Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Okiem emigranta. Syf, kiła i mogiła. Absurd goni absurd.
Autor Wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 21-07-2013, 17:21    Odpowiedz z cytatem

OK, to przynajmniej już wiadomo o co ci chodzi. Byłeś na Warszawie Zachodniej i w Lublinie i na podstawie tego smażysz posty o tym, jak jest w "calej Polsce".

Na przyszłość, co do kupna biletów u konduktora: to nie wina sprzedającego, że nie orientujesz się w obowiązującym prawie nt. ulg. Nie wierzę w to, żeby kondi wystawił ci mandat po złości. Zamiast zapytać się go w razie niepewności o to, jaki rodzaj biletu masz kupić (od razu po wejściu do pociągu, plus zasugerować chęć dopłaty w razie czego), wolisz wrzucać na niego i wyzywać od "nierobów". Grubo przeginasz, człowieku.

Tabliczki (często nieoświetlone, to prawda) są mimo wszystko na prawie każdym dworcu, nawet na małych stacyjkach, a już zwłaszcza na trasie żyrardowsko-warszawskiej, więc kitu nie wciskaj.

Bankomat przy wejściu na dworzec kolejowy to bankomat w SKRAJNYM PUNKCIE? Skąd ty się urwałeś? Zresztą, jeśli bardzo chciałeś płacić kartą, czemu wybrałeś wyjazd z peryferyjnego dworca w mieście, zamiast przejechać się choćby i autobusem na Centralny (można by przyjąć na logikę, że im większy dworzec tym większa szansa na to, że będa terminale/bankomaty etc.)? W kasie biletowej ZAWSZE kupisz bilet kartą.

Co do peronów - popieram Petera, odrobina myślenia jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jedyne, czego mógłbym się czepić w Polsce, to często nielogiczna numeracja peronów i torów (jak na dworcu Łódź-Widzew).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zdrowy_Rozsądek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2013

PostWysłany: 21-07-2013, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Gdzie widzisz bym kogos nazywal nierobem? Pewnie pracujesz na kolei i cuzjesz sie nierobem wiec sam sobie to wydumales.

Stacje sa zle oznakowane! Ludzi wstawali z miejsc i panicznie wychylali glowe z pociagow na stacjach by sprawdzic czy nie przejechali stacji.

Pozdroz z Zyrardowa do Lublina przez Zachodni wystarczyla bym uswiadczyl tych waszych absurdow jakie nam serwujecie.

Dlaczego mam jechac autobusem do dworca glownego? Czy ty na glowe upadles?

Co do peronow to faktycznie. Ty i twoj forumowy kolega macie racje. Miliony klientow biegajacych od peronu do peronu musi sie mylic. Brak słow.

Mozecie sobie pisac ile wlezie ale z kazdym waszym zdaniem jakis podrozny zarzeka sie ze wiecej do tego waszego burdelu nie wsiadzie. Ja sam wybralem podroz busikiem. O wiele przyjemniej i bez stresu. Cena polowe nizsza. Zastanwiam sie tylko ile rocznie doplacamy do tego burdelu? Pewnie kilka miliardow zlotych z naszych ciezko zarobionych pieniedzy. Tak dalej panowie buhaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 21-07-2013, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czlowiek chce uczciwie ale musi placic jakies kosmiczne mandaty na utrzymanie tych nierobow z pensjami, ktorych nie powstydziliby sie zachodni sasiedzi na tych samych stanowiskach.


Nie napisałeś nic o nierobach? w kontekście tego zdania zabrzmiało to tak, jakby to ten konduktor też był jednym z tych nierobów, co to krocie zarabiają.

Faktycznie, autobusy w Warszawie stoją w korkach, tramwajem byłbyś szybciej. A, i nie odpowiedziałeś mi, dlaczego wejście na dworzec uważasz za jego skrajny punkt.

Nie ma co, pieprzysz jak typowy człowiek, któremu wystawili mandat i teraz wyżywa się w internetach. Owszem, jakość usług PKP (i innych spółek) pozostawia wiele do życzenia, ale trzeba być idiotą, żeby uznać w 100% za prawdziwy obrazek, który odmalowałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zdrowy_Rozsądek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2013

PostWysłany: 21-07-2013, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Nie nie napisalem nic o nierobach. Zblazniles sie poprostu. O bankomatach pisalem juz wczesniej ze sa w skrajnych punktach dworcu podczas gdy ludzie tlocza sie jak muchy w srodkowej nie mogac zaplacic za bilet.
Przedstawilem juz swoje zdanie. Wy bedziecie bronic swoich kolei choc widzicie ze to jedno wielkie nieporozumienie i relikt PRL. Sami sobie strzeliliscie samobuja i teraz wam glupio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 21-07-2013, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wy bedziecie bronic swoich kolei

To wracaj skąd wypełzłeś i tam chwal "swoją" kolej. Najbardziej denerwują mnie emigranci, którzy po kilku latach na obczyźnie myślą że są lepsi od nas, traktują nas z góry. Zaślepieni zachodnim dobrobytem na siłę chcą nam wmawiać jak tu jest źle, a jak tam jest dobrze.

I te ciągłe porównania. W Anglii jest tak, albo tak... Człowieku, wychowałeś się w Polsce i nie wiesz jaka panuje tu rzeczywistość? Zdajesz sobie sprawę, że dopiero od 20 lat mamy gospodarkę wolnorynkową z niskimi dochodami niewystarczającymi na modernizację zaniedbywanej od 50 lat kolei?
Oczywiście wyjechałeś bo tobie było to na rękę, zostawiłeś na naszych barkach obowiązek odbudowy kraju po socjalizmie. Teraz starasz się nas pouczać, radzić... Daruj sobie. Wracaj do Anglii, skoro tam jest tak pięknie.

BTW. Ten dialog... Powinieneś dostać nagrodę Pulitzera w dziedzinie fantastyki. Nawet ja nie wierzę w żadne słowo, które rzekomo wypowiedziała kasjerka...

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 21-07-2013, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Zdrowy_Rozsądek, przejawiasz tak rażące braki w zakresie czytania ze zrozumieniem, że nie dziwię się już temu, że kupiłeś bilet z ulgą do której nie masz prawa i że nie mogłeś znaleźć peronu.

Mówi się, że kompetencje komunikacyjne pozostają w korelacji z innymi kompetencjami i że na ich podstawie można co nieco powiedzieć o jednostce. I tak chyba własnie jest. Jeśli nie rozumiesz nawet tego, co ci tutaj po polsku napisałem, to nie dziwię się że masz problemy z korzystaniem z kolei.

(przepraszam moderację za wrzutkę personalną, ale czasem aż mnie nosi na widok takich "emigrandów")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lolingpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Skąd: Poznań

PostWysłany: 21-07-2013, 20:39    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
BTW. Ten dialog... Powinieneś dostać nagrodę Pulitzera w dziedzinie fantastyki. Nawet ja nie wierzę w żadne słowo, które rzekomo wypowiedziała kasjerka...


Witaj w klubie tych co nie wierzą w autentyczność tego dialogu. Happy (sory za post odbiegający od tematu). Dla mnie ten dialog to po prostu wylanie swojego żalu, i próba wciśnięcia bzdur ludziom którzy powiedzmy często kupują bilety ,oraz próba obrzucenia gó***m PKP za to że wystawiono mu mandat bo nie zna ofert kolejowych. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-07-2013, 20:49    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Oczywiście wyjechałeś bo tobie było to na rękę, zostawiłeś na naszych barkach obowiązek odbudowy kraju po socjalizmie.

Po socjalizmie? Raczej po komunizmie, bo socjalizm mamy cały czas.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 21-07-2013, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Emigracja milionow mlodych ludzi czesto nawet nie z przyczyn materialnych a wlasnie z powodu takich absurdow jakim jest PKP.

Nie dorabiaj ideologi do zwykłej pogoni za kasą ! Pobyłeś trochę poza granicami naszego kraju, oprócz przysłowiowego "zmywaka" nic nie widziałeś i rżniesz światowca ! Jak już ktoś napisał wcześniej, oberwałeś od "opłatę dodatkową" za brak ważnego biletu( nie napisałeś dokładnie, od kogo, ale pisząc kontroler,chyba mowa o Renomie) i wylewasz pomyje. Nie uwierzę, że kasjerka w taki dokładnie sposób się zachowywała, myślę że "upiększasz", by mocniej zabrzmiało. Podróżny, ma prawo ale i obowiązek poinformować kasjera gdzie i którędy chce jechać!!! Język

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stanisława Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lis 2005
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: 21-07-2013, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego negujecie dialog z kasjerką przytoczony przez kolegę z Anglii i zakładacie, że zmyśla. Proszę sobie wyobrazić, że kiedyś na dworcu PKP kupowałam bilet do Wejherowa. Pani w kasie powiedziała mi, że nie ma takiej stacji i nie sprzeda mi biletu. W tym momencie przypomniała mi się scena z "Misia" Barei, gdy pani na poczcie mówi, że nie ma takiego miasta jak Londyn tylko jest Lądek Zdrój i nie może wysłać telegramu do Londynu. No więc tłumaczę kasjerce, że Wejherowo to miasto koło Trójmiasta i niech sobie sprawdzi na mapie. Ona mi na to, że w systemie nie wchodzi jej Wejherowo i na dowód pokazuje mi monitor kasowy. Po kilku nieudanych próbach zorientowałam się, że kasjerka wpisywała Wejcherewo zamiast Wejherowo (dwa błędy w tym jeden ortograficzny). W końcu udało mi się kupić bilet. Na dowiedzenia powiedziałam jej: H jak Wejherowo.


_________________
Proč mě nikdo nemá rád
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 21-07-2013, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zastanwiam sie tylko ile rocznie doplacamy do tego burdelu? Pewnie kilka miliardow zlotych z naszych ciezko zarobionych pieniedzy. Tak dalej panowie buhaha

Ty nic nie dopłacasz skoro nie płacisz tu podatków!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stanisława Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lis 2005
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: 21-07-2013, 21:45    Odpowiedz z cytatem

artus11, jeśli pieniądze zarobione za granicą wydaje w Polsce to też płaci podatki takie jak VAT i akcyza. Nie płaci tylko podatku PIT, bo ten rozlicza za granicą.

_________________
Proč mě nikdo nemá rád
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 21-07-2013, 21:50    Odpowiedz z cytatem

@Brajdak: nie musi upiekszac. Do tej pory przejechalem koleja ok.10-12 tys km. I w piatek po raz pierwszy KASJERKA zaznaczala: date, czas waznosci biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 21-07-2013, 21:53    Odpowiedz z cytatem

Może przeniosła się z banku na kolej (to jest modne w pekapie) i dopiero wdraża się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 21-07-2013, 22:13    Odpowiedz z cytatem

@Grad: a wiesz co to klienta interesuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl