Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
[Wars] Z biletem na iPadzie nie pojedziesz
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-08-2013, 22:03   [Wars] Z biletem na iPadzie nie pojedziesz Odpowiedz z cytatem

Nasz czytelnik kupił przez iPada bilet na pociąg z Krakowa do Gdańska i nie mógł z nim wejść do wagonu sypialnego. - Nie ma pan wydrukowanego biletu, nie jedzie pan - usłyszał. Dlaczego? Bo część kontrolerów nie ma czytników do takich biletów. - Pracujemy nad ich zakupem. Wkrótce takie sytuacje nie będą miały miejsca - zapewnia rzecznik PKP.

Do redakcji portalu Gazeta.pl napisał nasz czytelnik. Pan Piotr wybrał się w podróż z Krakowa do Gdańska pociągiem. - Żeby nie stać w kolejkach, kupiłem bilet przez internet. Chciałem się wyspać i móc pracować w Gdańsku, dopłaciłem za wagon z miejscami do leżenia. Jak się okazało, tylko chciałem... Podróżuję bardzo często z Krakowa do Warszawy i nigdy nie spotkałem się z problemem, jeżeli okażę bilet na iPadzie. Bo tak jest wygodniej, szybciej, nie trzeba drukować, a bilet można kupić wszędzie - wyjaśnia.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-08-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Mając doświadczenie jako asystent w Warsie powiem, że ja sprawdzam legitymacjęitd. o ile są i spisuje na kartkę numer, autoryzację itd. Wtedy kierpoć może wklepać do terminala i nie ma żadnego problemu. Ale fakt faktem, że oficjalnie takie bilety nie są honorowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 08-08-2013, 18:08    Odpowiedz z cytatem

A wystarczyłoby zrobić wyskakujące okienko w e-IC o tym informujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 08-08-2013, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Piszę w regulaminie przecież to po co ?
Jak ktoś nie czyta to jego problem. Jak ostatnio odesłałem w pracy klienta do regulaminu
to mnie obraził, że on chcę wiedzieć a nie czytać. Po krótkiej rozmowie ustąpił.
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

A okienka ludzie i tak nie przeczytają, musiało by być na nim potwierdzenie przeczytania
poprzez szereg pytań odnośnie przeczytanego tekstu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xenocide Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: Opole

PostWysłany: 13-08-2013, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Proszę mi powiedzieć, gdzie w Regulaminie e-IC jest napisane, że w kuszetce nie mogę posługiwać się biletem elektronicznym? Jakoś nie mogę się tego doczytać.

Jadąc kuszetką zawsze drukuję bilet, ale to dlatego, że nie chciałbym być budzonym przez konduktora. Raz tylko okazało się, że omyłkowo wydrukowałem nie ten plik pdf (może się zdarzyć). Wtedy podeszliśmy z konwojentem do przedziału służbowego i mój bilet został odczytany z telefonu.

Jeżeli brak biletu papierowego miałby uniemożliwiać przejazd, to jest to totalny absurd. Przecież mogę okazać bilet na ekranie konwojentowi (który przecież i tak nie skanuje biletów), po czym położyć się spać, a następnie zostać obudzonym celem kontroli biletu.

Poza tym powtarzam, nie widzę w regulaminie, aby przepis § 11 ust. 6 pkt 2 doznawał jakichkolwiek ograniczeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-08-2013, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Temat jałowy bo już jest pismo, że honorujemy bilety na komórkach itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl