie jest konieczna, aczkolwiek, jeśli chce się bilet kupić za 29e/os, to wypadałoby ją zrobić nawet i trzy miesiące wcześniej, oczywiście trzeba pamiętać, że rezerwacja jest równoznaczna z kupnem biletu, którego zwrócić nie można, jeśli został zakupiony w ofercie SparSchiene/ SparNight.
Dla przykładu powiem, że wg SNCF bilet na dzisiejszy przejazd z Paryża do Berlina pociągiem CNL, kosztowałby 128e/os.

Jeśli chodzi o koleje regionalne, to niestety wypowiedzieć się w tym temacie musiałby ktoś inny. ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 17-07-2013, 19:33    Odpowiedz z cytatem

W przypadku kolei regionalnych w Niemczech plus w regionach wymienionych w tej promocji warto kupić przez internet lub w kasie DB bilet Quer-durchs-Land-Ticket(tzn. Bilet Wzdłuż Kraju) cena tego biletu rozpoczyna się od 44 euro, im więcej osób tym taniej Very Happy
tu masz szczegóły tej oferty http://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/qdl.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0001_at3-qdl_LZ01 po niemiecku
http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/germany/quer-durchs-land-ticket.shtml po polsku
w dni robocze ważny jest od 9 rano do 3 w nocy,w weekendy od północy do 3 następnego dnia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 17-07-2013, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, w podróżowaniu po Niemczech mamy już doświadczenie, więc z tym razem nie będzie problemu. Ruszamy w weekend więc z tego co pamiętam też jest jest jakaś dodatkowa promocja. Najbardziej interesuje mnie odcinek Paryż - Achenn (Akwizgran) i jak najtańszy dojazd.

Sprawdziłem ulotkę na tronie bahn.de CNL i było tam napisane że w pociągu mają około 20 miejsc na rowery, więc z tym raczej nie będzie problemu. Widzę tylko, że trochę za późno się za to wziąłem, bo niestety cena biletu trochę urosła i już nie jest tak tanio, dlatego bardziej preferowałbym wariant z dużą ilością przesiadek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl