Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Brak możliwośći dokupienia biletu u kontrolera!?
Autor Wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 12-08-2013, 13:45    Odpowiedz z cytatem

A po cholerę mam się odnosić do czegoś? Bo ty mi każesz? Smile

Napisałeś tutaj stek bzdur wcześniej i udowodniłeś tylko swoją ignorancję, więc teraz nie próbuj ratować swojego dobrego samopoczucia tym, że kolej w Polsce ma się źle. Jasne że ma się źle i nikt na forum tego nie ukrywa, znajdziesz tu multum tematów, które to potwierdzają. Ameryki nie odkryjesz.

Ale i tak zawsze już będziesz frajerem, który chciał wyłudzić nie należącą mu się ulgę i wyżywa się na innych za to, że sam nie zna obowiązującego prawa. EOT. :>
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 12-08-2013, 15:05    Odpowiedz z cytatem

Jest takie zdanie prawnicze " nieznajomość przepisów nie zwalnia od ich przestrzegania"
W tym przypadku jest to dobitne stwierdzenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rew2010 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2010
Skąd: Głogów

PostWysłany: 13-08-2013, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Drogie dzieci, studenty i inne trole,
Nie ma co wieszać psów na nieludzkim PKP czy innym, niewymienionym tutaj z nazwy przewoźniku. Wystarczy zapoznać się z wykazem ulg ustawowych. Jeśli ktoś tego nie zrobił, a skorzystał z biletu ulgowego, bo go świadomie chciał zakupić, to nie otrzyma on mandatu, bo taki może nałożyć tylko policja, straż miejska / wiejska / gminna / graniczna / ochrony kolei. Otrzyma on opłatę dodatkową wynikającą z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 stycznia 2005r. w sprawie sposobu ustalenia opłat dodatkowych z tytułu przewozu osób, zabranych ze sob do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokoci opłaty manipulacyjnej (Dz. U. Nr 14, poz. 117)
Osoba ujawniona w czasie kontroli bez ważnego dokumentu uprawniającego o ulgi otrzymuje bonus w wysokości CZTERDZIESTOKROTNOŚCI najtańszego biletu normalnego oferowanego przez danego przewoźnika.
I tyle w temacie.

Aaaaa i zapomniałem o dwóch niezwykle istotnych załącznikach, czyli wzorach obowiązujących legitymacji studenckich:
1) plastikowa http://e.kul.lublin.pl/gfx/12361/revers_400.jpg,
2) papierowa http://g.infor.pl/obrazki/dzu/2005/149/dzu.2005.149.000.1233.011.jpg

Pozdrowienia dla wszystkich, które twierdzą, że kasjerka powinna informować, że ulga przysługuje tylko dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia!

Za moich czasów, żeby iść na studia trzeba było zdać starą maturę. Dziś konsekwencją reformy edukacji jest powszechny analfabetyzm wśród młodych ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 14-08-2013, 00:54    Odpowiedz z cytatem

Rewizorku - jeśli już jesteśmy "przy", "w" i "około" szczegółów...
Zauważ: legitymacja nie tyle uprawnia, co poświadcza uprawnienia na podstawie odrębnych przepisów.
Wg ustawy prawo przewozowe przejazd odbywa się na podstawie umowy przewozu. Niestety, ani w ustawie, ani w umowie nie ma ograniczenia wiekowego stosowania ulgi.

Przewoźnik regulacje szczegółowe może zawrzeć w regulaminie.
Co więc PR "zawierają"?.
Cytat:
§ 29. Przejazdy dzieci i młodzieży
1. Uprawnieni
3) studenci szkół wyższych – dziennych, wieczorowych lub zaocznych – do ukończenia 26 roku życia;
na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1992r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów

Podobnie w § 34.
Sam widzisz, o starszych studentach nie ma tu mowy, co - przekładając z polskiego na nasze prawdę "co nie jest zabronione..." - wcale nie musi znaczyć, że ci nie są uprawnieni.

Brnijmy dalej. Prześledźmy taryfę - cennik usług - jako ofertę sprzedaży, w świetle prawa cywilnego.
I cóż w niej?
Uprawnieni do ulgi:
Cytat:
Studenci do ukończenia 26 roku życia


Teraz przeczytaj troszkę inne wersje tej informacji:
Cytat:
Studenci - do ukończenia 26 roku życia"

Cytat:
Studenci, do ukończenia 26 roku życia

i - jako człowiek z czasów, kiedy nie było analfabetyzmu, zaś matura nobilitowała - odpowiedz, proszę tutaj, głośno i wyraźnie, czy sens tych trzech zdań jest jednakowy?

Podpowiem: drobny brak myślnika względnie przecinka i - zupełnie, jak z dziełami Shakespeare'a - doktoraty powstają skutkiem sporów, co autor rzeczywiście miał na myśli.

Cytat:
Pozdrowienia dla wszystkich, które twierdzą, że kasjerka powinna informować,

Dołączam się z kawałkiem z kodeksu cywilnego:
Cytat:
Art. 546.
§ 1. Sprzedawca obowiązany jest udzielić kupującemu potrzebnych wyjaśnień o stosunkach prawnych i faktycznych dotyczących rzeczy sprzedanej...

Nie wiem tylko, czy ów kodeks nadąża za tzw. "postępem" i za sprzedawcę uważa również biletomat?
Rzecz zapewne do rozstrzygnięcia przez Sąd Nawyższy (bo na czerwonych jajcarzy w czarnych sukienkach, z rejonowych, czy okręgowych, z racji kolorytu nie ma co liczyć) kiedy trafi się jakiś upierdliwiec, któremu dość już komuny, co to dwadzieścia lat wstecz, rzekomo upadła.
Upadła... Na tory. I nie ma mocnych, coby to g..no stamtąd sprzątnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 14-08-2013, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Na biletomacie swoją droga powinna być ta informacja (choć jest na legitymacji), szkoda ze w PR jej nie ma. Za to w KŚ kiedy chce sie kupić bilet studencki, wyświetla się informacja o ograniczeniu wiekowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 14-08-2013, 23:03    Odpowiedz z cytatem

@wodkangazico.
W ustawie jest taki zapis:
"4a. Do ulgi 51% przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego
kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podsta
wie biletów jednorazowych, są uprawnieni studenci do ukończenia 26 roku życia;
osobom, które ukończyły studia pierwszego stopnia przysługuje to prawo do
dnia 31 października roku, w którym ukończyły te studia."
dlaczego więc piszesz że w ustawie nie ma ograniczenia wiekowego?
Wprowadzasz ludzi w błąd z niewiedzy lub złośliwie byleby powiedzieć że kolej jest zła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 15-08-2013, 00:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wprowadzasz ludzi w błąd z niewiedzy lub złośliwie byleby powiedzieć że kolej jest zła?

Złośliwie.
Aby odcedzić rzeczywistych analfabetów - ofiary systemu, o których wspomniał rew2010 - od zwykłych leni, którym nie chce się uważnie czytać, np. o jakiej ustawie mowa.

Pytasz czy "byleby powiedzieć"?
Jeśli pracujesz na tej "kolei", schowaj głęboko sarkastyczny ton i ciesz się, że mogę tylko "powiedzieć".
Inaczej nie ujrzałbyś złamanego grosza z moich podatków.

Jeśli zaś nie sępisz moich pieniędzy - co ci do tego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 15-08-2013, 01:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Inaczej nie ujrzałbyś złamanego grosza z moich podatków.

I bardzo dobrze ja posępie dalej z Twoich podatków a Ty sobie po cytujesz na forum kolejowym jakim to oburzonym pasażerem jesteś i jakim elokwentnym rzecz jasna i dalej płać podatki a ja będę pił piwo za Twoje podatki
dziękuje :******
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 15-08-2013, 11:00    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico, ekspert od wsadzania kija w mrowisko. Tak bardzo kontrowersyjny prowokator intelektualny. Smile Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 15-08-2013, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i dalej płać podatki a ja będę pił piwo za Twoje podatki
dziękuje :******

No, to skoro ustaliliśmy, kto komu płaci: nie zapomnij w poniedziałek wziąć się do uczciwej roboty!

Kontrowersyjny?! Shocked
Intelektualny?! Shocked Shocked Shocked
Obywatel, proszę Cię, nie dodawaj splendoru kilku lokalnym trollom.

Dodano po 2 minutach:

A nie, przepraszam, sorry, wróć!!!
Byłbym zapomniał - to przecież ja jestem trollem.

A oni?
Sami wiedzą najlepiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 16-08-2013, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Doceniam zwykle dobry trolling (serio), ale twój jest siermiężny i pachnie czystą frustracją. Tak jakoś nie podchodzi mi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

likwidatorPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2013

PostWysłany: 17-08-2013, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Dla Obywatela kazdy kto mysli inaczej niz on jest frustratem.

Chcialem tylko zaznaczyc jeszcze raz, ze PKP moze sobie w raz z ministrem transportu zmieniac przepisy do woli. Moga sobie wraz z zegarmistrzem i Tusku tasem konstytucje zmienic jesli zechca ale to nie oznacza, ze polska kolej na tym zyska. Zyskalaby bardziej gdyby byla przyjazna jej klientom.

Jechalem sobie dwa tygodnie temu angielska koleja. Nie mialem biletu i usiadlem sobie w pociagu. Kontroler przyszedl, sprzedal mi bilet, posmial sie i jeszcze po polsku rzucil kilka slow. Wyobrazcie sobie betonowcy, ze NIE dostalem zadnej kary i nie zostalem potraktowany jak przestepca! Zadnej kary w wysokosci CZTERDZIESTOKROTNEGO najtańszego biletu normalnego oferowanego przez danego przewoźnika.

Mam dla was pomysl jak uratowac kolej. Zamiast mnoznika czterdziestokrotnego mozna uzyc czterotysiecznego! Kasa zacznie wam pękać w szwach.

_________________
PKP - Pięknie K*rwa Piękie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 17-08-2013, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Nie "każdy kto myśli inaczej niż ja jest frustratem", tylko ktoś, kto frustruje się na publicznym forum i wylewa żale na całe PKP tylko dlatego, że czegoś sam nie dopatrzył. Ktoś, kto rzuca bluzgi na temat kolei, jej pracowników i ich fachowości, a nie umie się zapoznać z głupimi przepisami taryfowymi, jest frustratem. To obiektywny sąd, a nie żadna opinia wartościująca.

Skoro tak fajnie jest w UK i tacy fajni konduktorzy, to zostań tam i już nie marudź, proszę. W Polsce też zdarza się trafić na innych. Ty trafiłeś na służbistę - nikt tego nie neguje. Ale tego, miał prawo wystawić ci to, co wystawił, też nie ma co negować. Więc przestań już jęczeć, bo to jest naprawdę nudne.

Aha, i uprzedzę twoje kolejne napady frustracji - nie, nie jestem żadnym kolejarzem, pociotkiem kolejarza, ani żadnym miłośnikiem kolei, szczególnie polskiej. Jestem zwykłym człowiekiem, który co prawda może wychował się w głupiej izaściankowej Polsce, ale nie ma przynajmniej tak wydumanych problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-08-2013, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał/a:
Ktoś, kto rzuca bluzgi na temat kolei, jej pracowników i ich fachowości, a nie umie się zapoznać z głupimi przepisami taryfowymi, jest frustratem.

A propos przepisów taryfowych polecam artykuł o absurdach w tym względzie:

http://www.kolejoweabsurdy.pl/w-kolejowych-przepisach/przepisy-ukryte-przed-pasazerami/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

likwidatorPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2013

PostWysłany: 17-08-2013, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Obywatelu smieszny jestes. Po to jest to forum skarg i zazalen zeby z niego korzystac. Ty chyba oczekujesz, ze ludzie beda tu zachwycac sie nad solidnoscią PKP. Odpusc sobie te glupawe podjazdy o tym bym zostal w UK. Nie twoj zapyziały interes gdzie mieszkam. Mam nadzieje ze i ciebie dotknie jeden z absurdow PKP. Ciekawe jak wtedy bedziesz pisal. Laughing

_________________
PKP - Pięknie K*rwa Piękie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl