Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Kolejarze urządzają sobie imprezy w wagonach
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 24-09-2013, 15:07   Kolejarze urządzają sobie imprezy w wagonach Odpowiedz z cytatem

Pracownicy PKP urządzają sobie imprezy w wagonach! Oburzona pasażerka pisze list: „Ja już nie potrafię. O takich standardach nie wolno milczeć”

W minioną sobotę, 21 września, zakupiłam bilet normalny w cenie 134 złotych na pociąg Express Intercity "Górnik" relacji Warszawa Centralna - Wrocław Główny.

Podróż była imprezą dla pracowników PKP. Jak wynikało z rozmów z innymi pasażerami, ekipa Polskich Kolei Państwowych wracała z jakiegoś ogólnopolskiego zlotu. Balanga za balangą. Zabawa była suto zakrapiana i można by rzec "alla polacca". Zarzygane przejścia, zaśmiecone przedziały i wałęsające się opróżnione butelki po wódce.

Teoretycznie PKP, spółka państwowa, choć podzielona na kilkadziesiąt spółeczek z radami nadzorczymi, miała wynająć oddzielne wagony, w praktyce gdy większość przedziału stanowili podpici czerwoni panowie, chcieli, by pasażer zmienił miejsce. Zresztą przeciętny podróżny zrobiłby to i tak bez wahania, by nie narażać się na uczestnictwo w hulankach i zapachach, problem tylko w tym, że wykupił sobie bilet na konkretne miejsce i miał prawo w spokoju odbyć podróż.

Ludzie, jak zwykle w Polsce, narzekali i na tym się kończyło. Co bowiem zrobić w takiej sytuacji? Podejść do pijanych ludzi, którzy mogą być agresywni i zwrócić im uwagę, czekając aż jakaś ręka nas szturchnie i pokaże, że mamy siedzieć cicho? Dlatego też nie chciałam ryzykować robienia im zdjęć.

Nie trzeba dodawać, że 134 zł to nie tylko cena nieadekwatna do zarobków w Polsce, ale i do jakości przewozów. Pociąg, który łączy dwa największe miasta w Polsce jedzie 6 godzin, o ile nie spóźni się stojąc gdzieś w polu. Odległość pomiędzy Warszawą a Wrocławiem wynosi 360 km, koleją przez Katowice - 485 km, bo pociąg jedzie zupełnie naokoło! Po 24 latach od "transformacji" tak wyglądają warunki przejazdu.

W tym samym czasie Ministerstwo Transportu kupuje na kredyt bezużyteczne pociągi Pendolino za 2 miliardy złotych.

Doprawdy, nóż się w kieszeni otwiera. Ale Polacy są przedziwnym narodem, zaciskają zęby i znoszą to wszystko, tylko co jakiś czas utyskując. Ja już nie potrafię. O takich standardach nie wolno milczeć.

Autor: Pasażerka wściekła na rządy PO

źródło: wPolityce.pl

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-09-2013, 15:25   

Oczywiście, za PiSu kolejarscy związkowcy nie jeździli na biby Cool

W Krakowie przynajmniej pomyślano i gdy związchole ostatnio jechali do Warszawy na manifestacje to dostali 3 oddzielne wagony, co by normalni podróżni ich nie musieli oglądać.
Powrót do góry

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 24-09-2013, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Media mainstreamowe szczują społeczeństwo na "kiboli" a okazuje się, że kolejarze wcale nie są lepsi. Ba, są gorsi! Bo co to za gospodarz, który zachowuje się jak menel?

Wielokrotnie miałam okazję podróżować w pociągu w towarzystwie kolejarzy i nie wspominam tego miło. Piwsko, papierochy, przekleństwa, głośne zachowanie - to w wykonaniu panów kolejarzy wracających z pracy. Natomiast plotki, obgadywanie współpracowników, donośne rozmowy - to w wykonaniu pań kolejarek, które pracują w biurach.

Wstyd!

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 24-09-2013, 18:36    Odpowiedz z cytatem

Ja bym poszedł do kierownika pociągu zgłosić, jakby nie pomógł to zadzwoniłbym do SOK.
Pić piwska w pociągach nie wolno. Jak odmówią wystawienia mandatów to na piśmie "odmowa interwencji"
a jak nie pomoże to policja. Ci nie są "kumplami" więc nie popuszczą.
Mi jeden kolejarz kiedyś groził bo miejsce mu zająłem .... Oczywiście nie odpuściłem i była interwencja kierownika pociągu. Oni się czują w pociągu jak "u siebie" i stąd takie zachowanie. Nie mówię że wszyscy są
tacy. Ale jest grupa ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-09-2013, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Przypomniała mi się scenka z "Dnia Świra":

http://www.youtube.com/watch?v=i51Sg-HGT-E&t=1h1m56s

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 24-09-2013, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Pewnie pracownicy PKP IC wracali z pikniku integracyjnego. Mieli taką imprezę w sobotę.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-09-2013, 19:22    Odpowiedz z cytatem

rufio198, czyli to "kwiat" polskiego kolejnictwa, pracownicy "flagowego okrętu" Grupy PKP dali "popis" w pociągu przed pasażerami...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 25-09-2013, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Heloł Heloł ja na żadnym pikniku nie byłem, na żadne pikniki nie chodzę, z pracy wracam nie pijąc bo samochód mam pod stacją i proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Co więcej nie widuję pijących kolejarzy w pociągach, czasy się zmieniły. A do tych powinna interweniować policja. Racja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomekM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2011

PostWysłany: 25-09-2013, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się - praktycznie codziennie dojeżdżam pociągami i potwierdzam - zachowanie kolejarzy w pociągach jest skandaliczne, nie chodzi o sam alkohol ale o kulturę osobistą. Niestety kolejarzom utrzymano ulgi na 1 klasę, więc nadal trzeba się będzie z nimi męczyć.

_________________
w pociągu:
2010: 28 000 km
2011: 35 000 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 25-09-2013, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo u góry trochę się zapędziło... Ja bym bardzo prosił, aby nie obrażać kolejarzy jako całej grupy zawodowej. Świnie, które tak się zachowywały hańbią nas wszystkich, ale należy pamiętać, że to jednostki. Szufladkowanie i wrzucanie do jednego worka wszystkich nigdy nie przyniosło niczego dobrego.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 26-09-2013, 06:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teoretycznie PKP, spółka państwowa, choć podzielona na kilkadziesiąt spółeczek z radami nadzorczymi, miała wynająć oddzielne wagony, w praktyce gdy większość przedziału stanowili podpici czerwoni panowie, chcieli, by pasażer zmienił miejsce. Zresztą przeciętny podróżny zrobiłby to i tak bez wahania, by nie narażać się na uczestnictwo w hulankach i zapachach, problem tylko w tym, że wykupił sobie bilet na konkretne miejsce i miał prawo w spokoju odbyć podróż.


Zawsze można się dołączyć do imprezy, nie będziesz marudził i popijecie razem to będziesz jak swój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 26-09-2013, 07:52    Odpowiedz z cytatem

@voyager1231
Tak, zgadzam się, są to jednostki. Ale też tych "jednostek" jest czasem stosunkowo dużo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 27-09-2013, 09:10    Odpowiedz z cytatem

Były czasy, że w służbowym w regio na mojej trasie popijali częściej - ale zawsze zamykali się z tyłu, z dala od kierownika pociągu i reszty pasażerów. Teraz jakby mniej takich incydentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 27-09-2013, 18:24    Odpowiedz z cytatem

To nie była impreza. To była libacja alkoholowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 29-09-2013, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi powie, jak się do tej libacji odniosła InterCity? Może jakieś przeprosiny dla pasażerów?
Chlanie gorzały przez kulejowe moczymordy w pociągu jak wraca z roboty powinno być traktowane tak jak chlanie na terenie pracy po godzinach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl