Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Lepkie ręce pracowników
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2013, 03:01   Lepkie ręce pracowników Odpowiedz z cytatem

Długopisy, ołówki, spinacze, notesy, papier ksero, a nawet pieniądze i paliwo - to tylko część listy ulubionych rzeczy, które Polacy najchętniej podkradają z pracy. Roczne straty z tego tytułu mogą wynosić nawet 9 mld zł.

– Zaczęło się niewinnie. Najpierw niepokojąco szybko kończyły się produkty spożywcze i chemiczne, które kupowaliśmy jako zaopatrzenie do naszego lokalu. Z czasem przybrało to na sile do tego stopnia, że braki były dwu- trzykrotnie większe niż wynikałoby to z liczby obsłużonych gości. Podejrzewałem, że pracownicy podkradają towar, ale z czasem zrobili się tak bezczelni, że powiedziałem dość – żali się Tomasz, właściciel i menedżer jednego z lubelskich lokali gastronomicznych.

Aby rozwiązać problem, zamontował potajemnie kilka kamer, które kupił na popularnym portalu aukcyjnym.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 26-10-2013, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Nu to chyba nic dziwnego ?

Beton pracuje na kolei parę lat.

Czyli tak się kradło:

1. Pracownicy mający do czynienia z dochodami gotówkowymi - czyli głównie drużyny konduktorskie
branie kasy bez wystawiania biletu, czy też dawniej różne takie tam manipulacje kalką.
2. Zaplecze techniczne - kradzież wszystkiego co się da, czyli wszelkie materiały "budowlane"
rurki, cement, piasek, papa, lepik, blacha, farba, paliwo, deski, podkłady co tam jeszcze można wymyśleć.
3. Kradzież materiałów na złom - szyny, złom na chama ściągany z wagonów, przewody itp.
4. Kradzież wyposażenia - rękawice, buty, ubrania itp - pobierane "na kolei" a używane w domu
czy przez całą wieś.
5. Kradzież czasu pracy - różne takie wcześniejsze wyjścia... Mr. Green
z sentymentem wspominam dawne czasy gdy się pracowało w "turnusie" i np Dzień Kobiet wypadł w niedzielę czy sobotę czyli dniach zmniejszonego nadzoru... Oj działo się działo Smile
6. Kradzieże przewożonych towarów - wyżej wspomniany złom i co tam się przewoziło
w celu kradzieży spuszczanie wagonów z górki na pociąg węglarek coby się rozleciały i można było sobie
pozbierać z trawy co się chce... Ale to już legenda w którą nikt dzisiaj nie uwierzy, kto nie widział ?
7. Biurowcy mają gorzej ale zawsze ten długopis czy paczkę papieru można wynieść
tudzież w czasie pracy wszystko sobie pozałatwiać i zrobić zakupy...

Pomijam wyczyny "władzy" czyli ustawiane roboty itp bo to nie na temat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nastawnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 26-10-2013, 21:52    Odpowiedz z cytatem

@beton44 - widzę , że jesteś wtajemniczony w te sprawy , potrzebuję Twojej pomocy bo mimo , że pracuje już dość długo na moim stanowisku to jestem zilelony . Mam do Ciebie prośbę - co może ukraść maszynista elektrycznych pojazdów trakcyjnych ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-10-2013, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że młodzież w pracy mniej kradnie i kombinuje niż pokolenie 40+, a to z tego względu, że nasi rodzice i dziadkowie zostali wypaczeni przez komunę, a ich praca zawodowa ograniczała się głównie do państwowych przedsiębiorstw. Za komuny kradło się w pracy, bo w sklepach nic nie było, a okradało się państwo, czyli nikogo.

Pod tym względem na kolei do dziś nic się nie zmieniło, bo po pierwsze PKP to jeden z ostatnich bastionów komuny, po drugie jest to firma państwowa czyli niczyja, po trzecie gros pracowników kolei to ludzie 50+ ze starymi nawykami. Czasy się zmieniają, mentalność pozostaje... Oczywiście młodzi też kradną w pracy, biorąc przykład ze starszych kolegów.

Dobrym przykładem są tutaj Koleje Dolnośląskie, które do drużyn konduktorskich zatrudniały młodzież z ulicy, nieskażoną pekapizmem. Nie przypominam sobie na forum ani jednej skargi (branie w łapę, chamskie traktowanie pasażera) na obsługę pociągów KD. To o czymś świadczy...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 26-10-2013, 22:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 26-10-2013, 22:19    Odpowiedz z cytatem

nastawnik napisał/a:
@beton44 - widzę , że jesteś wtajemniczony w te sprawy , potrzebuję Twojej pomocy bo mimo , że pracuje już dość długo na moim stanowisku to jestem zilelony . Mam do Ciebie prośbę - co może ukraść maszynista elektrycznych pojazdów trakcyjnych ?

Nie ma sprawy.
Wersje:
1. Cargo - wszystko co się da. Paliwo z cystern, węgiel, złom, oczywiście wymaga to współpracy z kimś
kto towar zabierze w umówionym miejcu gdzie staniesz pociągiem, trzeba wykazać inicjatywę...
2. Intercity, PR - tu trochę gorzej, było zostać spalinowym , tu jest zawsze pewniak czyli olej napędowy.
Zawsze zostanie ostatnia szansa - czyli wyzbieranie papieru toaletowego w pociągu.
Czasem też można coś znaleźć np parasol czy walizkę.
Ale trzeba się spieszyć
bo manewrowi też nie chcą wracać z pracy z pustymi rękami.

Victoria napisał/a:
Pod tym względem na kolei do dziś nic się nie zmieniło, bo po pierwsze PKP to jeden z ostatnich bastionów komuny, po drugie jest to firma państwowa czyli niczyja, po trzecie gros pracowników kolei to ludzie 50+ ze starymi nawykami. Czasy się zmieniają, mentalność pozostaje... Oczywiście młodzi też kradną w pracy, biorąc przykład ze starszych kolegów.

Z moich obserwacyj wynika raczej, że starają się utrzymać poziom starszych kolegów. Naprawdę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2013, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Pod tym względem na kolei do dziś nic się nie zmieniło, bo po pierwsze PKP to jeden z ostatnich bastionów komuny, po drugie jest to firma państwowa czyli niczyja, po trzecie gros pracowników kolei to ludzie 50+ ze starymi nawykami.

Po czwarte przykład idzie z góry (ryba psuje się od głowy).

Victoria napisał/a:
Dobrym przykładem są tutaj Koleje Dolnośląskie, które do drużyn konduktorskich zatrudniały młodzież z ulicy, nieskażoną pekapizmem. Nie przypominam sobie na forum ani jednej skargi (branie w łapę, chamskie traktowanie pasażera) na obsługę pociągów KD. To o czymś świadczy...

To prawda, jednakże ten wyidealizowany obraz mogą popsuć kolejarze z PR, których coraz więcej dostaje pracę w KD. Dotąd beton PKP obsadzał tylko stanowiska administracyjne w KD i nie rzutowało to na poziom obsługi w pociągach. No ale prezeska Ładniak sama będąca esencją kolejowego betonu postanowiła równać w dół.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nastawnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 26-10-2013, 23:01    Odpowiedz z cytatem

@beton44 - dzięki za instrukcje ale żadna propozycja mi nie pasuje Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 26-10-2013, 23:44    Odpowiedz z cytatem

Victorio, a mnie wydaje się, że to pokolenie 30+ a nie pokolenie 40+ i więcej kradnie. Są bezwzględni. Mają taki pęd do kariery, że gdyby mieli pewność, że ich uniewinnią to powiesiliby starszego pracownika w toalecie, tylko dlatego, że jeszcze nie poddał się eutanazji.
A jak wytłumaczysz Marcina P. prezesa Amber Gold (rok urodzenia 1984).
Zdecydowana większość ludzi za tzw. komuny była uczciwa. Za komuny ludzie przykładowo kradli papier toaletowy bo brakowało w sklepach. Teraz kradną na kwoty miliardowe oszukując np. na podatku VAT. Kiedyś kradziono z niedostatku, teraz młodzi kradną ze zwykłej zachłanności i chciwości. To nieludzki kapitalizm robi z ludzi wilków.
Jak zwykle uczepiłaś się kolei, jakby w innych podmiotach także prywatnych nie było kradzieży w bankach i z udziałem właścicieli prywatnych firmach. Domyślasz się po co robione są fuzje bankowe ? A braki asfaltu w nawierzchni autostradowej, to czyja sprawka jeśli nie pracodawców – kapitalistów ?
Nie dziwi mnie wymowa tego artykułu, wszakże Onet to medium z grupy ITI, w której jest także TVN. Te media kojarzone są jako media prokapitalistyczne. Najwięcej kradną prezesi i prywaciarze a winą obarcza się podległych pracowników. Oczywiście "tevałenowskie" media o tym nawet się nie zająkną.


Prezesi i dyrektorzy kradną najwięcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-10-2013, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Rodriges, no zgoda, ale ja mówię o pracownikach (szeregowych), a Ty mówisz o kadrze kierowniczej. Skupmy się więc na pracownikach, bo tego dotyczy temat. O przekrętach "białych kołnierzyków" na kolei dyskutujemy w dziale ADMINISTRACJA.

Rodriges napisał/a:
A jak wytłumaczysz Marcina P. prezesa Amber Gold (rok urodzenia 1984).

A co tu tłumaczyć? Marcin P. to klasyczny "słup" razwiedki - włos mu z głowy nie spadnie, chyba że zacznie gadać, wtedy popełnią mu "samobójstwo" bez udziału osób trzecich.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 27-10-2013, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Od minuty 5:40
Ikonowicz o kradzieży banana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 27-10-2013, 22:00    Odpowiedz z cytatem

@victoria: dam ci przyklad sprzed x lat: prezes dostal milion odprawy. moja matka ok.10000zl.
Zwroc tez uwage na roznice w zarobkach. Szeregowy zdycha za 1200zl, a biale kolnierzyki zyja w luksusie i smieja sie. I jak nie krasc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-10-2013, 23:41    Odpowiedz z cytatem

pawcio1978, w sklepie też wypada kraść, bo mało się zarabia?

Nie rozumiem tego narzekania na niskie zarobki. Jeśli nie odpowiadają mi warunki płacy to zmieniam pracę na lepiej płatną lub otwieram własny biznes, a nie okradam pracodawcę. Nikt nikogo w pracy na siłę nie trzyma i nikt nikomu nie każe pracować za 1200 zł. Każdy jest wolnym człowiekiem i sam decyduje o swoim losie, w tym o tym gdzie i za ile pracuje. Podpisując z pracodawcą umowę o pracę dobrowolnie zgadzasz się na konkretne warunki, w tym na konkretną wysokość wynagrodzenia za swoją pracę. Nie możesz więc mieć pretensji do pracodawcy, że za mało ci płaci, bo przecież sam się na tyle zgodziłeś.

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 28-10-2013, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co się z ludźmi porobiło, że argumentu niskich zarobków używają jako uzasadnienia dla kradzieży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-10-2013, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Obywatel, ludzie kradną w pracy bez względu na wysokość zarobków. Zarabiasz minimalną krajową - kradniesz spinacze i papier toaletowy. Zarabiasz kilkanaście tys. zł - ustawiasz przetargi na kilka mln zł i dostajesz z tego 10 proc. łapówki.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 28-10-2013, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Ja to wiem przecież, zastanawiam się raczej nad tymi, którzy to usprawiedliwiają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl