Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Rozkład 2013/2014 w Małopolsce
Autor Wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 03-02-2014, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Sprawdź co jest w opisie na e-podróżnik (tylko wpisz dokładne dane, aby przeczytać oznaczenia najedź na niebieskie "i" ) Jeżeli tam będzie zwykłem EZT to powinien jechać kibel. Ja ostatnio tam sprawdzałem i było
w porządku.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ikarek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Bytom

PostWysłany: 11-02-2014, 11:05    Odpowiedz z cytatem

No, jeżeli już nawet mikole mówią, że "pociągami nikt nie jeździ - trzeba zlikwidować" - to już jest naprawdę tragicznie. Przecież dobrze wiecie, że po likwidacji jednej takiej linii "gdzie nikt nie jeździ" zaraz w kolejce ustawia się następna.
Dlaczego nie można podjąć działań takich, żeby jednak pociągami ludzi jeździli? Ratunkiem są długie relacje, Nikifor był tego najlepszym przykładem. Tak samo relacja Krynica-Tymbark-Żywiec na spaliniaku też miałaby szanse powodzenia. Oczywiście, że konieczna byłaby rewitalizacja i tak dalej. Fizycznie jest jak najbardziej możliwe, żeby ludzie znów jeździli.
Jedyny i wyłączny problem jest (jak wszyscy tutaj niestety wiedzą) ideologiczny.
Dopóki władzom (i ich wyborcom) nie odskoczą klapki mówiące że tylko motoryzacja jest ważna, nie zmieni się nic. To nie żadna "nieudolność" tylko celowa likwidacja.
Nie żadna "rozproszona zabudowa", "niekorzystny układ linii" jest przyczyną braku pasażerów. Jest dużo sposobów na to, żeby ludzie chcieli powrócić do kolei, każdy mikol o tym dobrze wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 12-02-2014, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Pracownicy Przewozów Regionalnych rozdają ulotki.
Kraków - Tarnów BUS -65 min PKP tylko 160 min
Zwiąskowcy PROTESTUJĄ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-02-2014, 11:57   

Ale pier....


Bus 1:20 h, pociąg 1:40 - 2:00, w piatki i bus jedzie 2 godziny przez korki.


Ten sie smieje kto sie smieje ostatni. W 2015 r. pociąg pojedzie 40-45 minut i busiarze pozdychają jeden za drugim. Mr. Green
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 12-02-2014, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego nie można podjąć działań takich, żeby jednak pociągami ludzi jeździli? Ratunkiem są długie relacje, Nikifor był tego najlepszym przykładem. Tak samo relacja Krynica-Tymbark-Żywiec na spaliniaku też miałaby szanse powodzenia.


Szanse powodzenia? Weź nie żartuj sobie. Nam grozi całkowita likwlidacja pociągów z Nowego Sącza do Krynicy, a Ty zajmujesz się futrystyką.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ikarek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Bytom

PostWysłany: 12-02-2014, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiem że przy obecnym betonie samorządowym grozi całkowita likwidacja. Tylko że odniosłem wrażenie, że popierasz likwidację, bo "pociągi wożą powietrze". Chodziło mi o to, że przy sensownie ułożonych relacjach pasażerowie by się znaleźli. Oczywiście, że do tego potrzeba zmiany betonu.

[ Dodano: 12-02-2014, 16:22 ]
A swoją drogą to woła o pomstę do nieba. Temu za...u marszalowi i jego członkom szkoda głupich 8 melonów więcej dla przewozów regionalnych, podczas gdy smrodziarze dostają na budowę i utrzymanie dróg setki melonów. W myśl biblijnego: "Kto ma, temu dodadzą, a kto nie ma, temu zabiorą nawet to co ma". Trzeba naprawdę być ogarniętym obsesyjną i nieuleczalną miłością do busiarstwa i nienawiścią do kolei.
Kiedy byłem w Krynicy, czasem jechałem z rodziną busem. Nie tylko tam. Oni pakują tyle sardynek ile się zmieści, często lekceważą zasady bezpiecznej jazdy, chciwość i zachłanność nie ma granic. Często bus jeździ minutę przed pekaesem (ostatnio tak miałem nad morzem). Od wielu lat na busa patrzę z obrzydzeniem, korzystam z niego tylko w razie najwyższej konieczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 12-02-2014, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Ten sie smieje kto sie smieje ostatni. W 2015 r. pociąg pojedzie 40-45 minut i busiarze pozdychają jeden za drugim. Mr. Green


Cóż, jakoś np. z W-wy do Radomia pociąg miał jechać mniej niż godzinę już w 2010, to może z Tarnowa do Krakowa zrobią w 2051...

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 14-02-2014, 12:48    Odpowiedz z cytatem

PiS chce kontroli NIK ws. modernizacji linii kolejowej Zabrze-Katowice-Kraków
Zachodzi obawa, że 1,1 mld zł przeznaczonych na tę inwestycję z środków europejskich zostanie stracone, bo termin końcowego rozliczenia tej kwoty mija w 2015 r.
Źródło
PiS chce kontroli NIK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 17-02-2014, 08:17    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Ten sie smieje kto sie smieje ostatni. W 2015 r. pociąg pojedzie 40-45 minut i busiarze pozdychają jeden za drugim. Mr. Green


Tak, tak, baju baju. Przypominam że nie ruszany jest odcinek Kraków Gł. - Podłęże. Jak ty chcesz wyciągnąć te 45 minut? Samolotem?

Bardzo jestem ciekaw, dlaczego MZPR nie uruchomił komunikacji autobusowej Kraków-Tarnów? Ktoś im zabronił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 18-02-2014, 03:23    Odpowiedz z cytatem

Bo autobus pojedzie albo A4, albo przez zwykłą "czwórkę" ale wtedy max zaliczy Brzesko i Bochnię. A co z takimi miejscowościami jak Staniątki, Kłaj, Biadoliny, Szarów, Stanisławice itp?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 18-02-2014, 09:34    Odpowiedz z cytatem

dyżurny, dla miejscowości pośrednich są pociągi. Dla podróżnych do Tarnowa - mogły być autobusy. Jak widać, puste nie jeżdżą. Czasy jazdy były znane przed otwarciem A4. PRy własnymi rękami zaniosły pieniądze do kieszeni konkurentów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-02-2014, 10:18   

W niedzielę jechałem wieczornym NIKIFOREM do Krakowa. Frekwencja na odc. Tarnów-Kraków to całe 7 (!) osób, w Tarnowie dosiadła się cała jedna (!) osoba, Bochnia, Brzesko na pusto, Tuchów, Cięzkowice - także brak chętnych. Dramat, przecież to był dzień końca ferii w Małopolsce.
Powrót do góry

Castaway Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2011

PostWysłany: 18-02-2014, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, 7 osób w całym pociągu między Krakowem a Tarnowem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-02-2014, 14:23   

No przecież napisałem wyraźnie. Tak, siedem osób. 4 z Krynicy, 2 z Sącza i ta 1 z Tarnowa, jesli chodzi o szczegoly.
Powrót do góry

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 22-02-2014, 09:52    Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę zrozumieć iż żadna dotacja nie pomoże już tym koleją powtarzam wyrzucanie pieniędzy w błoto.GDYBY TO BYŁO W REKACH PRYWATNEGO WŁAŚCICIELA NA PEWNO PRZYNOSIŁO BY ZYSKI.Firmy w rekach PAŃSTWA to się nic nie opłaca .Sami sobie odpowiedzcie.Ta jak napisałem szyny na złom!!!
Dalej musimy czekać na puste przejazdy kolejowe z progami zwalniającymi z wyboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl