Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Autor Wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 21-12-2013, 17:05    Odpowiedz z cytatem

bulldozer napisał/a:
a mnie wkurza, że w PLK nie ma Benefit Systems (potocznie multisport) i jedyne z czego korzystam to turniej piłkarski i wspomniana grusza.
a gdzie znajdę ten regulamin?


Sorry to jakiś nieudacznik z Ciebie. Do kina,teatru idź
Na wycieczkę racz się zapisać. Albo wykup wczasy krajowe lub zagraniczne i przedstaw fakturę.
A kasę na święta to kumple za Ciebie odebrali?
W innym wątku zarzucasz brak kompetencji kierownictwu swojej sekcji a sam nie wiesz gdzie możesz mieć wgląd do regulaminu? Właśnie u tych z brakiem kompetencji !
Łapy opadają jak ma się do czynienia z takim pracownikiem. Innym zarzuca niekompetencję a sam nie wie podstawowych spraw. Hmm
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bulldozer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Gru 2013

PostWysłany: 21-12-2013, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do kina,teatru idź

chadzam i korzystam ze zniżek studenckich. poza tym kolekcjonowanie biletów żeby za cały rok korzystania zwrócili mi bodajże 50 zł (czy 100?) jest dla mnie obraźliwe.
Kasę na święta. No dobra, o tym zapomniałem, że to idzie z tego koryta.
Wycieczki. To jest "wina" tego, że jestem człowiekiem raczej nie korzystający z wycieczek fakultatywnych czy integracji, gdyż równomiernie z życiem 'kolejowym' prowadzę te studenckie i nie widzi mi się latanie do Edżyptu z rajnboł turs, bo inaczej organizuje sobie wakacje. Tak, wiem. Nikt mi nie każe nie korzystać.
Nie jestem wrogiem tego systemu. Jak wspomniałem i zacytowałeś - brakuje mi ze względów czysto hedono-egoistycznych (?) multisportu zafajdanego.
i nie porównuj syfu w jakim dane mi/nam jest pracować (o którym wspomniałem w temacie) do socjalu. nie mówię żeby dawać równo powiedzmy 1000zł rocznie, bo nie taki jest jego cel, bo co drugi przepierdzieli to na bieżące wydatki, ale można to zrobić TROCHĘ pod młodych, których jest coraz więcej. poza tym, wszędzie mi gadają, że PLK i cała Grupa staje się KORPORACJĄ, a ja co krok się spotykam z komuną czystej postaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 21-12-2013, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Człowieku ! To co Ty jeszcze robisz w tym ,,syfie,, ? Przywiązał Cię ktoś do ,,torów,, ?

A wracając do tematu. Przecież możesz sam zarganizować wczasy i w zależności od zarobków dostaniesz refundację
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 23-12-2013, 00:11    Odpowiedz z cytatem

U mnie nie ma związków a regulamin jest elegancki i jeżdżę se na wczasy z rodzinką,chodzę na basenik,dzieci dostają paczki na mikołaja,remontuję domek itp,itd.....fajnie jest !!! Jupi

_________________
myśl co robisz,lecz nie rób tego co myślisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 23-12-2013, 07:36    Odpowiedz z cytatem

Dajcie sobie spokój z tym chwalenie , jak się Tuskownia dowie to i to Wam zabiorą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr767 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Maj 2008

PostWysłany: 23-12-2013, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Oj jak się czysta wasze wpisy to sam już nie wiem śmiać się czy płakać. Po pierwsze zgodnie z ustawą o ZFŚS fundusz nie jest roszczeniowy czyli nie należy się każdemu po równo. Po drugie nic nie stoi na przeszkodzie aby karnety sportowe (np BenefitSystems) były finansowane w części z zfśś. Każdy regulamin preferuje ludzi najbiedniejszych i w trudnej sytuacji życiowej (np. przypadki losowe, ciężkie choroby itp.) w takich przypadkach pracownik otrzymuje zapomogi losowe które wynoszą często nawet 2280. Zapamiętajcie że fundusz służy pomocy najbiedniejszym. Co do pożyczek remontowych jestem jak najbardziej za wszak jeżeli ktoś pożyczy to i musi oddać w ten sposób wielkość funduszu się powiększa ma to o tyle znaczenie, że od 2 lat odpis się nie zmienia i także w 2014 pozostanie na tym samym poziomie. Dobrze napisany Regulamin ZFŚS rozwiązuje wszystkie problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sylwek_27 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Gru 2013

PostWysłany: 23-12-2013, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Witam.Ponawiam swoje pytanie.Jestem rencistą i chciałbym się Was zapytać ile przypada rocznie na rencistę?.Czy należy napisać jakiś wniosek?, to się należy tylko raz w roku??.Jeżeli raz w roku to np pisać wniosek na koniec roku?. Pracowałem w PKP CARGO.

Pozdrawiam i Życzę Zdrowych i spokojnych Swiąt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 23-12-2013, 16:59    Odpowiedz z cytatem

sylwek_27 napisał/a:
Witam.Ponawiam swoje pytanie.Jestem rencistą i chciałbym się Was zapytać ile przypada rocznie na rencistę?.Czy należy napisać jakiś wniosek?, to się należy tylko raz w roku??.Jeżeli raz w roku to np pisać wniosek na koniec roku?. Pracowałem w PKP CARGO.

Pozdrawiam i Życzę Zdrowych i spokojnych Swiąt


Musiałbyś zwrócić się do swojego ostatniego Zakładu. Najpierw sprawdź czy jesteś w "ewidencji". Potem zadzwonić/ napisać co w danym roku przysługuje dla rencistów i emerytów.
Choć zdaje się , że w tym roku Cargo wypięło się na swoich byłych pracowników ( emerytów i rencistów ). trochę to przykre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Roman1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2013

PostWysłany: 25-12-2013, 14:51    Odpowiedz z cytatem

rail_unser. Dlaczego piszesz, że Cargo wypięło się na byłych pracowników?Jest to nieprawda.
Sylwek_27 na początku roku zgłoś się do swojego zakładu z którego odszedłeś na rentę, do komórki socjalnej dadzą ci druk w którym wpiszesz że chcesz być objęty funduszem socjalnym w 2014 roku i wszystko stoi otworem,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 25-12-2013, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Znam to z rodziny - od mniej-więcej 2 lat.Ale spróbować zawsze można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-12-2013, 01:31    Odpowiedz z cytatem

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - patologiczny bastion socjalizmu kwalifikujący się do likwidacji. Pracownik sam powinien finansować swoje prywatne zachcianki socjalne (wczasy, paczki świąteczne dla dzieci, bilety do kina czy na basen), a nie pracodawca! W naszym kraju nigdy nie będzie normalnie dopóki będzie socjalizm! A ten nie skończył się w 1989 r. Wtedy skończył się komunizm (prywatnie uważam, że komuna upadła na cztery łapy). Socjalizm trwa nadal...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 29-12-2013, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Pirat zgadzam się z tobą ale zauważ, że zachodnioeuropejskie firmy też stosują podobny socjal do naszego, zwłaszcza banki.
Według mnie rok 2013 dla ZFŚS powinien być rokiem ostatnim. Tak samo jak dla mieszkań komunalnych, zwłaszcza tych z ogrzewanym garażem podziemnym dla mieszkańców takiego budynku.
Takie komunistyczne sztuczki powodują niepotrzebne spięcia między pracownikami/ obywatelami. Uważam, że zamiast socjalu powinna być godziwa zapłata z której każdy sam zapłaciłby kupując to co chce a nie być wyręczanym przez Państwo/ Pracodawcę. Każdy ZFŚS to okazja do robienia przekrętów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-12-2013, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Grad, owszem prywatne korporacje dają pracownikom pozapłacowe bonusy, ale robią to z własnej woli i wtedy gdy je na to stać, a nie z ustawowego przymusu. ZFŚS dotyczy głównie sektora państwowego (większość pracodawców w Polsce to małe prywatne firmy, w których nie ma ZFŚS) i powoduje wiele nadużyć (w wykonaniu związkowych i biurwistycznych cwaniaków), o których wspomniała Victoria i inni dyskutanci. Najmniej na tym całym ZFŚS korzysta zwykły robol na dole, a najwięcej harpie z zakładowej komisji socjalnej i ich kolesie. Na forum (dział Administracja) są opisane i udokumentowane przekręty dotyczące ZFŚS w wykonaniu związkowców m.in. z PR Katowice.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 04-06-2014, 13:12    Odpowiedz z cytatem

Mam pytenie czy na fakturze zagranicznej musi byc numer NIP? Mam fakture za hotel ale nigdzie nie ma tam numeru NIP i jeszcze jest po angielsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mietekzuqwertyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2013

PostWysłany: 04-06-2014, 15:32    Odpowiedz z cytatem

To nie przejdzie. Musi być po polsku z tego co wiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl