Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Woodstock 2013 a sprawa taborowa
Autor Wiadomość

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 30-07-2013, 21:35   Woodstock 2013 a sprawa taborowa Odpowiedz z cytatem

W związku ze zbliżającym się przystankiem Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, planowane są jak we wcześniejszych latach, zmiany taborowe na odcinku Krzyż Wielkopolski - Kostrzyn nad Odrą? Jeśli tak to składy wagonowe będą na wszystkich czy tylko niektórych kursach? Poza tym kto zapewni obsługę? W PR Zielona Góra nie ma już chyba ani jednej sprawnej lokomotywy. SU45-069 i 070 już dawno temu zostały odstawione, a 115 i 164 przekazane pół roku temu do PR Poznań. Jak zatem wygląda sprawa?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2013, 21:42   

SU45 przekazano do PR Poznań ale stacjonują w Krzyżu bo to jest PRSP Krzyż podległy pod Poznań. Zadysponowano bohuny z Leszna
Powrót do góry

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 30-07-2013, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Czyli obsługą pociągów z Krzyża do Kostrzyna zajmie się PR Poznań - PRSP Krzyż? Zatem można też z tego rozumieć, że trafić można nie tylko na SU45, ale także SP32 albo SU42?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2013, 21:47   

Dobrze rozumujesz. Ściągnięto 079 z Mazur, sprawna jest 241 i chyba 089 lub 161 z SU45. Nie wiem jak z SP32
Powrót do góry

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 30-07-2013, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
Dobrze rozumujesz. Ściągnięto 079 z Mazur, sprawna jest 241 i chyba 089 lub 161 z SU45. Nie wiem jak z SP32

089 stoi w naprawie bieżącej. 115 jest w delegacji w IC na Mazurach i Podlasiu. A 161 należy do PR Gdynia i jest maszyną chojnicką. Z SP32 sprawne są trzy: 202, 204, 206.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2013, 21:54   

Cytat:
161 należy do PR Gdynia

Zgadza się ale prowadziła ostatnio dodatkowy na Wódstok. Dostała delegację z PRSP Chojnice do PRSP Krzyż
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 30-07-2013, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie Regio Krzyż - Kostrzyn do 4 sierpnia jeżdżą na wagonach, wczoraj wziąłem aparat i pojechałem na foty bo to rzadka okazja spotkać Regio wagonowe na Ostbahnie.
Wszystkie składy to 2-3 Bohuny, loki jakie spotkałem to SU45-161, SU45-241, SU42-514 ale patrząc na rozkład zapewne śmigają i inne. Wagony jak zostało już napisane oddelegowane z Leszna. Frekwencja jak należało się spodziewać Kostrzyn - Krzyż mizerna, natomiast Krzyż - Kostrzyn ponad 100% na każdym składzie. Poza tym spore opóźnienia, ok. 20-30 min., głównie w stronę Kostrzyna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 30-07-2013, 23:48    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Wszystkie Regio Krzyż - Kostrzyn do 4 sierpnia jeżdżą na wagonach

Bardzo przydatna i rzeczowa informacja. Smile
krzychu12231 napisał/a:
to rzadka okazja spotkać Regio wagonowe na Ostbahnie.

Nieprawda. Od miesiąca na wszystkich obiegach Krzyż Wlkp. - Piła Gł. i na tych "wielkopolskich" na odcinku Piła Gł. - Chojnice można spotkać skład (z jednym wagonem Very Happy) ze względu na odstawienie trzech sztuk SA108. Ponadto pociąg odchodzący po 7 z Chojnic do Gdyni (Helu) jest obsługiwany do końca sierpnia składem wagonowym PLANOWO.
krzychu12231 napisał/a:
Wszystkie składy to 2-3 Bohuny, loki jakie spotkałem to SU45-161, SU45-241, SU42-514

SU42-514 to również chojnicka maszyna, a zatem to kolejna delegacja w zwiazku z Woodstockiem i zwiększonym zapotrzebowaniem na tabor wagonowy. Smile Z wagonów to tylko bohuny? I pomyśleć, że rok temu PR Poznań na zaszynobusach wystawiał zwykle "przedziały", a wspomniane bohuny były w zasadzie rzadkością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 31-07-2013, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Sorry Kolego, masz rację Exclamation Pisząc Ostbahn miałem na myśli odcinek Kostrzyn - Krzyż, wiem że ciągnie się on dalej, trochę mnie poniosło Smile

Też byłem zaskoczony że tylko Bohuny, szkoda bo się nie dało przez okno wychylić co by się pogapić i lepsze zdjęcia złapać, ale pewnie chodziło im o jak największą pojemność wagonów, choć nie ukrywam, że ja najbardziej miałem nadzieję na jakiś składzik samych Bonanz, ale trudno, i tak było warto Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2013, 19:02   

Cytat:
szkoda bo się nie dało przez okno wychylić co by się pogapić

W I serii bohunów da się wychylić przez okno (oryginalne okno) - nie były modernizowane w Pesie
W II serii, modernizowanymi w Pesie niestety są wklejane okna i tam niestety nie da się wychylić głowy
Powrót do góry

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 02-08-2013, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
W I serii bohunów da się wychylić przez okno (oryginalne okno)

Wątpliwa sprawa, tym bardziej, że okno da się otworzyć tylko do połowy... : )

Wracając do tematu, jest szansa, że jeszcze w poniedziałek będą składy? Wszak woodstock tylko do jutra...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-08-2013, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Jakub.MFN, niestety, wszelkie obiegi wagonowe na składach Regio na linii Kostrzyn-Krzyż kończą się w niedzielę.
Od poniedziałku, 5 sierpnia, wracają niestety autobusy szynowe.

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 02-08-2013, 20:21    Odpowiedz z cytatem

Nawet na tych kursach z Kostrzyna do Poznania nie ma co liczyć na skład?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-08-2013, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Jakub.MFN, jeśli chodzi o kursy z Kostrzyna do Poznania przez Gorzów i Krzyż to też wracają autobusy szynowe, bo od poniedziałku wszystkie pociągi wracają do swojego "szynobusowego" rozkładu jazdy.
Bowiem na czas Woodstocku, rozkład jazdy osobówek na linii Kostrzyn-Krzyż został zmieniony - każdy pociąg potrzebował około 15 minut więcej na przejazd tego szlaku. Od 5 sierpnia wraca stary rozkład i wracają szynobusy na wszystkie pociągi. Można się więc spodziewać dantejskich scen zwłaszcza na kursach do Poznania, ponieważ padnięte są 2xSA133 i SA137 i nie ma co liczyć na podwójny SZT.

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jakub.MFN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2013

PostWysłany: 02-08-2013, 20:31    Odpowiedz z cytatem

A może właśnie te kursy do Poznania zlecą do wykonania PR Poznań skoro w PR Zielona Góra wiedzą, że mają niedobór SZT? Wtedy na 100% pojawiłby się skład wagonowy... Już kiedyś zdaje się tak było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl