Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ulgi przejazdowe 2014
Autor Wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 11-01-2014, 12:48    Odpowiedz z cytatem

A czy wiadomo coś o przedłużeniu starych poświadczeń? Ja prawdopodobnie do 15 stycznia nowego mieć nie będę...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zawodowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2012

PostWysłany: 12-01-2014, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Cześć. Co do konduktorów to z nimi jest różnie. Czasem jeżdżę pociągiem służbowo w ubraniu roboczym oczywiście w kamizelce pomarańczowej i zawsze z przyrządami do torów. Zazwyczaj spotykam konduktorów, że nie pytają w ogóle o bilet a czasem trafiam na takich b.ranów że prześwietlają mi zniżkę oraz bilet "wzdłuż i w szerz" No ale jak to w życiu bywa są ludzie i parapety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Roman1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2013

PostWysłany: 12-01-2014, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Zawodowiec piszesz jak amator. To, że jesteś w ubraniu roboczym wcale nie oznacza, że masz wykupioną ulgę. Nie oznacza również, że masz prawo, bez okazywania biletu, podróżować pociągiem. Konduktor, który Cię sprawdza jest bardzo kompetentny i zachowuje się profesjonalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-01-2014, 16:21    Odpowiedz z cytatem

Związkowcy przeciwni różnym ulgom Arrivy RP

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Kolejowych R.P. w Gdyni Cargo zarzuca spółce Arriva RP stosowanie różnych ulg przewozowych dla różnych zakładów pracy. Związkowcy rozesłali skargi m.in. do UTK, UOKiK i samorządu warmińsko-kujawskiego.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/17784/Zwiazkowcy-przeciwni-roznym-ulgom-Arrivy-RP.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 12-01-2014, 16:23    Odpowiedz z cytatem

pracownicy PLK w tym wykonujacy prace na torach nie odbywaja przejazdów służbowych w pociągach,
w pociągu niezależnie czy masz kamizelkę czy też nie jesteś tylko pasażerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zawodowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2012

PostWysłany: 13-01-2014, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Wami w zupełności, że będąc w ubraniu roboczym i mając kamizelkę na sobie musze okazać bilet oraz ulgę przejazdową. OK. Ale są konduktorzy którzy widzą że jestem pracownikiem PKP mniejsza o spółkę akurat PLK i porozmawiamy sobie jak "starzy znajomi" widząc się nawet po raz pierwszy w życiu. A są tacy bardzo nieprzyjemni jak "ochrona np w markecie" że sprawdzają mnie jak jakiegoś podejrzanego. Nie mam do nikogo pretensji że muszę okazać bilet ale boli mnie to że kiedyś kolej była jedna było jedno PKP czół się człowiek w pracy jako jedna rodzina a dziś da się często odczuć taką złość czy jak to nazwać że ja z PLK a on z PR itp. Ale jak już pisałem różni są ludzie jak i życie różne bywa.
Szkoda że tak jest no ale...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 13-01-2014, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Stare poświadczenia były ważne do 10.01. Nie ma dalszego przedłużenia starych poświadczeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 13-01-2014, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Zawodowiec /Wielokrotnie obserwowalem osoby podróżującve w kamizelkach i nie dziwię sie konduktorom bo niektóre zachowania tych osób nie służą pozytywnemu wizerunkowi kolei .\
Takie zachowania jak np zajmowanie miejsc siedzących nawet w pierwszej klasie szczególnie w brudnych kombinezonach ,głośne rozmowy z uzywaniem wulgaryzmów itp

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zawodowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2012

PostWysłany: 14-01-2014, 07:08    Odpowiedz z cytatem

Bert/ wiem o czym mówisz. Znam ludzi z jakimi pracuje i wiem jak sie większość zachowuje. Ja do tych osób nie należę. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 14-01-2014, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Ja też mam bardzo złe doświadczenia z kolejarzami. Niestety często są zwyczajnie niedomyci i śmierdzą, oczywiście nie wszyscy, ale jest to poważny problem, szczególnie latem. Bilet takim jegomościom rzecz jasna musi być sprawdzany, pociągi nie są ich prywatnym folwarkiem.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 14-01-2014, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Śmierdzą kolejarze, tak samo śmierdzą pasażerowie, śmierdzi każdy kto się nie myje, szczególnie w lecie, kiedy skóra się poci Laughing Zapraszam kiedyś w lipcu na EU07, gdzie upał 30°C a klimę na gorącej od pracy maszynie zapewnia równie gorący powiew powietrza z otwartych na przestrzał okien Laughing
Pasażerom jest znacznie łatwiej, siedzą w klimatyzowanych wagonach, mają dostęp o bieżącej wody ... a mimo to też śmierdzą jak 'kolejarze' Embarassed Wink

Co do sprawdzania biletów pracownikom kolei to trochę już przesadzacie. Nikt nie paraduje w pomarańczowej kamizelce, aby nie płacić biletu na przejazd pociągiem. W kamizelkach odblaskowych najczęściej poruszają się pracownicy, którzy czynnie wykonują swoje obowiązki służbowe. Taki pracownik jak już jedzie, to zawsze za wiedzą drużyny pociągowej i jest najczęściej wpisany do raportu z jazdy. Być może są takie przypadki, że nie są wpisywani do raportu bo są akurat znani kierownikowi pociągu (np. rewidenci czy manewrowi, którzy są z jednej firmy) ... ale to już inna sprawa.
Też często prywatnie przemieszczam się pociągiem, znam także większość naszych drużyn i nigdy mi nie przyszło do głowy, aby wejść do pociągu bez biletu, tym bardziej że dla nas pracowników to są grosze Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kce Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2014

PostWysłany: 04-03-2014, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Witam

Dlaczego po wykupieniu ulgi przejazdowej na 2014r PKP Intercity każe sobie dopłacić dodatkowo za klasę dowolną 160 zł od osoby.

Czy Wy też dostaliście taką informację?

Skoro przy wykupieniu ulgiu poinformowano mnie, że mam zapłacić za nią 223 zł, to czemu ja mam teraz do niej dopłacać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 04-03-2014, 22:48    Odpowiedz z cytatem

Szczegóły dotyczące ulg przejazdowych w 2014 roku dla pracowników spółek kolejowych:

http://infokolej.pl/docs/ulgi2014.pdf

http://infokolej.pl/docs/porozumienie2014.pdf
Sadze ze jestes wspołmałżonkiem pracownika tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie


S

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kce Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2014

PostWysłany: 05-03-2014, 05:43    Odpowiedz z cytatem

Jestem pracownikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 05-03-2014, 10:51    Odpowiedz z cytatem

>kce>, Porozumienie z dn.27.11.2013 r. Rozdział II,par.3,ust 1 i 4 wyjaśnia tę kwestię. Wejdź na link podany przez >bert<

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl