Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 88, 89, 90  Następny
Rozkład jazdy 2013/2014
Autor Wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 25-04-2014, 11:56    Odpowiedz z cytatem

danio, dlaczego piszesz bzdury ? i to nie pierwszy raz !! nie wiesz nie wypowiadaj się !!

Oficjalny komunikat spółki na temat sprzedaży biletów na wyżej wymienimy pociąg:

http://intercity.pl/pl/site/o-firmie/dzial-prasowy/komunikaty-prasowe/komunikaty-prasowe-2012r/pkp-intercity-uruchamia-sprzedaz-biletow-na-pociagi-do-paryza-i-nicei.html

oraz artykuł z Gazety Wyborczej z 17 maja 2012:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,11744631,Pociag_Moskwa___Paryz_w_Polsce_juz_od_2_czerwca.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 25-04-2014, 12:51    Odpowiedz z cytatem

No to się musiało coś zmienić. Jak ja ostatnio pytałem to było info że niedostępny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 25-04-2014, 12:56    Odpowiedz z cytatem

@danio jak zwykle ma swój świat. Już przywykłem do tego. Bez obrazy kolego, ale wszyscy widzą, że nie pierwszy raz wyskakujesz z niesprawdzonymi informacjami, a raczej tylko z własnym zdaniem na dany temat. A więc ponawiam konkretne pytanie, jeśli jest ktoś zorientowany. Czy można kupić bilet na ten pociąg w relacji Warszawa Zachodnia - Berlin Hbf i w drugą stronę?
EDIT: @danio - no rzeczywiście się "niedawno" zmieniło - linkowane przez innych użytkowników informacje są z 2012 roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 25-04-2014, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Ja pytałem w tym roku o ten pociąg. Kupiłeś ten bilet ?
Przy okazji gdzie te twoje tłumy na Przystanku w Czechowicach ? Ja widuje max 1 osobę wsiadającą,
a najczęściej 0.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 25-04-2014, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Nie kupiłem, bo nie ma mnie w Warszawie w tej chwili.
Odnośnie likwidowania postojów na przystankach i zamykania linii kolejowych. Czy kolega naprawdę nie rozumie, jak to działa? Wyobraź sobie człowieka, który codziennie dojeżdża do pracy pociągiem, powiedzmy z Brzeszcz do Katowic. Przewoźnik (PR dawniej a teraz KŚ) ma dochód w postaci biletu miesięcznego. Ale ten sam człowiek raz na dwa tygodnie jedzie odwiedzić swoją matkę, która akurat mieszka niedaleko Przystanku w Czechowicach. Raz na dwa miesiące jedzie odwiedzić babcię, która mieszka w Jeleśni. Na tych podróżach do rodziny przewoźnik zarabia grosze. Mało pasażerów korzysta z Przystanku w Czechowicach, czy ze stacji w Jeleśni, więc dla oszczędności ciach! Zamykamy linię z Żywca do Suchej Beskidzkiej i nie zatrzymujemy się na Przystanku w Czechowicach.
Ale zaraz, zaraz. Ten człowiek, o którym mowa, nadal zamierza odwiedzać rodzinę.
Kupuje więc niedrogi samochód, montuje instalacje gazową i odtąd kolej nie zarabia już na nim w ogóle. Bajka? Nie. Tak właśnie zrobiłem. I nie wydaje mi się, że jestem odosobnionym przypadkiem.
Może lekko zboczyłem z głównego tematu, jakim jest aktualny rozkład jazdy, ale chodzi mi o to, jak rozkład jazdy kurczy się z roku na rok i jakie są faktyczne tego skutki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 26-04-2014, 12:23    Odpowiedz z cytatem

A ja znam rzeszę ludzi która przesiada się na PKM w Czechowicach i jakoś nie stanowi to problemy.
Po prostu jesteś wygodny i tyle.
Tak przy okazji, dyskusja zeszła kapkę z tematu. .... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-04-2014, 23:23   

Kolejna korekta, kolejne zerwane skomunikowania, kolejne odcięte regiony...



...zerwano skomunikowanie Smoka Wawelskiego ze Szczecinianinem - Kraków stracił najszybsze nocne połączenie ze Szczecinem.

...zerwano skomunikowanie Korczaka z Krakowa do Bialegostoku w Warszawie Gdanskiej. Obecnie na pociag do Bialegostoku wychodzi 3 godziny czekania. Rozklad.pkp sugeruje przesiadke ze Stoczniowca na Zamenhofa w ... Radomsku Rolling Eyes

i tak dalej, cegiełka po cegiełce zarzyna się potoki.
Powrót do góry

kmi_jr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2014

PostWysłany: 28-04-2014, 10:14    Odpowiedz z cytatem

[quote="ElmoVanKielmo"] Czy można kupić bilet na ten pociąg w relacji Warszawa Zachodnia - Berlin Hbf i w drugą stronę?

Tak, tutaj (na ten pociag tez jako bilet do wydruku w domu):

http://pass.rzd.ru/timetable/public/en

Tylko nie z Warszawy Zachodniej a "Wshodniej"

Nawet na jutro (ceny od 4200 rubli - ok. 350 zlotych):

№ 023Й
Moskva Bel
Parizh Vost
ФПК

00:14 | 29.04.2014
Warszawa Wshodnia
Local time

6h 39 min

06:53 | 29.04.2014
Berlin Hbf
Local time

Soft 4 14588 rub
Compartment 12 4201 rub
Luxury 9 6137 rub


W EPA tez mozna kupic bilety na ten pociag, ale nie wiem czy w tej relacji. Zakup utrudnia fakt, ze ten pociag na zachod od Bugu w elektronicznym rozkladzie jest tylko dla wysiadajacych (wzgl. wsiadajacych.

Pozdr.
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zajaclib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010

PostWysłany: 28-04-2014, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Ktoś już może dysponuje rozkładem jazdy PKP Intercity od czerwcowej korekty?
Czasu już co raz mniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 28-04-2014, 11:30    Odpowiedz z cytatem

@kmi_jr Wielkie dzięki za konkretną informację. Na pewno skorzystam z tego połączenia w maju.
@Pułtuś Trudno się z Tobą nie zgodzić. To jest masakra jakaś. Na zachód z południa Polski już dawno nie można się było w sensownym czasie dostać np. żeby w godzinach porannych dotrzeć do Berlina. Raz skorzystałem z "cudownego" połączenia wyszukanego w Hafasie:
Brzeszcze Jawiszowice - Czechowice Dziedzice - Katowice - Warszawa Zachodnia - Szczecin Główny - Berlin
W założeniu miałem być ok. 8 rano w Berlinie. I co? Szczecinianin się spóźnił, więc pociąg do Berlina zwiał. Mniejsza o to. Chodzi mi o to, że jeżeli tak zakręconą trasą trzeba jechać, to raczej coś nie gra i to konkretnie.
@danio Tak, jestem wygodny - nie będę jeździł śmierdzącym autobusem. Tym bardziej, że w razie opóźnienia pociągu nie mam żadnych szans, że autobus będzie na mnie czekał. Poza tym, gdybyś doczytał do końca mój poprzedni wpis, to byś nie wyskakiwał z PKM, który do Jeleśni raczej nie jeździ... Wiedziałbyś też, że przeprosiłem za lekkie odejście od tematu, podając swoją motywację.
Spodziewam się, że w reakcji na ten post napiszesz mi również, że mogłem dojechać do Berlina prostszym połączeniem i być tam o 8:28. Zatem wyjaśniam, że muszę i wtedy też musiałem być w okolicach Gesundbrunnen najpóźniej o 8:00. Lichtenberg o 8:28 to już za późno. Berlin Hbf 6:56 tym ruskim pociągiem jest idealny i cieszę się, że można na niego kupić bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 28-04-2014, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Zwiał ? A zgłosiłeś przesiadkę ? Czy Kierownik "odburknął" że "nie da się" i odpuściłeś ?
Bo na mnie już BWE raz czekał do Warszawy. Ja z Hafasa nie korzystam. Jest cegła na stronie PLK.
Przyznam, że na 8 to ciężko do Berlina dojechać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2014, 15:29   

ElmoVanKielmo, Dla mających czas i szanujących pieniądze: dojazd do Kostrzyna, spanko na kwaterze, wyjazd 5:08 i przed 7mą w Berlinie Smile
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 28-04-2014, 19:55    Odpowiedz z cytatem

To samo mu napisałem. I to wyjazd około 11, w Kostrzynie około 21 i rano o 5 pociąg.

[ Dodano: 30-04-2014, 17:37 ]
Wg danych które właśnie dostałem od PKP IC Pogoria ma jechać jednak z wagonami na Hel i ma nie być łączona z pociągiem Gdynia - Szczecin.
Nie została potwierdzona również informacja o braku połączenia Bielsko Biała - Kołobrzeg / Świnoujście.
Dane dotarły do mnie dzisiaj.Może się jeszcze coś zmienić, ale raczej w to wątpię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejorz91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013
Skąd: Warmia i Mazury

PostWysłany: 30-04-2014, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Gdzie mogę uzyskać rozkłd jazdy pociągów turystycznych takiego pociągu jak "Hansa Express" na ten rok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 15-05-2014, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Czy od sezonu wakacyjnego TLK Mierzeja będzie w relacji Kraków - Hel? Czy będzie mieć wagony sypialne/kuszety do Kołobrzegu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 72 z 90 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 88, 89, 90  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl