Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Elektryfikacja linii do Zgorzelca
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-02-2024, 22:15    Odpowiedz z cytatem

S-49, sądzę, że jesteś idiotą, aczkolwiek mogę się mylić. Gdyby dziś do zarządu PKP PLK dorwali się mikole twego pokroju, od jutra sieć trakcyjna na linii zgorzeleckiej byłaby demontowana. Myślałam, że mikolstwo już przebolało fakt elektryfikacji linii do Zgorzelca (wszak minęło już kilka lat), ale myliłam się. Będziecie to przeżywać do usranej śmierci.

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=366982#366982
https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=380434#380434
https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=383214#383214

Mikolstwo niczym nie różni się od związkowego betonu PKP, który też bojkotował elektryfikację linii zgorzeleckiej, o czym pisałam tutaj:

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=371438#371438

Tak więc proponuję, abyś pochylił głowę i zaczął biec – ściana się znajdzie... Bez odbioru!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

S-49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2024
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-02-2024, 09:56    Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że jesteś inteligentna równie do swoich mądrości i wywodów włącznie. Te Twoje bohaterskie walki z KD i ogólne zafiksowanie na punkcie KD - jest znane wszem i wobec.
Sęk w tym, że sieć trakcyjna między Węglińcem a Zgorzelcem niczego kompletnie nie usprawniła. Towary latają bokiem i tak i tak. Nawet jak będzie sieć trakcyjna nad dwoma torami w Goerlitz to jeżeli chodzi o ruch towarowy dalej to będzie bez sensu bo i tak będzie się musiała przyczepić spalinka żeby to przeciągnąć. IC raczej do Goerlitz wjeżdżać nie będą dla 5 osób - SA135 spokojnie to obsłuży tak jak do tej pory to robi. Poranny karp odjeżdżający ze Zgorzelca kilka minut przed osobowym do Wrocławia zbiera po kilka osób - dopiero we Wrocławiu wsiadają tłumy.
Całe szczęście że ludzie tacy jak Ty nie zasiadają w zarządach PKP PLK, bo utopia typu CPK przerodziłaby się w zastąpienie autostrad i dróg szybkiego ruchu liniami kolejowymi, a linia Wrocław - Zgorzelec byłaby obsługiwana przez odjeżdżający co 5 minut pociąg z Wrocławia i Zgorzelca w przeciwnych kierunkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-02-2024, 13:24    Odpowiedz z cytatem

S-49 napisał/a:
Te Twoje bohaterskie walki z KD i ogólne zafiksowanie na punkcie KD - jest znane wszem i wobec.

Walki z KD nigdy nie toczyłam, co najwyżej walczyłam z betonem PKP w KD pod pani Ładniak zarządem i było to dawno temu. Znane wszem i wobec jest to, że ta walka przeniosła się na salę sądową, którą beton KD sromotnie przerżnął.

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=254008#254008

Ja już w zasadzie o tym zapomniałam (wszak minęło kilkanaście lat), ale jak widzę głupie mikolstwo (już ok. 40-letni faceci), które wówczas kibicowało prezesce KD pani Ładniak, wciąż nie może tego przeboleć. Ustawiczny wieloletni ból dupy wpływa na kondycję mózgu!

S-49 napisał/a:
Sęk w tym, że sieć trakcyjna między Węglińcem a Zgorzelcem niczego kompletnie nie usprawniła.

To stanowisko przewoźników pasażerskich (KD i IC) czy tępego mikolskiego betonu, który reprezentujesz?

S-49 napisał/a:
Towary latają bokiem i tak i tak.

PKP Cargo wozi towary linią Węgliniec - Horka, która od kilkunastu lat jest zelektryfikowana, ale trakcja elektryczna wisi odłogiem. Pisałam o tym tutaj:

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=371438#371438

Jak to jest, że wykorzystywana trakcja elektryczna na linii Węgliniec - Zgorzelec głupim mikolom bardzo przeszkadza, ale niewykorzystywana trakcja elektryczna na linii Węgliniec - Horka w ogóle mikolom nie przeszkadza? Schiza level hard.

S-49 napisał/a:
IC raczej do Goerlitz wjeżdżać nie będą dla 5 osób

Mityczne 5 osób w pociągach do/ze Zgorzelca... Mikolska mantra powtarzana przez mikoli od kilkunastu lat. Nie 4, nie 6, ale akurat 5. Niczym dogmat religijny. Waszą wiarę w te 5 osób wielokrotnie podważył UTK, z którego analiz wynika, że Zgorzelec jest w czołówce jeśli chodzi o ruch pasażerski na dolnośląskich stacjach.

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=381417#381417

S-49 napisał/a:
Poranny karp odjeżdżający ze Zgorzelca kilka minut przed osobowym do Wrocławia zbiera po kilka osób - dopiero we Wrocławiu wsiadają tłumy.

Czyżby? Forumowicze jeżdżący tym pociągiem raportują co innego:

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=404851#404851
https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=405409#405409

Ja też czasem jeżdżę tym pociągiem i mam podobne spostrzeżenia. Swoją drogą, ciekawe jaką frekwencję na starcie ma np. poranne Pendolino z Jeleniej Góry do Warszawy? Słyszałam, że kilka, w porywach do kilkunastu osób (wliczając w to Wałbrzych). Ale po co o tym mówić, to niedobra jest...

S-49 napisał/a:
Całe szczęście że ludzie tacy jak Ty nie zasiadają w zarządach PKP PLK, bo utopia typu CPK przerodziłaby się w zastąpienie autostrad i dróg szybkiego ruchu liniami kolejowymi, a linia Wrocław - Zgorzelec byłaby obsługiwana przez odjeżdżający co 5 minut pociąg z Wrocławia i Zgorzelca w przeciwnych kierunkach.

Na temat CPK dotąd nie zabierałam głosu, a jeśli chodzi o połączenia dalekobieżne na linii zgorzeleckiej to wielokrotnie od wielu lat powtarzam, że dwa pociągi IC (do Warszawy i Przemyśla) to absolutne minimum, plus ewentualnie nocny IC do Warszawy jako łącznik do „Karkonoszy”.

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=397870#397870

Natomiast jeśli chodzi o pociągi regionalne to jedyne co postuluję w tej kwestii to pogonienie POLREGIO z linii zgorzeleckiej i przejęcie wszystkich połączeń przez KD (taka to moja „bohaterska walka z KD”, hehe). No ale ty wiesz lepiej co ja bym zrobiła gdybym miała taką możliwość, czym dowodzisz, że jednak jesteś idiotą, jak większość znanych mi mikoli.

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=409061#409061

Nie pozdrawiam.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

S-49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2024
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-02-2024, 17:12    Odpowiedz z cytatem

Typowi mikole: wszyscy są idiotami oprócz ich samych. Jak dla Ciebie autorytetami są osoby pracujące w UTK-u - między innymi fachowcy co rozbijają się husarzami na kozłach oporowych - to nie ma sensu z Tobą gadki uskuteczniać.
Horka jest regularnie eksploatowana. Możliwe, że do Ciebie nie dociera to że skoro nie jeździ tamtędy KD to nie znaczy że prywatni przewoźnicy towarowi tamtędy nie jeżdżą.

Noema gadasz jak Ator, co to wszystko przewidział, wszystko przepowiedział, wszędzie był, skończył prawo i wszystko wie. To typowe objawy mikolizmu paranoidalnego. Mikole czyli Ty i Twoi wyznawcy i Twoja grupa społeczna to właśnie są tacy ludzie - wszystko wiedzący, wszędzie będący i mający receptę na uzdrowienie caaaaałej kolei. Co by to było jakby tak Tobie dać władzę w jakieś spółce. Kolej zapewne by się uzdrowiła w przeciągu 48 godzin. Ale póki co to jedyne co Ci pozostało to chwalenie się pozwaniem zarządu KD i walkę z KD. W Twojej paranoi to by wyglądało mniej więcej tak: zamknąć wszystkie linie, utrzymywać tylko Wrocław - Zgorzelec a cały tabor przekazać na Wrocław - Zgorzelec i wtedy by było sprawiedliwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-02-2024, 18:07    Odpowiedz z cytatem

S-49, pierdolisz jak potłuczony. Zero merytoryki, tylko same brednie i insynuacje. Nie chce mi się z tobą gadać, bo to uwłacza mojej inteligencji.

Powiem tylko, że KD jeżdżą linią Węgliniec - Horka. Kursuje tamtędy „Pociąg do kultury” do/z Berlina.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 25-02-2024, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Dawno tu żadnego trolla nie było chyba. Totalna odklejka gościu. Zero faktów, tylko brednie... "pieniądze wyrzucone w błoto!!" pisze o inwestycji.. Niemców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sandalas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2024
Skąd: Zgorzelec/Wrocław

PostWysłany: 26-02-2024, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Trolle wyszły z jaskiń, by oblegać fora kolejowe... dramat.

Inwestycja o której piszę (remont nieczynnego peronu + jego elektryfikacja), jest w całości realizowana przez DB Netz AG, z ich środków. Widzę, że to dla trolla za wiele...

Cytat:
środki <> dawno przeznaczyć na elektryfikację linii 137

A co mają fundusze DB Netz AG do PKP PLK? Od kiedy to DB Netz AG realizuje inwestycje w Polsce?

Cytat:
Może pociągnąć osobny tor z osobnym systemem zasilania aż do Berlina?

A jeśli DB Netz uzna, że im się to opłaci, mają na to środki i chcieliby zbudować taki projekt-cudo za swoje fundusze z myślą o polskich pociągach, to w czym problem? Ich pieniądze, ich pomysły.

Cytat:
5 osób ze Zgorzelca do Goerlitz

To są jakieś bzdury wyssane z palca. Przykład: wczoraj (w niedzielę) jechałem pociągiem ze Zgorzelca (20:04) do Dresden Hbf. Na początku faktycznie było kilka osób, ale jak wpadli pasażerowie ze sprintera KD z Wrocławia, to każda "czwórka" była zajęta przez 1/2 osoby w Desiro Classic, z czego ponad 10 osób wysiadło już w Görlitz, a reszta jechała dalej.

Należy to podkreślić, że wszelkie ryzyko nieopłacalności (i ewentualnego fiaska) elektryfikacji do Görlitz jest ponoszone wyłącznie przez DB Netz, żeby raz na zawsze skończyć tą bezsensowną argumentację o marnotrawienie środków przez PKP PLK i tym podobne...

Noema ma rację - temat elektryfikacji do Zgorzelca (i dalej do Görlitz) w pewnych wąskich kręgach nosi znamiona sekty para-religijnej, gdzie jednym z dogmatów wiary jest liczba 5-ciu pasażerów. Odniosłem się jedynie do argumentów, które w sposób najbardziej rażący odbiegają od rzeczywistości. Na pozostałą część debaty o charakterze religijnym, szkoda mi czasu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 28-02-2024, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Zapytanie mam w tej sprawie następujące: czy jeśli projekt opisany w niniejszym wątku zostanie zrealizowany, to jest szansa, że da się przez stację Goerlitz przejechać lokomotywą dwusystemową (tak jak obecnie jeżdżą pociągi Warszawa - Berlin), korzystając z infrastruktury, która powstanie? Oczywiście nie w tej chwili, tylko po ew. elektryfikacji trasy do Drezna systemem niemieckim.

Czy w tej chwili w ogóle na odcinek Węgliniec - Zgorzelec wjeżdżają lokomotywy elektryczne, czy tylko zespoły trakcyjne, a nie daje się tam wpuścić czegoś bardziej prądożernego? Pytam, bo nie wiem.

PS. Czy cały ten temat nie pasowałby bardziej do działu "Infrastruktura"? Czy też specjalnie został wrzucony do przewozów pasażerskich, bo tylko ich dotyczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl