Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Kolejarze urządzają sobie imprezy w wagonach
Autor Wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 29-09-2013, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Kiedys wsiadlo 4 konduktorow IC (w tym 1 kobieta) do pociagu KS. Dwoch konduktorow zaczelo chlac puszkowe piwo mimo, ze usiedli b.blisko zalogi KS i widzieli sie wzajemnie. Oczywiscie pracownicy KS slepi jak krety. Dopiero jak zwrocilem uwage kierowniczce to laskawie zwrocila tez im uwage. Skarga i tak poszla.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 29-09-2013, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Słusznie, domagaj się minimum przeprosin. Nie czułeś się bezpiecznie w pociągu przy osobach które były pijane. Powodzenia. Napisz co załatwiłeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 30-09-2013, 23:14   Re: Kolejarze urządzają sobie imprezy w wagonach Odpowiedz z cytatem

Napisze jakiś prosty pismak kilka durnot w niby "realnym liście zawiedzionej koleją pasażerki", rozdmucha to dla samej chęci zaistnienia w jakiejś prawicowej gazecie a już na forum (de facto kolejowym) niektórzy userzy nad tymi "prostakami kolejarzami" już się pastwią ...
Może warto poszukać innego miejsca typu Hyde Park i tam poużywać na kolejarzach ?
Ludzie, tak nie można i trzeba czasem zacząć myśleć logicznie ...

Cytat:
Podróż była imprezą dla pracowników PKP. Jak wynikało z rozmów z innymi pasażerami, ekipa Polskich Kolei Państwowych wracała z jakiegoś ogólnopolskiego zlotu. Balanga za balangą. Zabawa była suto zakrapiana i można by rzec "alla polacca". Zarzygane przejścia, zaśmiecone przedziały i wałęsające się opróżnione butelki po wódce.


... a dlaczego nie "imprezą dla pracowników budowlanych" ? Co mieli na czole wypisane, że są kolejarzami z PLKi ? Wielu ludzi podróżuje koleją i ostro popijają, wystarczy wsiąść czasem w nocny pociąg do Zakopca Śmiech
Innym ludziom wolno, a np. kolejarzom to już nie ?


Cytat:
Teoretycznie PKP, spółka państwowa, choć podzielona na kilkadziesiąt spółeczek z radami nadzorczymi, miała wynająć oddzielne wagony, w praktyce gdy większość przedziału stanowili podpici czerwoni panowie, chcieli, by pasażer zmienił miejsce. Zresztą przeciętny podróżny zrobiłby to i tak bez wahania, by nie narażać się na uczestnictwo w hulankach i zapachach, problem tylko w tym, że wykupił sobie bilet na konkretne miejsce i miał prawo w spokoju odbyć podróż.


Może warto czasem zastanowić się logicznie, szczególnie nad tym o czym się pisze w gazecie ?
To jak ... kolejarze mieli wynająć czy wynajęli odrębny wagon gdzie była libacja ... Wątpię by przewoźnik sprzedał zwykłemu pasażerowi bilet z miejscówką w wynajętym przez kolejarzy wagonie http://www.akacje6.pl/phpBB2/images/smiles/smutas.gif
Czy już tak naprawdę tacy kretyni piszą w gazetach ?

Cytat:
Ludzie, jak zwykle w Polsce, narzekali i na tym się kończyło. Co bowiem zrobić w takiej sytuacji? Podejść do pijanych ludzi, którzy mogą być agresywni i zwrócić im uwagę, czekając aż jakaś ręka nas szturchnie i pokaże, że mamy siedzieć cicho? Dlatego też nie chciałam ryzykować robienia im zdjęć.


Może warto zacząć czytać informacje przed wejściem do przedziału lub wagonu ? Śmiech


Cytat:
Nie trzeba dodawać, że 134 zł to nie tylko cena nieadekwatna do zarobków w Polsce, ale i do jakości przewozów. Pociąg, który łączy dwa największe miasta w Polsce jedzie 6 godzin, o ile nie spóźni się stojąc gdzieś w polu. Odległość pomiędzy Warszawą a Wrocławiem wynosi 360 km, koleją przez Katowice - 485 km, bo pociąg jedzie zupełnie naokoło! Po 24 latach od "transformacji" tak wyglądają warunki przejazdu.

W tym samym czasie Ministerstwo Transportu kupuje na kredyt bezużyteczne pociągi Pendolino za 2 miliardy złotych.


... i to chyba był prawdziwy sens tego pseudo-artykułu ... tylko chcąc dokopać Tuskowi z PO, to po co było kopać po głowach kolejarzy ?


Cytat:
Doprawdy, nóż się w kieszeni otwiera. Ale Polacy są przedziwnym narodem, zaciskają zęby i znoszą to wszystko, tylko co jakiś czas utyskując. Ja już nie potrafię. O takich standardach nie wolno milczeć.

Autor: Pasażerka wściekła na rządy PO


Literackiej "pasażerce" proponuję zaczerpnięcie głębszego oddechu, szklankę melisy i bilet w jedną stronę do Węgier ... tam podobno wszystko jest lepsze od tego co w Polsce http://www.akacje6.pl/phpBB2/images/smiles/mosking.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 02-10-2013, 07:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kiedys wsiadlo 4 konduktorow IC (w tym 1 kobieta) do pociagu KS. Dwoch konduktorow zaczelo chlac puszkowe piwo mimo, ze usiedli b.blisko zalogi KS i widzieli sie wzajemnie. Oczywiscie pracownicy KS slepi jak krety. Dopiero jak zwrocilem uwage kierowniczce to laskawie zwrocila tez im uwage. Skarga i tak poszla.

pawcio1978, Co za naród, donosy zaraz pisze.


Cytat:
Nie czułeś się bezpiecznie w pociągu przy osobach które były pijane. Powodzenia. Napisz co załatwiłeś.

danio, Rozumiem że wypijając 1 piwo jesteś pijany, ale nie wszyscy tak mają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 02-10-2013, 08:30    Odpowiedz z cytatem

Skoro masz promile we krwi to jesteś Smile Innymi słowy jesteś pod wpływem ? Tak.
Tu nie ma znaczenia ile, ma znaczenie że jest. Jestem przeciwnikiem wszelkich używek typu narkotyki, alkohol i papierosy.
Używanie ich w miejscu publicznym powinno być surowo karane, włącznie z aresztem do 5 dni dla najbardziej upartych Smile Jak sobie chcecie truć organizmy to w domach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 02-10-2013, 12:49    Odpowiedz z cytatem

@amadeoen57: chlanie alkoholu w pociagu jest zabronione (KS nie ciagnie WARSU). Alkohol nie usuwa sie w ciagu 5 minut. A przez to jeszcze na nastepny dzien masz promile we krwi - czyli jestes w pracy pijany lub w stanie wskazujacym.
@danio: dodalbym 1 wyjatek. lek z dodatkiem alkoholu, przepisany przez lekarza.
Uprzedze tez. Nie kazdy lek zmienia reakcje u czlowieka (nawet jesli podano w ulotce).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 02-10-2013, 14:18    Odpowiedz z cytatem

To wiadomo.
Ja mówię o siedzeniu grupy i chlaniu piwska w przedziale służbowym na końcu składu.
Na podobnej zasadzie palenie na peronach. Jak się pasażerowie mają nauczyć że nie wolno, jak kolejarzyny palą, a SOK przechodzi i nic nie zrobi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 02-10-2013, 16:54    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
To wiadomo.
Ja mówię o siedzeniu grupy i chlaniu piwska w przedziale służbowym na końcu składu.
Na podobnej zasadzie palenie na peronach. Jak się pasażerowie mają nauczyć że nie wolno, jak kolejarzyny palą, a SOK przechodzi i nic nie zrobi.

Widze tu 2 wady:
- ludzie wiedza, ze odpowiednie sluzby i tak nie zareaguja i/lub
- wiele osob jeszcze zyje w czasach komuny gdzie przymykalo sie oczy na rozne zachowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 02-10-2013, 16:55    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Ja mówię o siedzeniu grupy i chlaniu piwska w przedziale służbowym na końcu składu.
Na podobnej zasadzie palenie na peronach. Jak się pasażerowie mają nauczyć że nie wolno, jak kolejarzyny palą, a SOK przechodzi i nic nie zrobi.

... jeśli chcesz być w porządku z samym sobą i przeszkadza ci to żyć - to nic prostszego, wykonaj swój obywatelski obowiązek. Zamiast biernie obserwować "zza firamy", zrzędzić na forum i denerwować się, zadzwoń na policję (bo SOK nie reaguje) i donieś na tych panów, którzy tak ci zachodzą za skórę Idea
Dziś tak właśnie podobno buduje się nowoczesne, praworządne, tolerancyjne i obywatelskie społeczeństwo Smile
Aha ... i nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby udokumentować te palące w peronach i chlające w służbowych przedziałach jak to określiłeś "kolejarzyny"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 09:10    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja z dziś. Szóstka pracowników Przewozów Regionalnych (w mundurach) zajęło cały tył pociągu 69565 (Impuls). Drą mordy, śmieją się na cały skład, puszczają muzykę na cały regulator z jakiegoś urządzenia. Bydlaki bez kultury. Ja również jestem kolejarzem i również wracam z dwunastogodzinnej nocnej zmiany, ale potrafię się zachować. Śmiech na sali, psują nam wszystkim opinię! Jak to czytacie to zastanówcie się trochę!

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-12-2014, 14:30    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, ale to jest normalne. Gdy pracowałam na kolei i regularnie jeździłam pociągiem na trasie Legnica - Wrocław to takie sytuacje były na porządku dziennym. Z moich obserwacji wynika, że największą "wiochę" w pociągu robią kolejarze z Węglińca w wieku 50+ zatrudnieni w PR Wrocław, aczkolwiek i maszynistów z PKP Cargo czasami widywałam pod wpływem, którzy też darli japę...

Młodzież tego nie pamięta, ale przed kilkoma laty było o tym głośno w kolejarskim "półświatku". Otóż kiedyś na stacji w Węglińcu maszynista wchodząc do lokomotywy (pociąg Wrocław - Gorlitz) upuścił butelkę wódki, która roztrzaskała się na peronie. Widzieli to pasażerowie!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 16:41    Odpowiedz z cytatem

@buballo nie chrzań. Mi też zdarza się być konkretnie wstawionym i co? Na pewno nie drę mordy, tylko grzecznie udaję się do domu. Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba być najpierw człowiekiem. Nieważne, czy to byli goście z PKP czy z NSA. Zapili i nie umieją się zachować. Alkohol powinien być dla ludzi, którzy mają głowę na karku. Wiem, że w praktyce to niemożliwe do wyegzekwowania, jednak bycie dorosłym nie oznacza, że urodziłeś się co najmniej 18 lat temu.

PS. @beatrycze, zaprosiłbym Cię na kawę, jak będę znowu jechał do Berlina (Legnicę przejeżdżam zawsze Goerlitz czasem też), ale pewnie zaraz na mnie spadną gromy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 09-12-2014, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Spotykam się po pracy z kolegami na przysłowiowe piwo. A może nawet nie przysłowiowe, bo na więcej w tygodniu nie ma czasu. Jak rozumiem po takiej konsumpcji nie ma już prawa wracać pociągiem do domu? Ciekawe podejście - nawet nie będę z nim dyskutował...

PS Pozostaje własny samochód zatem? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Pozostaje nie napieprzać się jak świnia, tylko wracać do domu w stanie takim, aby nie utrudniać innym pasażerom podróży.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 17:08    Odpowiedz z cytatem

blakop napisał/a:
Spotykam się po pracy z kolegami na przysłowiowe piwo. A może nawet nie przysłowiowe, bo na więcej w tygodniu nie ma czasu. Jak rozumiem po takiej konsumpcji nie ma już prawa wracać pociągiem do domu? Ciekawe podejście - nawet nie będę z nim dyskutował...

PS Pozostaje własny samochód zatem? Rolling Eyes

Nie. Zdarzyło mi się parę razy, że miałem problem z trafieniem kluczem w zamek w drzwiach i kombinowałem przez 15 minut, żeby wejść do domu, ale nigdy, przenigdy się nie darłem i nie zachowywałem agresywnie. Świadkowie wiedzą i cenią to, że można ze mną pić do rana, a problemów nie będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl