Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Pociągowe Komplikacje Pasażerów
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2013, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Składy iR jadące na EN57 typu "plastik" przez całą Polskę i cały dzień są OK!

Jasne, że są OK, bo pociągi IR/RE stanowią komercyjne (niedotowane) uzupełnienie kurczącej się dotowanej oferty PKP IC. Poza tym "plastiki" to sporadyczne wyjątki a nie reguła. Uruchamianie tych pociągów jest tylko dobrą wolą PR, w przeciwieństwie do połączeń TLK kursujących w ramach tzw. służby publicznej. Pasażer wybierający IR z reguły wie czego może się spodziewać (brak luksusów) za niższą cenę.

Wprowadzenie obowiązkowych miejscówek we wszystkich pociągach TLK beton PKP IC tłumaczył tym, że pozwoli im to monitorować potoki podróżnych i zajętość miejsc w konkretnych składach oraz reagować na tłok w pociągach poprzez doczepianie dodatkowych wagonów. Tyle teoria. W praktyce jest tak jak na powyższym filmie, czyli nadal wozi się ludzi jak bydło. Jazda pociągiem TLK to loteria, a system rezerwacyjny PKP IC to istne badziewie, czego dowodzi post Minervy odnośnie rezerwacji w EC "Wawel".

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23-08-2013, 23:41    Odpowiedz z cytatem

Pozwala na monitorowanie obłożenia danego składu, tylko powiedz co taka informacja daje przewoźnikowi w godzinę uruchomienia pociągu? Nic. To będzie działać tylko wtedy kiedy ludzie będą kupywać bilet prędzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-08-2013, 07:19    Odpowiedz z cytatem

Ale ludziom się 'nie chce" kupować biletu wcześniej, a potem narzekają.
Na filmie tego nie widać, ale wydaję mi się że w Gdyni / Gdańsku pociąg mógł się częściowo opróżnić.
Trzeba było sobie poszukać miejsca, a nie robić głupi film o , tak właściwie , własnej głupocie.
Jak by mi ktoś powiedział w kasie, że nie ma miejscówek na pociąg o 6:00 to bym pojechał o10:00.
Podróż planuje się wcześniej. Ja nie bronię IC, tam jest dużo problemów i może powoli się będzie zmieniać sytuacja - oby na lepsze.
@Minerva
Ja tak miałem na BWE, bilet weekendowy miałem i też nie było miejsc, a siedziałem na całym odcinku Warszawa - Poznań, gdyż nikt się nie zgłosił na to miejsce. Jednak jak wstałem by wysiąść to zaraz ktoś go zajął. Ciekawe czy miał miejscówkę Smile
Inną sytuację miał kolega który dostał bilet na Hel, a miejscówkę do Gdyni ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-08-2013, 09:56    Odpowiedz z cytatem

Nie chcą albo nie mogą. Obecnie mieszkam w mieścinie oddalonej od najbliższej kasy kolejowej o 48 km. System kupowania on-line jakoś nie zachęca mnie do korzystania z niego, ale mniejsza - wbrew pozorom nie wszyscy mają komputery i dostęp do internetu albo przebywają w miejscu, gdzie kupić biletu on-line się nie da. Kupują więc w ostatniej chwili, bo inaczej nie da rady.
A jeśli chodzi o rady typu "powinien jechać następnym pociągiem" - polecam zapoznanie się z rozkładem jazdy na trasach np. z Gdyni do Zamościa, a potem pisać głupoty o tym, jak łatwo zamienić sobie połączenia.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-08-2013, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Z Gdyni do Zamościa jest duży wybór. Do Warszawy jest średnio co 2-3 godziny.
Z Warszawy do Lublina podobnie, dalej są busy.
A z warszawy można też PKS - em jechać do Zamościa.
Jak się chce to się wszystko da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-08-2013, 12:00    Odpowiedz z cytatem

danio, czy Ty przypadkiem nie pracujesz na kolei? Pytam, bo z obserwacji wiem, że najbardziej zagorzałymi obrońcami kolejowych absurdów i betonu PKP są mikole, którzy dostali upragnioną pracę w jednej z kolejowych spółek. Kiedyś już to napisałam na forum i powtórzę po raz kolejny, że od mikola do betona droga niedaleka. Za to stwierdzenie mikole na facebooku rzucili mi się do gardła! Oczywiście są pozytywne wyjątki, tzn. normalni kolejarze, którzy interesują się koleją od dziecka, ale często tzw. nawiedzone mikolstwo w powiązaniu z wyśnioną pracą na kolei rzuca się gówniarzom na mózg. Nie krytykuję tego, bo przecież wiadomo, że psychika młodego mężczyzny kształtuje się do 25-26 roku życia, a praktycznie facet nabiera życiowej mądrości dopiero po 30-ce. Stwierdzam tylko socjologiczny fakt...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-08-2013, 13:05    Odpowiedz z cytatem

Nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 24-08-2013, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak jedną z próśb pasażerów w Internecie było zablokowanie sprzedaży biletów jeśli nie ma miejsc. Tego nie da się zrobić, nie można, każdy w kasie jest informowany o braku gwarancji miejsca takie są wytyczne i z tego co mówią pasażerowie, liczą się z tym, ale wolą jechać niż zostać. Nie jest tak źle nie przesadzajmy, jedynie co należy poprawić to puszczanie pociągów "BIS"ów np. po Posejdonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 24-08-2013, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że byłem zagorzałym przeciwnikiem wprowadzenia miejscówek gdyż bałem się, że mi wszystkie wykupią i zostanę z niczym. Tymczasem od kąd są te miejscówki prawie zawsze mam miejsce przy oknie bo kupuję wcześniej. I to nie miesiąc wcześniej a kilka dni do tygodnia. No ale jak ktoś przychodzi na wakacyjny weekend do kasy 5 minut przed odjazdem to jest jego wina bo fakt, że kolej ma za mało wagonów i w wakacyjnych pociągach jest tłok to jest znany ogólnie (nie tylko mikole o tym wiedzą). Może autor filmiku myślał, że u nas jest już super jak w Niemczech. Oczywiście kolej POWINNA starać się by było jak w Niemczech ale puki co tak nie jest i ktoś kto nie wie na jakim świecie i w jakim kraju żyje to też częściowo sam sobie jest winny.

Alf ale dlaczego blokować takie bilety. Ja może chcę jechać na korytarzu jak nie mogę inaczej a jeżeli ktoś nie chce to niech nie kupuje a nie innym blokować sprzedaż.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz3k007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2010

PostWysłany: 25-08-2013, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Czytam to i owo i tak naprawdę nie mogę zrozumieć ludzi którzy mają pretensję że pociąg jest już pełny i nie ma miejsc. Ja powiem inaczej, to znakomicie że jest pełny bo to oznacza że ludzie poruszają się tym środkiem lokomocji. Jakoś nigdy nigdzie nie widziałem żeby ktoś miał pretensje.... ba a nawet był lekko oburzony że w samolocie, w busie, w tramwaju, w trolejbusie, w taxi, w autobusie nie ma miejsc!!!!!!!! Znajdzie się jeden z drugim idi......a, który mieszkając w Polsce wie, zdaje sobie sprawę że każdy środek lokomocji może być pełny tylko ku........a nie pociąg, skąd w ogóle takie wnioski??? Rzygać mi się chce jak widzę te wpisy o tym, że PKP nie dba o pasażera bo pociąg nie ma miejsc. I nie mówię że PKP jest idealne, ale akurat te stwierdzenia powodują u mnie konwulsje:-)) Przecież w przypadku pełnej frekwencji pasażer o tym wie więc na cholere sie decyduję na podróż, po co ? Żeby nagrać taki kiepski filmik? Człowieku jak nie chcesz jeżdzic koleją to nie jedz i nikomu dupy nie zawracaj z tego powodu, tacy ludzie którzy mają pretensję o takie coś gdzie winą jest głownie ich głupota że decydują się na wyjazd 5 min przed odjazdem pociągu to nawet w kiblu będą mieli pretensje że woda za szybko albo może za wolno leci. Szkoda słów!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl