Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 221, 222, 223  Następny
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 26-06-2022, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Ten człowiek, który jest premierem, jest nieuczciwy i jest kłamcą.
Ktoś taki nigdy nie powinien być w rządzie premierem.
No ale znając rządy PiS, oni tam robią, co chcą.

Mogą sobie nie przestrzegać Konstytucji i mają na to przyzwolenie.
Mogą łamać prawo i mają na to przyzwolenie.
Mogą nie przestrzegać praworządności i mają na to przyzwolenie.
Mają przyzwolenie zarówno od swojego, własnego rządu, od Sądu Najwyższego ( bo prezes Sądu Najwyższego jest koleżanką rządów PiS i Pana Dudy ), jak i od swoich wyborców.
Wyborca, który popiera te rządy, przyzwala im na to łamanie prawa.

Tak jest w Polsce, za tych rządów.

No bo jeżeli "wyborcy" PiS nie zależy na tym, by Polska była praworządna i miała przyznawane środki unijne, to też o czymś świadczy.
Tacy ludzie nie potrzebują Unii Europejskiej. Nie potrzebują pieniędzy unijnych.
A podobno, większość i samych wyborców PiS też popiera Unię Europejską?

Nie wiem, gdzie tu jest jakaś logika...

Przecież taki rząd, który łamie praworządność i Konstytucję w kraju, w normalnej sytuacji, automatycznie miałby zerowe poparcie od wyborców.
Rządy poprzednie w Polsce nie łamały Konstytucji, a jeżeli nawet to się zdarzało, to rzadko.
Niby rządy PO były takie: złe, paskudne, tak jak to krytykują i oskarżają wyborcy PiS i sami ludzie w PiS, ale za tych rządów były środki unijne Polsce wypłacane.
Jakoś nie było takich rzeczy, jakie są za podłego PiS.

Gdyby w Polsce byli normalni wyborcy PiS, ale i cały Naród, w pełni normalny ( bez urazy ), to już zaprzestali popierać rząd szkodliwy.
Natomiast, wyborcy godzą się na to, co PiS robi od 7 lat.
I to jest chore.

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-06-2022, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Premier Ukrainy Mateusz Morawiecki

Szanowni Rodacy, od samego rana, w pierwszy dzień wakacji, narażam się i zaczynam od pytań, w dodatku bardzo trudnych, ale kto nie ryzykuje, ten ruskiego szampana nie pije. Proszę o odpowiedź, kim jest Mateusz Morawiecki i jaki kraj reprezentuje? Zanim udzielicie odpowiedzi chciałbym zwrócić uwagę, że jest to pytanie podchwytliwe i zwykle bardzo wiele Polaków się myli. Dla ułatwienia powiem, że Morawiecki na pewno nie jest premierem Polski i choćby pokazał setkę dokumentów z pieczątkami, to nic tego faktu nie zmieni. Wydaje mi się, że po tej podpowiedzi nie pozostaje zbyt wiele możliwości do wyboru i dlatego kończymy zabawę. Morawiecki to „europejski” premier Ukrainy, na co istnieją twarde dowody, a nie jakieś tam „świstki papieru” z godłem państwowym i ślubowaniem.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/premier-ukrainy-mateusz-morawiecki/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-06-2022, 06:43    Odpowiedz z cytatem

Polacy masowo ubożeją!


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-07-2022, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego na Polakach inflacja nie robi większego wrażenia?

Staram się jak mogę, aby nie powielać tematów w felietonach pisanych i mówionych, ale słowo pisane ma tę przewagę nad mówionym, że jest bardziej precyzyjne. Wczoraj nagrałem film w „Polskiej Chacie” o tym, że „nie jest tak źle”, co spotkało się ze zgryźliwymi komentarzami, ale drugiej strony film otrzymał bardzo wysoką notę. Jedno i drugie to dla mnie ważne sygnały, niemniej istota leży w zupełnie innym miejscu, które chcę doprecyzować. Mamy do czynienia z klasyczną wojną psychologii z socjologią! Indywidualna złość i odczucia tych Polaków, którzy widzą, co się dzieje i czym to grozi w szerszej perspektywie, są przekładane na nastroje społeczne, a to nigdy tak nie działało i działać nie będzie. Naturalnym jest, że zbiór indywidualnych nastrojów składa się na nastrój społeczny, jednak trzeba pamiętać o bardzo ważnym czynniku, czyli o skali.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/dlaczego-na-polakach-inflacja-nie-robi-wiekszego-wrazenia/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 01-07-2022, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Od 1 lipca 2022 r. obowiązują zmiany w systemie podatkowym. Podatek PIT obniżony z 17 do 12 proc.

Z początkiem lipca wejdą w życie nowe przepisy podatkowe w ramach programu „Niskie Podatki”. Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw upraszcza i stabilizuje system podatkowy. Najważniejsze zmiany to: obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc., preferencyjne rozliczenie samotnych rodziców, likwidacja ulgi dla klasy średniej, możliwość powrotu rozliczenia poprzez skalę podatkową przez przedsiębiorców, którzy wybrali podatek liniowy lub ryczałt.

Więcej:
https://gazetawroclawska.pl/od-1-lipca-2022-r-obowiazuja-zmiany-w-systemie-podatkowym-podatek-pit-obnizony-z-17-do-12-proc/ar/c3-16445233

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-07-2022, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Podpalenie Polski to dla Kaczyńskiego jedyny pomysł na obronę władzy. Komentarz red. Jana Pińskiego.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-07-2022, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Poczet afer PiS. Nietykalność „bohaterów”

Wszystkie ekipy rządzące Polską w ostatnich 33 latach miały swoje afery. Znamy liczne przykłady, gdy przedstawiciele władzy byli łapani na działaniu na szkodę ogółu, czasem wręcz na bezczelnych kradzieżach. Jednak tylko za rządów PiS doprowadzono do perfekcji nietykalność bohaterów afer.

Więcej:
https://nczas.com/2022/07/02/poczet-afer-pis-nietykalnosc-bohaterow/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-07-2022, 18:35    Odpowiedz z cytatem

BRRE udzieli Polsce 450 mln euro pożyczki na pomoc uchodźcom z Ukrainy.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-07-2022, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Braun prezentuje projekt „Stop ukrainizacji Polski”

Dziś (4.07.2022) w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Grzegorza Brauna i Włodzimierza Skalika z Konfederacji Korony Polskiej. Dotyczyła ona konieczności zablokowania dalszego udzielania przywilejów Ukraińcom, a także zastopowanie procesu przesiedlania Ukraińców do Polski.

Czytaj więcej na wprawo.pl


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-07-2022, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Rząd planuje niedrogie mieszkania komunalne dla uchodźców z Ukrainy.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Scigaj-Rzad-planuje-niedrogie-mieszkania-komunalne-dla-uchodzcow-z-Ukrainy-8370776.html


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-07-2022, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Galopująca inflacja w Polsce. Idziemy drogą Turcji.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09-07-2022, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Chrustu już nie ma, nawet po nowych cenach!

Starzy górale doskonale wiedzą, że jedyną receptą na inflację i pozostałe kryzysy jest odebranie ludziom pieniędzy, cała reszta. to tylko bajanie i oszukiwanie. Z racji wyborów w Polsce bieda pewnie się przesunie w czasie, z czego w ogóle nie należy się cieszyć. Przesuwanie w biedy w czasie skończy się dokładnie tak, jak „leczenie” kontuzji znieczuleniem. Gdy przestaną działać środki przeciwbólowe, prawie wszyscy poczujemy na własnej skórze, na co chorujemy i jak gorzkie jest prawdziwe lekarstwo. Na krajowy bałagan nałożyły się światowe „łady” i w takich warunkach w szybkim tempie będzie znikał nie tylko chrust, ale i wszystko, co da się do gara włożyć i jakoś przerzuć. Porzućcie nadzieję, że będzie tanio i bogato, jak księga pisze nadeszły chude lata i oby się tylko na siedmiu skończyło.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/chrustu-juz-nie-ma-nawet-po-nowych-cenach/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-07-2022, 17:55    Odpowiedz z cytatem

Wszedł w życie Polski Ład 2.0. Co to oznacza? O tym poniższy vlog.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-07-2022, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Do wczoraj pamięć o Wołyniu była „ruskim agentem”, od dziś PiS się „zatroszczył”!

PiS nagle przypomniał sobie o Wołyniu, a jeszcze nie tak dawno ktokolwiek wspomniał o tym ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach, zostawał „ruską onucą” i wpisywał się w „kremlowską narrację”. Pamiętam to doskonale, bo sam zostawałem „ruską onucą” co najmniej kilkanaście razy dziennie, dostąpiłem również takiego zaszczytu, że umieszczono mnie w paru gablotkach ministerialnych i telewizyjnych. Znana niepokorna poświęciła mojej skromnej osobie aż dwa materiały, ministerialni „fake hunterzy” zgłaszali wszystkie konta i kanały, jakie posiadam… Wtem! Patrz pan, już można mówić o Wołyniu i tak do końca nie wiadomo skąd ta zmiana?! Kto nie wie, ten nie wie, kto zna polityków w ogóle i polityków PiS w szczególności, ten doskonale wie, co za tą cudowną i błyskawiczną przemianą stoi.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/do-wczoraj-pamiec-o-wolyniu-byla-ruskim-agentem-od-dzis-pis-sie-zatroszczyl/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-07-2022, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PiS nagle przypomniał sobie o Wołyniu, a jeszcze nie tak dawno ktokolwiek wspomniał o tym ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach, zostawał „ruską onucą” i wpisywał się w „kremlowską narrację”.

Państwo, którego władze upokarzają swoich, żeby przypodobać się obcym, jest państwem upadłym. Ci, którzy zamykają usta rodzinom ofiar ludobójstwa na Wołyniu, stają po stronie ludobójców z OUN-UPA. Polskie władze urządziły dziś szopkę dla naiwnych. Ukraińcy mogą śmiać się z durnych Lachów.

Ukraina nigdy nie zrezygnuje z kultu Bandery, który odpowiada za ludobójstwo na Polakach! Dowód na poniższym filmie. Więcej podobnych filmów zamieściłam w tym poście:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400403#400403

Oto ukraińska pieśń patriotyczna Батько наш Бандера (Ojciec nasz Bandera), śpiewana pod pomnikiem Stepana Bandery w rocznicę jego urodzin:


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 203 z 223 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 221, 222, 223  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl