Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Francja i Italia 2013
Autor Wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 17-09-2013, 08:52   Francja i Italia 2013 Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Trochę się pozmieniało w naszym fipowskim zyciu w tych krajach:
Francja


1. Jak powszechnie wiadomo TGV dzielą się na tanie i drogie. Aby prawidłowo rozpoznać już na etapie planowania podróży ile zapłacimy za miejscówkę najlepiej wejśc na zupełnie nieintuicyjny rozkład SNCF www.sncf.fr i w szczegółach podróży jest napisane (po prawej stronie po wybrnaiu połaczenia) "periode normale" i "periode de pointe" - normale - dopłata 1.50 EUR, "de pointe" czyli szczyt- conajmniej 13 EUR. Na szczęście Francuzi inaczej rozumieją godizny szczytu i bywa, że i pociąg o 16:30 z Paryża bywa "normalny".
2. Z rozkładu prawie zniknęły pociągi "Intercites" - spotkałem tylko kilka- dopłata bodajże 3 EUR, ale można godiznę wcześniej cyz godzinę później jechać TER.
3. Nie ma juz większości połączeń nocnych- te, które sie ostały to "Intercites de nuit" i kursują z północy na Lazurowe Wybrzeże i z Paryża w Alpy. Jest ich dosc mało. Dopłaty do FIP:3 EUR/ siedzące, 25 EUR/kuszeta, sypialny ok 60 EUR.
4. Uwaga na autobusy SNCF. Do niektórych miejscowości pod marką SNCF jeźdzą przewoźnicy autobusowi. Niestety nie honorują biletu FIP (choćby z Rennes do Le Mont Saint Michel) i wszelkie tłumaczenia (nawet po francusku) nie dają rezultatu. De facto 100% ceny- w tym wypadku aż 12 EUR. Ponadgto nawet w systemie kasowym po wybraniu zniżki FIP- w przyapdku tych relacji wyskakuje cena normalna.

Italia

Zmieniło się dużo. TRENITALIA wzięła sie ostro za cięcie IC- kasujac jednocześnie miłą dopłatę 3 EUR. Te IC, które pozostały w dopłacie mają wpisane 19,80 EUR czyli tyle samo co za wszystkie FRECCIE. FRECCIA to nowa kategoria pociągów o v=200/250 km/h- zespolonych lub złożonych z wagonów klasycznych.Na kazydm ciągu pozostawiono 2-3 pociągi RV czyli REGIONALE VELOCE, aby móc bezpośrednio dojechać np z Mediolanu do Wenecji (podróż trwa raptem godzine dłuzej), ale na dłuższych dystansach - do Rzymu czy Neapolu warto wydać te dwie dychy i podróżować dużo szybciej. Na krótszych dystansach warto skorzystać z poc. RV. Uwaga- rozkład jazdy na stronie TRENITALIA nie pokazuje tych połączeń- trzeba je sobie wyhaczyć samemu. Na pociągi w ruchu krajowym bardzo trudno jest kupić bilet poza Włochami, ale próbować można. Mnie we Francji się nie udało.
Nie ma już popularnych pociągów Espresso "E" z pólnocy na południe. Zastapiły je droższe pociągi EN. Dopłaty: 10 EUR/ siedzące, 30 EUR/kuszeta, ok 70 UER/sypiany.

Gdyby były jakieś pytania- proszę o posty. Pozdrawiam

_________________
BETON IC
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

arkadiusz2221 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 28 Sty 2014

PostWysłany: 28-01-2014, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Planuje podróż z biletem Fip do Rzymu.myślę ze najlepsza opcja to podróż przez Wieden.Z Wiednia jedzie pociąg Euro Night 235 do Rzymu,stacja Termini.Czy ktoś wie jaka jest dopłata do tego pociągu i jak można ją kupic,w Polsce nie ma możliwości,chyba że o czymś nie wiem Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badworm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 11-03-2014, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Dwa lata temu za rezerwację do Interraila na ten pociąg na miejsce siedzące zapłaciłem 9 Euro a zakupu dokonałem w Berlinie na dworcu głównym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 12-03-2014, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Do FIPa:
siedzące - 4,50 - 5EUR
kuszeta 6 miejsc - 20EUR
kuszeta 4 miejsc - 30EUR
sypialny T3 - 40EUR
sypialny Double - 60EUR
sypialny Single - 100EUR
sypialny Double Deluxe - 75EUR
sypialny Single Deluxe - 115EUR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl