Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
SKM Warszawa organizuje kurs dla maszynistów
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 07-11-2013, 14:44   SKM Warszawa organizuje kurs dla maszynistów Odpowiedz z cytatem

Szybka Kolej Miejska organizuje kurs dla osób, które posiadają licencję maszynisty. Szkolenia zakończą się uzyskaniem świadectwa maszynisty, które pozwoli na wykonywanie zawodu.

Kurs zaczyna się 2 stycznia 2014 roku.

Osoby zainteresowane uzyskaniem świadectwa maszynisty powinny złożyć niezbędne dokumenty: CV oraz skan lub ksero licencji maszynisty. Można to uczynić osobiście w siedzibie spółki w Warszawie, Al. Jerozolimskie 125/127 lub mailowo na adres: biuro@skm.warszwa.pl , pisząc w „temacie” : kurs na stanowisko maszynisty.

Szczegółowe informacje o kursie uzyskać można codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 15.00, pod numerem telefonu: 22 699 72 76.

Źródło: Kurier Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 07-11-2013, 19:13    Odpowiedz z cytatem

ciekawe, który ośrodek będzie im szkolił maszynistów na świadectwo, bo SKM nie jest podmiotem uprawnionym do szkolenia. Żeby tylko nie KM albo IC, bo znowu będą protesty ZZM-u... Śmiech

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 07-11-2013, 19:21    Odpowiedz z cytatem

klimeu44 napisał/a:
ciekawe, który ośrodek będzie im szkolił maszynistów na świadectwo, bo SKM nie jest podmiotem uprawnionym do szkolenia. Żeby tylko nie KM albo IC, bo znowu będą protesty ZZM-u... Śmiech


Laughing

Pewnie ten całe 112 godzin za 1900 zł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 08-11-2013, 15:53    Odpowiedz z cytatem

112 godzin??? To ja się boje że te tysiąc-ileś które mam za sobą to może być mało.

Jak to jest stara warszawska kolejówka to na 99% tam będzie szkolony nabór SKM-ki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sunxem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2013

PostWysłany: 09-11-2013, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Kurs na licencje to nie swiadectwo...w tej szkole kosztuje 4900 pln, a wykladowcami sa czynni pracownicy wykladowcy z SKM, KM, PKP PLK, PKP CARGO kilku maszynistow instruktorow z PKP IC. W cenniku owszem jest swiadectwo, ale nie realizowany jest ten kurs, gdyz WCE nie sa przewoznikiem i nie maja swojego taboru. Wyklady sa w warszawskiej "kolejowce" na szczesliwicach. SKM szuka osob juz z licencjami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 09-11-2013, 16:53    Odpowiedz z cytatem

Warszawska skm nie ma uprawnień do szkolenia na świadectwo więc aż się prosi żeby się dogadali (chyba że oczekuje na wydanie uprawnień).

Ps: kogo jak kogo: ale takich ludków jak: ja, buballo, klimeu44 , nie musisz pouczać o różnicy między świadectwem a licencją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 09-11-2013, 22:08    Odpowiedz z cytatem

przecież nas w IC szkolili ludzie powiazani z SKM (firmy szkolącej nie będziemy tu reklamować), wiec się domyślcie kto przeprowadzi taki kurs

poza tym ciekawi mnie czemu to ogłoszenie i jeszcze jedno pojawilo się w momencie kiedy pierwszy kurs IC na swiadectwo dobiega końca

poczas kursu na licencje można było odczuc, ze po zakończeniu szkolenia w IC, skm nie pogardzi kandydatami, którzy chcieli by z IC uciec do skm np.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 09-11-2013, 22:28    Odpowiedz z cytatem

jubikej napisał/a:

poczas kursu na licencje można było odczuc, ze po zakończeniu szkolenia w IC, skm nie pogardzi kandydatami, którzy chcieli by z IC uciec do skm np.


Laughing

Ciekawe czy zapłaciliby za "lojalkę" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 09-11-2013, 22:37    Odpowiedz z cytatem

zależy za która Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 10-11-2013, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawe czy zapłaciliby za "lojalkę" Smile


Telefon i daj znać czego się dowiedziałeśSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 10-11-2013, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Borys_q napisał/a:
Cytat:
Ciekawe czy zapłaciliby za "lojalkę" Smile


Telefon i daj znać czego się dowiedziałeśSmile


Ja nigdzie nie dzwonię, mi jest dobrze tu gdzie jestem Very Happy
Nie kręci mnie włóczenie się tramwajem po warszawskim węźle kolejowym, tylko pochłanianie kilometrów a to można praktycznie w IC Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 10-11-2013, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Panowie, należy jednak pamiętać, że w przypadku posiadania licencji i świadectwa już nie jest tak prosto zwolnić się u jednego, a zatrudnić u drugiego pracodawcy. Chyba, że ten nowozatrudniający ma taki sam tabor i jeździ po tych samych szlakach. W innym przypadku trzeba znowu przechodzić szkolenie z jego taboru, szlaków, itd. Świadectwo jest własnością firmy i dostanie się jedynie jego odpis.
Już nie jest tak fajnie, jak z prawem kierowania, ze można było jeździć na takim wydanym w PR u np. prywaciarza.

[ Dodano: 10-11-2013, 11:37 ]
Masz rację buballo, ja też wolę jeździć w IC, tym bardziej, że z tego co widzę, to raczej ciągle ktoś wraca do tej firmy, jak nie z SKM, to z KM, nie mówiąc już o prywaciarzach. U mnie w sekcji praktycznie co miesiąc jest jakiś nowy maszynista. Odejścia, to teraz chyba tylko na emeryturę.
Poza tym, cały czas są też tacy, którzy wrócili by chętnie, ale po tym, w jaki sposób "żegnali" się z kolegami...

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 10-11-2013, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Panowie, należy jednak pamiętać, że w przypadku posiadania licencji i świadectwa już nie jest tak prosto zwolnić się u jednego, a zatrudnić u drugiego pracodawcy.


Pracodawca musi wydać odpis posiadanych świadectw przy kończeniu współpracy, na tej podstawie nowy pracodawca dobiera zakres szkolenia, na początku będzie ciężko ale jak się ułoży i przewoźnicy przywykną do nowego systemu to będzie łatwiej.

Aktualnie maszyniści którzy przychodzą do IC też muszą weryfikacje zdawać, robić szlaki, autoryzacje na tabor i wyjeździć swoje za szkoleńca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 10-11-2013, 12:52    Odpowiedz z cytatem

klimeu44 napisał/a:
...ja też wolę jeździć w IC, tym bardziej, że z tego co widzę, to raczej ciągle ktoś wraca do tej firmy, jak nie z SKM, to z KM, nie mówiąc już o prywaciarzach. U mnie w sekcji praktycznie co miesiąc jest jakiś nowy maszynista. Odejścia, to teraz chyba tylko na emeryturę.
Poza tym, cały czas są też tacy, którzy wrócili by chętnie, ale po tym, w jaki sposób "żegnali" się z kolegami...


Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Nie ma takiej roboty, że przechodząc zyskujesz same plusy. Mam znajomych co przeszli do 'prywaciarzy' i w domu są gośćmi, a wiadomo to przekłada się trochę na życie rodzinne, które jak dla mnie jest bardzo ważne i wiadomo w tej robocie po prostu musi być poukładane ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sunxem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2013

PostWysłany: 22-01-2014, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Ja też wolę jeżdzić IC, ale z tę nieludzką wysokość wynagrodzenia (do tego jeśli jeszcze ktoś mieszka w Warszawie), to nie mam zamiaru dla nich pracować.

Dlatego SKM Warszawa jeśli chcecie mieć świadectwo (a posiadacie już licencję) to z tego co wiem to zaprasza... Nowy tabor, nowi ludzie, doświadczona kadra...
Jeśli macie licencję to aplikujcie śmiało...

jak tak zrobiłem i wiem że był to najlepszy z możliwych wyborów... chociazby pod wzgledem wynagrodzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl