Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 221, 222, 223  Następny
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 28-04-2022, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Polska ma za swoje, bo nikt nie kazał Polsce rezygnować z gazu rosyjskiego, ani z węgla.
Bo jestem przekonany, że większość krajów unijnych nadal kupuje gaz rosyjski i będzie płaciła Rosji w rublach, bo innego wyjścia nie ma.
Ja też bym się, od razu zgodził na walutę rosyjską, bo wolałbym mieć pewność i spokój, że surowiec z Rosji będzie dostarczany cały czas.
Po co mi by były takie problemy.

Nie wiem, jak inne partie polityczne w Polsce, ale PiS robi krzywdę zwykłym ludziom i społeczeństwu takim zachowaniem.
Ci ludzie za to już dziś powinni z rządu wylecieć! W normalnym kraju oni już by nie rządzili.
Ale my w Polsce żyjemy.

Przypuszczam, że dojdzie w Polsce do: wielkich protestów ludzi, w każdym mieście, bo ludzie będą już wkurzeni na te rządy nieudolne i na drożyznę.
Jak ludzie będą otrzymywali wysokie rachunki za gaz i prąd, ale też będą płacili wyższe jeszcze ceny za usługi i produkty, to tego ludzie nie wytrzymają i to... pęknie.

Bo nikt dłużej tak nie pociągnie.

Nie mówiąc też o rolnikach, którzy też już nie mają pieniędzy na nawozy i prowadzenie hodowli zwierząt.
Cały czas o tym mówi Agro - Unia.

[ Dodano: 28-04-2022, 17:08 ]
Jeżeli przez takie zachowanie PiS i rezygnacja z surowców rosyjskich doprowadzi teraz do jeszcze wyższych cen w rachunkach, no to oczywiste, że biedni ludzie, nie mający wiele pieniędzy, nie będą płacili za rachunki w takich cenach i to nie będzie wina tych ludzi.
Jeżeli i mnie to dotknie, ja płacił nie będę za droższe rachunki: energia elektryczna, gaz, bo mnie nie będzie na to stać i tyle.
W takim razie wszystkim tym ludziom, którzy nie będą mogli sobie pozwolić na wyższe ceny za surowce, powinno się to rekompensować, bezpłatnie.
Czyli, firmy: energetyczne i gazowe w Polsce nie powinny oczekiwać opłat za wysokie rachunki i tyle.
Bo nie jest to żadna wina ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z sytuacją i wojną na Ukrainie.
Ja, jeżeli będę otrzymywał z tych firm wysokie ceny rachunków, po prostu tego nie zapłacę, bo to nie jest moja wina.
I firmy te powinny wtedy dostarczać cały czas surowce do domów i mieszkań, ale nie oczekiwać za to opłat.
To uczciwie i sprawiedliwie powinno być uwzględnione, bo dlaczego ludzie, tym bardziej biedni ludzie mają być obciążeni wyższymi cenami za rachunki, z nie swojej winy i dlaczego więcej mają płacić za nieudolność i głupie zachowanie polityków? Dlaczego mają więcej płacić za jakąś sytuację na Ukrainie, która Polski w żaden sposób nie dotyczy?
Większość krajów Europy i nie tylko Unii Europejskiej zgodzi się i już się godzi na kupowanie gazu z Rosji i na płatności w rublach, bo tam dbają i będą dbali o społeczeństwo i bezpieczeństwo tych krajów.
Poza tym, nie może być wojna na Ukrainie jakimś "pretekstem", głupim do tego, żeby rezygnować z ważnych surowców z Rosji, bo surowce te są w dobrej cenie i nie są drogie.
Jeżeli są tańsze surowce, to i rzeczy połączone z tym też będą tańsze.
Bo na gazie i prądzie się opiera prawie cała gospodarka.

Ja na pewno nie będę więcej płacił za "widzi misie" ludzi w PiS, za ich zaniedbania.

Natomiast, nie ma co też oczekiwać, że, jak zwykle PiS będzie dokładał jakieś pieniądze, prowadził kolejne "rozdawanie" ludziom, bo naprawdę ludzie, w większości są sami płacić za wszystkie rachunki, z własnych pieniędzy.
Ja też nie chcę od nich żadnych pieniędzy, tylko chcę płacić ze swojej kasy.
Bo każde: rozdawnictwo, dokładanie do rachunków, do jakichś tam kredytów bankowych, zrujnuje budżet, bo za to wszystko płaci budżet.
Żaden rząd nie posiada żadnych innych środków, jak te, w budżecie.

Dużo, biednych ludzi nie będzie płaciło wysokich rachunków, bo nie będzie ich stać na to.
Najwyżej będą mieli odcinane surowce, ale to już było: barbarzyństwo do kwadratu!

Gdyby tak PiS nie "fikał" do Putina i do Rosji i zgodził się na normalne płacenie w rublach za gaz i węgiel z Rosji, tej sytuacji by w Polsce nie było.
Jestem przekonany, że niektórzy ludzie w Polsce są przeciwni takiego zachowania PiS-u, bo to nie zmieni niczego na Ukrainie i w Rosji.

A będzie jeszcze drożej, jak mówią eksperci, bo rezygnacja, niepotrzebna z rosyjskich surowców, z bezmyślności polityków, doprowadzi do wzrostu cen za węgiel i za gaz.
Bo węgla w Polsce będzie brakowało, a polskie kopalnie nie dadzą rady z wydobyciem dużej ilości węgla.
Natomiast, z tego co wiem to jednak rosyjski węgiel był bardzo dobrej jakości i on się dobrze nadawał do kotłowni, na ogrzewanie w okresie zimowym mieszkań.
Ten, z polskich kopalń, nie jest tak dobrej jakości i nawet może dojść do sytuacji, że zabraknie węgla w kotłowniach i niektóre kaloryfery i rury w mieszkaniach będą zimne i ludzie będą siedzieli w zimnie.

To jest hipokryzja już do kwadratu w tym kraju!

To prawdopodobnie wyprowadzi setki tysięcy ludzi na ulicę miast, bo ludzie nie wytrzymają nerwowo sytuacji.
Będą wychodzili dlatego, bo nie będą płacili wysokich cen za rachunki i nie będą w domach, w zimie siedzieli w zimnie.

Tem rząd właśnie do tego w Polsce doprowadzi.

I taki rząd już za coś takiego powinien zostać wyrzucony z rządu i prawnie ukarany karnie.

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29-04-2022, 06:12    Odpowiedz z cytatem

Cyrk z ruskim gazem, to idealne podsumowanie „patriotyzmu” i „heroizmu” PiS

Długo nie trwało, wczoraj napisałem, jak będzie, a dziś już jest jak jest. Prawdę i dokładnie mówiąc, to wczoraj już było, gdy minister Moskwa, o ironio losu, oświadczyła, że z tymi rezerwami gazu i dywersyfikacją to tak nie do końca będzie wesoło. Owszem gazu od Putina nie weźmiemy, ale ten sam gaz kupimy od pośredników, w tym od Niemiec. Naprawdę można ze śmiechu pozostawić niespodziankę w spodniach, gdyby nie fakt, że to jest bardziej przerażające niż śmieszne. W wyniku genialnych ruchów, między innymi „sankcji” nałożonych na „ruskie onuce”, całe gminy straciły ciągłość dostaw gazu. Póki co jest ich kilkanaście, ale przecież sytuacja nie będzie się poprawiać, tylko się pogorszy.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/cyrk-z-ruskim-gazem-to-idealne-podsumowanie-patriotyzmu-i-heroizmu-pis/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 29-04-2022, 09:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Póki co jest ich kilkanaście

Ale osochozi?
Przecież, zdaniem naszych Gienialnych Wojennych Strategów, "To jest promil gmin w Polsce, gdzie taka sytuacja ma miejsce".
Promil, czyli jakieś drobne kilkadziesiąt tysięcy ludzi bez obiadu. Parę tysięcy marne, zakładów pracy bez, potrzebnego w procesie produkcji, źródła energii.
Piekarnie? No masz. My tu wojnę prowadzim, a tym się bułek zachciało. Ryż wp...lać i nie buczeć! Na twardo.

No, to proszę państwa redaktorstwa, na czym stanęliśmy? Aha, tak ogółem, to na rezygnację z ruskiego gazu jesteśmy świetnie przygotowani.
A poza wszystkim, to nie wina rządu, tylko gmin...
No i oczywiście - uczymy się czytać między wierszami - Tuska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-04-2022, 06:46    Odpowiedz z cytatem

Gotowi na biedę?

Obecnie żyjemy w świecie luksusu. Pokolenia Polaków, którzy nie pamiętają PRL-u, nie potrafią sobie wyobrazić, że w sklepach mogą być puste półki, a benzyna może być towarem reglamentowanym. Co tam benzyna! Papier toaletowy może być nieosiągalny, a jeansy marzeniem ściętej głowy. Czy oni są gotowi na biedę? Oczywiście nie są. Wyrosło pokolenie, które zajmuje się dyskusjami o prawach LGBT i walką z mową nienawiści. Można powiedzieć, że z dobrobytu poprzewracało im się w głowach. Do tego wiele w tych głowach nie ma, bo poziom edukacji jest systematycznie obniżany, gdyż uznano, że każdy matoł powinien mieć maturę, a nawet ukończyć studia. Efektem jest masowa produkcja kretynów, którzy nic nie potrafią, ale uważają, że wszystko im się należy. A skąd brać na to wszystko? No jak to skąd? Z bankomatu. I już można walczyć z faszyzmem, ratować klimat i rozdawać mieszkania w myśl hasła „Mieszkanie prawem, nie towarem!”. Bieda szybko weryfikuje takie idiotyzmy. Gdy nie ma miedzi, to się w domu siedzi i kombinuje co użytecznego zrobić, żeby choć trochę zarobić.

Czytaj więcej na wprawo.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-05-2022, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Gdyby Polacy mieli instynkt jak wróble, to dziś bylibyśmy orłami!

Taki kraj jak Polska nie ma najmniejszych szans na dogonienie krajów o wyższym poziomie rozwoju, o ile nie sprzyjają temu warunki. Paradoks polega na tym, że na świecie musi się dziać bardzo źle, żeby w Polsce zadziało się lepiej. Tak daleko jak wieszcz bym nie szedł i o wojnę powszechną za wolność ludów, Boga bym nie prosił, ale coś jest na rzeczy. Polska w ciągu ostatnich dwóch lat bez modłów i błagań dostała dwa duże prezenty i zamiast z nich skorzystać podeptała dary, a potem zatańczyła jak obce orkiestry zagrały. Od marca 2020 roku wystarczyło udawać głupiego i powtarzać te wszystkie brednie o biologicznej zagładzie, nawet zalecać noszenie specjalnego ubioru, który tak irytował ludzi i do dziś jest symbolem zamordyzmu.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/gdyby-polacy-mieli-instynkt-jak-wroble-to-dzis-bylibysmy-orlami/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 02-05-2022, 14:00    Odpowiedz z cytatem

I teraz nie ma dla Polski środków unijnych, a naprawdę by się przydały i umocniłyby trochę polski pieniądz, bo nieodpowiedzialny PiS i Solidarna Polska blokują te środki, poprzez nieprzestrzeganie praworządności, na co Polska się zgodziła, by przestrzegać praworządności.

PiS prowadzi dalej "rozdawanie pieniędzy", również dla mieszkających w Polsce ludzi z Ukrainy, którzy nawet będą mieli lepsze przywileje, niż Polacy, w swoim kraju.
To są wydawane, kolejne miliardy złotych i to wszystko finansuje budżet, który już ledwo się trzyma.
Większość z tego, co PiS rozdaje "lekka ręką" pochodzi już z drukowanych pieniędzy, bo nie ma już prawie w budżecie, z podatków na rozdawanie.
Budżet ma też dziesiątki innych wydatków, które musi przeznaczać: na zawody państwowe, na urzędników państwowych, na remonty publiczne, a to kosztuje.
Z podatków już zabrakło na programy polityczne, bo doprowadzili do tego.
Więc, ratują się "dodrukiem", bo się przestraszyli, że już nie ma skąd na to brać...
To jest chory rząd, które nie może istnieć bez żadnego, politycznego programu, rozdającego ogromne miliardy złotych.

Ja mam wielką nadzieję, że już za ponad rok ten rząd nie będzie, ponownie wybrany i najlepiej, żeby wyrzucić cały ten rząd i Solidarną Polskę z rządu.
Każdy z tych ludzi, co do jednego, łącznie z prezydentem na czele powinien karnie za to wszystko odpowiedzieć.

I od tego jest: Trybunał Stanu. Od karania nieuczciwych i złych polityków i najwyższych urzędników państwowych.

Pytanie czy ta instytucja normalnie w tym kraju funkcjonuje, tak jak: Trybunał Konstytucyjny?

Czy to też jest tylko "atrapa" w tym kraju? Evil or Very Mad

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2022, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Minister Michał Wójcik: Polska wyda na pomoc Ukrainie nawet 22% swojego budżetu!


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 03-05-2022, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Zadziwiające jest, Drodzy Państwo to, że finansowanie ludzi i rodzin z Ukrainy w Polsce będzie się odbywało z budżetu i tylko z budżetu.
Bo chyba nie ze środków unijnych? No chyba że Unia Europejska coś przeznaczy dla ludzi z Ukrainy Polsce?
A jeżeli tak, to PiS nie powinien dysponować kwotami unijnymi, ponieważ wiadomo co to jest za rząd? Jakaś partia opozycyjna powinna dysponować środkami unijnymi dla ludzi z Ukrainy.
Bo gdzieś przeczytałem, że Komisja Europejska przeznaczy nawet miliard euro Polsce, ale tylko dla wszystkich rodzin i ludzi z Ukrainy.
Ale czy to są zgodne z prawdą informację, to trudno powiedzieć.
W każdym razie, budżet polski będzie jeszcze bardziej obciążony, kolejnymi miliardami na finansowanie ludzi z Ukrainy.
I to wszystko oczywiście z drukowanych pieniędzy, także nawet już nie z podatków.
A PiS nie dostaje za darmo pieniędzy "nadrukowanych" z Banku Centralnego. Musi je pożyczać od tego banku, bo nie pochodzą one z podatków.
Nikt nie daje nikomu żadnych pieniędzy za darmo i nigdzie.
Tylko z jednym wyjątkiem, gdzie PiS sobie wymyślił swoje programy i tam rozdaje, komu chce pieniądze, po parę złotych.
Ludzie, którzy przyjmują te pieniądze, nie muszą na nie pracować i nie muszą ich zwracać, bo nie jest to też żadna pożyczka.
Ale ogólnie jest to kosztem: wysokiej inflacji, drożyzny i zadłużenia państwa.

Czy można, cały czas, w nieskończoność drukować i drukować pieniądze w kraju? Żeby one może przewyższyły wpływy z normalnych podatków w budżecie?

Nie wiem czy tak całkiem są rozdawane pieniądze teraz z drukowanych pieniędzy, gdyż może jakaś część środków jest rozdawana z podatków.
Ale drukują od długiego czasu, bo boja się, że z podatków zabraknie.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-05-2022, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Minister Michał Wójcik: Polska wyda na pomoc Ukrainie nawet 22% swojego budżetu!

Przyjęliśmy kilka milionów przesiedleńców z Ukrainy. Daliśmy im pesele, zasiłki, darmowe przejazdy i dostęp do służby zdrowia kosztem Polaków. Ale to nie wystarcza. Musimy im oddać to, co mamy najlepszego. Oddajmy im Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudę wraz z całym rządem i wszystkimi ich przydupasami. To będzie inwestycja w przyszłość naszego kraju.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 03-05-2022, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Modliszka napisał/a:
Przyjęliśmy kilka milionów przesiedleńców z Ukrainy. Daliśmy im pesele, zasiłki, darmowe przejazdy i dostęp do służby zdrowia kosztem Polaków. Ale to nie wystarcza. Musimy im oddać to, co mamy najlepszego. Oddajmy im Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudę wraz z całym rządem i wszystkimi ich przydupasami. To będzie inwestycja w przyszłość naszego kraju.

Wiesz, Rodziny ukraińskie i ludzie z Ukrainy to teraz będą mieli lepsze przywileje, niż sami Polacy.

Nie dość, że wielu Polaków pomagało, jak mogło, by przyjąć do Polski tych ludzi i także zaprosić do własnych domów, prezenty, dary również Polacy przekazali. To jeszcze taki PiS dla tych ludzi daje za darmo: 500 zł. w programie 500 plus, ale też inne jakieś zasiłki.
I na to przeznaczą kolejne miliardy, bo kto za to finansuje? Krasnoludki? Nie. To finansuje tylko budżet państwa, a i jeszcze z zadłużania kraju, z drukowania pieniędzy.
A dlaczego ludzie, którzy z Ukrainy do Polski przyjechali i podjęli w Polsce pracę, bo mają niektórzy do tego kwalifikacje, zawód i na Ukrainie też pracowali, w różnych branżach mają jeszcze dostawać bez pracy pieniądze od PiS?
Tym bardziej że niektórzy z trzy milionowej grupy ludzi z Ukrainy zabrali ze sobą jakieś oszczędności, pieniądze i mają za co w Polsce żyć, przez jakiś czas.
Z jakiej racji takim ludziom budżet polski ma płacić jeszcze pieniądze? Jeżeli tak jest, to pokazuje, że teraz to ludzie z Ukrainy mają być lepsi od Polaków, w nie swoim kraju.

No chyba że ja się mylę i ci, którzy w Polsce mają własne pieniądze, które z Ukrainy przywieźli i do tego podjęli pracę w Polsce, to tacy nie dostają żadnych zasiłków.

A to dobrze, jeżeli niektórzy z Ukrainy zabrali ze sobą oszczędności i wszystko, co mieli, bo będą te pieniądze wydawali w Polsce i na polskim rynku, na czym, minimalnie rynek polski zyska.
Ten, kto ma za co żyć, bo ma swoje pieniądze, to niech się utrzymuje tylko z własnych pieniędzy i tyle.

Skądkolwiek by pochodził, a zamieszkał w Polsce.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-05-2022, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Szef PiS chce poróżnić Polaków z uchodźcami z Ukrainy. Komentarz red. Jana Pińskiego.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 04-05-2022, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem, że trzeba pomagać ludziom z Ukrainy i nie tylko Polska pomaga, ale także inne kraje w Europie, które wpuściły ludzi z Ukrainy.
Polska nie jest jedynym krajem, który przyjął rodziny i dzieci ukraińskie na własną ziemię.
Tyle że Polska, liczebnie być może przyjęła najwięcej ludzi z Ukrainy i to będzie największe obciążenie finansowe dla Polski w całej Europie.
No bo ja nie rozumiem takiej rzeczy, że są dużo bogatsze kraje w Europie od Polski: Niemcy, Holandia, Belgia, Szwecja, Norwegia i te kraje powinny przyjąć największą liczbę ludzi z Ukrainy, bo są w stanie pomagać finansowo.
Polska nie jest gotowa na przyjęcie, ok. albo ponad trzech milionów ludzi z Ukrainy, a być może przybędzie jeszcze więcej, bo cały czas z Ukrainy przyjeżdżają do Polski następni i to zwiększa liczbę tych ludzi.
Jeżeli PiS chce utrzymywać tylu ludzi z pieniędzy podatników, w postaci: 500 plus dla rodzin ukraińskich, zasiłków to Polski nie jest na to stać i o tym mówi nie jeden ekonomista.
Przez to, co PiS robi, Polska może stać się jeszcze biedniejszym krajem, co też dotknie tych ludzi i rodzin z Ukrainy i będzie sytuacja taka, że dla większości albo dla połowy ludzi z Ukrainy będzie ciężko żyć i mieszkać w Polsce i przeniosą się zwyczajnie do krajów bogatszych, na Zachodzie Europy.
Bo nie ma różnicy w jakości życia, między: Polakami, a Ukraińcami w Polsce.
Bieda dotknie i Polaków, i Ukraińców, a już niektórzy Ukraińcy tego doświadczyli, we własnym kraju, od początku niepodległości, gdzie żyło się gorzej niż w Polsce.
Jestem za pomaganiem dla tych ludzi, ale z rozwagą.
Z jakiej racji w Polsce, w nie swoim kraju wszyscy ludzie z Ukrainy mają mieć lepsze przywileje, niż Polacy u siebie, na swojej ziemi?
To już jest: przekroczenie pewnej granicy rozsądku, czy jakby to tam nazwać.
Przecież, niektóre rodziny ukraińskie przywiozły ze sobą oszczędności, bo być może sprzedali na Ukrainie mieszkania, samochody i inne rzeczy cenne i mają pieniądze na życie, na początek w Polsce?
To nie jest tak, że każdy z tych ludzi, w trzy milionowej grupie jest biedny, bez pieniędzy.
Przeczytałem gdzieś jakiś artykuł na temat: przyjmowania ludzi z Ukrainy do Polski, że niektórzy ze sobą zabrali i zabierają jakieś pieniądze, a i mają oszczędności na kontach, które mogą i w Polsce wypłacać.
Po co takim ludziom jeszcze w Polsce wypłacać jakieś zasiłki i przywileje "wręczać", skoro oni mają pieniądze na życie w Polsce?
No a potem mogą gdzieś tu się starać o pracę i zarabiać.
To Polacy, we własnym kraju nie mają tak dobrze i nie mieli.
Polacy muszą płacić za wszystko i muszą sami na to zarabiać.
Każdy z tych ludzi, którzy teraz mieszkają w Polsce i dostali takie "przywileje", za darmo, we własnym kraju, na Ukrainie, mimo wojny musieliby płacić tak samo za wszystko i nie mieliby niczego za darmo, ani w prezencie.
Bo nikogo tam nie obchodzi, że trwa wojna, że są konflikty, a ceny też są i trzeba płacić.
Mało tego nawet słuchałem wypowiedzi Ukrainki, która od kilku lat mieszka w Polsce, jaka jest teraz sytuacja, podczas tej wojny, bo się dowiedziała o takiej sytuacji i to jest smutna rzecz.
Są w miastach ukraińskich nieuczciwi i pazerni właściciele mieszkań ( dotyczy to miast na terenach większości Ukrainy, gdzie jest najspokojniej ), którzy, wykorzystując perfidnie sytuację z wojną, celowo zawyżają ceny wynajmu mieszkań, aby więcej zarabiać na tym.
I ich nie rusza to, że jest wojna, że większości ludzi nie stać na takie ceny.
No więc, wynajęcie mieszkania po tak wysokich cenach w miastach ukraińskich, które są znacznie wyższe niż ceny rynkowe, jest nieuczciwe i jest wyzyskiem.
Ale kogo to interesuje na Ukrainie? Jak ludzi nie stać, to nie będą wynajmowali i tyle.
To pokazuje, że są "hieny" ( w Polsce zresztą też tak by było ), którzy nie patrzą na to, że na Ukrainie nie jest dobrze, że tam się biją, a patrzą tylko na: pieniądz.
Więc, na Ukrainie, mimo wojny nikt by niczego nie miał za darmo. A Polska stała się takim krajem ( mimo że Polska jest też biednym krajem ) "eldorado" dla ludzi z Ukrainy, którzy nie muszą za niektóre rzeczy płacić, mają przywileje i są lepiej przez PiS traktowani, jak Polacy.

To już jest trochę kpina.

Dlatego niech pomagają kraje dużo bogatsze od Polski, a Polska powinna przyjąć nie dużą liczbę ludzi z Ukrainy i można pomóc z zasiłkami, ale tylko jednorazowymi i tylko dla tych, którzy są biedni, nie mając żadnych pieniędzy.
Nie ma potrzeby, aby finansować tych, którzy zabrali ze sobą pieniądze i oszczędności, bo oni mają za co żyć, przez jakiś czas.
A tak to budżet na to finansowo nie wyrobi i doprowadzi to do jeszcze większej biedy.
Zresztą, mogą też komuś pozabierać jakieś świadczenia ( np. 500 plus ), aby z tego finansować ludzi z Ukrainy, bo ten rząd jest do takich rzeczy zdolny.
W nieskończoność drukować i pożyczać pieniedzy też nie moga, bo zadłużają tym coraz bardziej kraj.

Inna sprawa to nie wiadomo, ilu z tych ludzi przyjmie się do jakiejś pracy w Polsce.
Może być tak, że większość nie będzie nigdzie pracowała, bo PiS będzie tych ludzi utrzymywał z budżetu i dostaną darmowe mieszkania i nie będą też musieli płacić za rachunki.

To już byłoby naprawdę niedobre, bo państwo polskie na to nie wyrobi.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-05-2022, 17:49    Odpowiedz z cytatem

RPP podniosła stopy procentowe o 0,75 pkt. proc. To nie koniec podwyżek

Jak podano, RPP zdecydowała o podwyżce wszystkich stóp procentowych NBP o 0,75 pkt proc. Tym samym stopa referencyjna wzrosła do 5,25 proc. w skali rocznej, stopa lombardowa do 5,75 proc., stopa depozytowa do 4,75 proc., stopa redyskonta weksli do 5,30 proc., a stopa dyskontowa weksli do 5,35 proc.

Czytaj więcej:
https://forsal.pl/gospodarka/stopy-procentowe/artykuly/8413052,rpp-podniosla-stopy-procentowe-o-075-pkt-proc.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-05-2022, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Ani Rosja, ani Ukraina nie są nam przyjazne, zatem nie powinniśmy się angażować po żadnej stronie sporu. Ostatecznie bowiem może się okazać, że największym przegranym będzie Polska. Napływ uchodźców już poskutkował mnóstwem problemów, że tak powiem, organizacyjnych. Nic nie zapowiada szybkiej stabilizacji, więc przybycie kolejnych setek tysięcy migrantów jest tylko kwestią czasu. Krajowi politycy prześcigają się w obietnicach stworzenia przybyszom raju. Tak jak gdyby władali Kuwejtem Europy. Tym czasem nasz kartonowy bantustan ledwo się kupy trzyma.

Polski raj nie istnieje, a wszystko wisi na kredycie. Wystarczy, że Niemcy odetną unijne środki i zamkną granicę. Zostaniemy sami, zdani wyłącznie na własne mizerne siły, z ogromną rzeszą rozczarowanych, później wściekłych, oszukanych i zdesperowanych tzw. Ukrów. Dodajmy, iż często będą uzbrojeni, ponieważ, w przeciwieństwie do naszych przywódców, ichni traktują swoich poddanych jak ludzi, nie blokują im dostępu do broni palnej, a ostatnio nawet ją szczodrze rozdają pośród mas ludowych. Dla pisowskich turbopatriotów, Polacy to bezmyślne i niebezpieczne małpy, które by się pozabijały.

Uważam, że kłopoty prędko się nie skończą. Rosja może eskalować i łagodzić konflikt. Tak na zmianę, żeby coś się działo. Poliniackie ziemie staną się wkrótce miejscem niespokojnym, bo na dłuższą metę zabawa w mocarstwowość nas finansowo zrujnuje. Już dziś stoimy na krawędzi przepaści. Obawiam się, że właśnie robimy wielki krok naprzód.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-05-2022, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Morawiecki rewersem Balcerowicza – bankier socjalista ogołocił Polaków

Biografia Balcerowicza, jednego z największych szkodników w dziejach Polski jest dość dobrze znana, ale dla porządku i dla młodszych skrócone CV warto przedstawić. Balcerowicz jak większość oświeconych demokratów zaczynał w PZPR i to bardzo wcześnie, bo w wieku 22 lat. Był jednym z tych młodych i zdolnych junaków socjalizmu, którym partia rodzicielka pozwalała posmakować zachodnich frykasów, dlatego kilkukrotnie wysyłano go na staże do imperialistycznych uczelni. Jednocześnie w latach 1978–1980 pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR i był odpowiedzialny za nadania socjalistycznej gospodarce ludzkiej twarzy, a konkretnie za urynkowienie socjalizmu. Dalej to już wszystko jasne, sprzedaż polskiego majątku za bezcen, przerobienie Polaków na tanią siłę roboczą, oddanie całych sektorów, od energetycznych po bankowe, w ręce obcego kapitału.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/morawiecki-rewersem-balcerowicza-bankier-socjalista-ogolocil-polakow/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 198 z 223 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 197, 198, 199 ... 221, 222, 223  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl