Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Weksle Janika czyli Polskie Koleje Przekręcone
Autor Wiadomość

Janek195 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2009

PostWysłany: 17-04-2009, 17:51    Odpowiedz z cytatem

Weksle były związane z umową wekslową i nie ma możliwości (bez konsekwencji prawnych) wystawienia weksli bez tytułu do tej czynności zgodnie z deklaracją wekslową. Taka była podpisana i jakoś tak się dziwnie składa, że rzekomo zginęła na PKP i dopiero prokuratura ją odnalazła.
Cytat:
Jednak zwykle nasze zaufanie do wierzyciela jest raczej umiarkowane, A wtedy deklaracja wekslowa stanowi zabezpieczenie naszych interesów. Dobrze jest ją zatem podpisać. Jeśli bowiem posiadacz weksla wypełni go niezgodnie z treścią zawartego w deklaracji porozumienia, dysponujemy poważnym argumentem do obrony.

Powyższy cytat powinien Pana uspokoić odnośnie możliwości wystawienia weksla bez tytułu zgodnie z deklaracją.
Nie znam sprawy Pana Pazika z tego co kiedyś słyszałem to posługiwał się kserokopiami weksli więc odpowiednie władze powinny go zbadać, lub wsadzić, za próbę wyłudzenia. A może to nie o to chodzi. Może ktoś jest zainteresowany tworzeniem fikcji. Na razie zajmuje się faktycznymi stratami i nadużyciami w PKP, a nie domniemaniami co się może stać jeżeli ktoś zrobi coś niezgodnie z prawem.
Odnośnie prawa do wystawienia weksli również nie ma zarzutów w tej sprawie wnioskuję więc z tego, że komuś bardzo zależało na zrobieniu sztucznej afery. Warto zadać sobie pytanie dlaczego media sztucznie rozdmuchują sprawę, której formalnie nie ma, a nie chcą zająć się faktycznymi nadużyciami na kwotę setek mln. Proszę nie traktować tej informacji jako próby tłumaczenia się. Piszę o tym jako informacji, która może skłoni do zastanowienia się nad tym co się dzieje w naszym kraju i o co tak naprawdę chodzi. Jak można nagłośnić pseudo afery i milczeć kiedy faktycznie dokonuje się "przekrętów"
Nie twierdzę, że nie mam sobie nic do zarzucenia (sprawa Łódzka) jednak spokojnie czekam do wyjaśnienia tej sprawy w toczącym się procesie. Nie chcę być w tej sprawie sędzią (tym bardziej, że chodzi o mnie), a jak wiadomo najłatwiej być ..........................
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-04-2009, 17:55    Odpowiedz z cytatem

Panie były dyrektorze generalny Janik! Moim zdaniem wyrządził Pan więcej szkody Polskim Kolejom Państwowym niż Wach i Celiński razem wzięci! Być może kiedyś rozwinę swą myśl...

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 17-04-2009, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Janek195 podpowiada:
Cytat:
Może ktoś jest zainteresowany tworzeniem fikcji.
Mam podobne podejrzenia. Dobrze, że choć rąbka tajemnicy Pan uchylił. Dotychczas opierałem się na powszechnie znanych relacjach i na własnych spostrzeżeniach w kontaktach z Pazikiem. To, co o Panu mówił w artykule z GW inicjującym ten temat, mówił również do mnie - wychwalał talenty Małgorzaty Kucharskiej. Jego weksle widziałem i były to kserokopie. Czekałem na to oświadczenie:
Cytat:
Weksle były związane z umową wekslową i nie ma możliwości (bez konsekwencji prawnych) wystawienia weksli bez tytułu do tej czynności zgodnie z deklaracją wekslową. Taka była podpisana i jakoś tak się dziwnie składa, że rzekomo zginęła na PKP i dopiero prokuratura ją odnalazła.
Coś tam o wekslach czytałem. Ma Pan rację... 30 lipca mija 10 lat od odwołania Pana ze stanowiska prezesa zarządu PKP.

Romuald Marczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ucho_71 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 07 Paź 2015

PostWysłany: 07-10-2015, 13:20    Odpowiedz z cytatem

fury, Witam mam do rozgryzienia pewien orzech związany z panem Krzysztof pazik Vel coś tam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-07-2018, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Takie dokumenty krążą po świecie. Weksle PKP sprzedają Żydzi, skupują Rosjanie. To swoista bomba zegarowa tykająca nad PKP. Kiedy wybuchnie?

Były prezes PKP Jan Janik wystawił co najmniej 9 weksli in blanco po 10 mln euro. Weksle te umożliwiały wyprowadzenie pieniędzy z PKP.

Polecam film pana Radosława Patlewicza, który porusza temat Aarona Israela Paza i weksli PKP (od 17:00 minuty):
https://www.youtube.com/watch?v=Q9O9dEii-ME

weksel1.jpg
Plik ściągnięto 332 raz(y) 144.25 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl