Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Numeracja torów na dworcu w Lublinie
Autor Wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 06-03-2014, 13:43    Odpowiedz z cytatem

OT @rail_user - pisałeś, że w Poznaniu będą sektory na peronach. Wiesz kiedy? Bo póki co wprowadzono również tablice fizyczne z opisami peronów i torów (nie tylko elektroniczne - co się oczywiście chwali), ale oznaczeń sektorów brak.

Nadal również standardem w godzinach szczytu są zapowiedzi "Uwaga - na torze przy peronie X podstawione są dwa pociągi". Nie podaje się też nr torów w zapowiedziach. Czyli w godzinach popołudniowych 3 pociągi z jednego peronu to nadal norma... Tablice nawet z wodotryskami i nowa farba na starych wiatach niewiele tu chyba wniosą... Rolling Eyes

A co do tematu - sprawdził ktoś w końcu ten Lublin czy mam sam pojechać sprawdzić? Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 06-03-2014, 15:08    Odpowiedz z cytatem

blakop napisał/a:
Nadal również standardem w godzinach szczytu są zapowiedzi "Uwaga - na torze przy peronie X podstawione są dwa pociągi".
Jesli dwa pociągi stoją na jednym torze, a drugi jest pusty, to chyba nawet półgłówkowaty pasażer bedzie wiedział o który tor chodzi... To samo jeśli na jednym torze są dwa pociągi, a na drugim jeden.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 06-03-2014, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jesli dwa pociągi stoją na jednym torze, a drugi jest pusty


Dlaczego drugi miałby być pusty?? Rolling Eyes Jeśli byłby pusty to niby po co komunikat, że są podstawione dwa?? Chyba coś się nie rozumiemy...


Cytat:
To samo jeśli na jednym torze są dwa pociągi, a na drugim jeden.



No to który jest mój? Słucham?? Pierwszy raz jestem w Poznaniu, kompletnie nie orientuję się w kierunkach i nie działają tablice akurat?? (a to się zdarza). Wpadam na peron i mam do wyboru trzy pociągi...
Pewnie, że ostatecznie można sobie poradzić - sprawdzić tablice kierunkowe, zapytać konduktora, ale na pewno nie jest to optymalne rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 06-03-2014, 15:56    Odpowiedz z cytatem

blakop napisał/a:
Chyba coś się nie rozumiemy...
Na to wygląda....
Moje rozumienie Twojej wypowiedzi było takie, że (a) peron ma dwa tory (b) komunikat mówi, że na torze przy peronie X (nie wiadomo na którym torze) sa dwa pociagi (c) czyli ten drugi tor może być pusty, albo jest na nim jeden pociąg.

Co do sytuacji gdy na jednym torze są dwa pociągi to podanie numeru toru nie rozwiąże problemu "który jest mój?". To się da rozwiązać przez podanie sektora (jeśli sa oznaczone), albo przez jakieś "opis", zależny od lokalnych warunków (coś w rodzaju "pociąg bliżej przejścia pod peronami jest do X, pociąg dalszy od przejścia jest do Y"). Ale w takiej sytuacji ja osobiście bym sie jeszcze dodatkowo upewnił, patrząc na tablice kierunkowe i/lub pytając sie konduktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 06-03-2014, 16:51    Odpowiedz z cytatem

No byłem w Lublinie i jestem w szoku. Tablice eleganckie ( nawet IZLublin zafundował podświetlane ). W Poznaniu są "blaszaki" ale również będą funcjonalne. Sektory również będą - roboty są w toku. Nie udało "zgrać" się rozmieszczenia wyświetlaczy ( inwestycja CRI zrobiona "na odpierdal" byle kasę przerobić ) z oznakowaniem statycznym ( zadanie IZ).
Co do zapowiedzi ( znowu CRI). Nie wiem dlaczego upierają się na zapowiedziach "on-line" ? Na Centralnej się nie sprawdziły i są 'live". A w Poznaniu problemy.

Co do pociągów. Złe rozmieszczenie wyświetlaczy jest właśnie problemem. Rano sporo podróżnych myli KAMIEŃCZYKA z WARTĄ. Izamkast we Wroclawiu/Lesznie wysiadają ... we Wrześni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 07-03-2014, 08:48    Odpowiedz z cytatem

@tender - chodzi mi o sytuacje gdy wpadasz na peron (dwu-krawędziowy). Po jednej masz jeden pociąg, po drugiej stronie dwa. Wszystkie gotowe do odjazdu...
Tak - tu nawet nr toru nie pomoże - musiałyby być sektory. A tych w Poznaniu póki co nie ma. Mało tego - nawet nr toru nie jest podawany w zapowiedziach.

A problemy niestety z moich codziennych obserwacji są (po prostu codziennie korzystam z pociągów, co jak się dowiedziałem z innego tematu czynie ze mnie mikola czy jakoś tak hehe).

Generalnie uważam, że nowy system zapowiedzi na dworu Poznań Główny to porażka w porównaniu do starego systemu (tzw. "Franka"). Powody:
- wydźwięk głosu brzmi, jakby był nadawany przez laryngofon
- często zdarza się, że końcówki poszczególnych wyrazów (czasem więcej niż tylko końcówki) są urywane - komunikat przestaje być zrozumiały
- "Franek" zapowiadał pociągi w ten sposób, że komunikat brzmiał "pociąg... odjedzie..." itd. natomiast ostatni komunikat na ok. trzy minuty przed odjazdem zmieniał treść na "pociąg... GOTOWY do odjazdu" - był to wyraźny komunikat, że pociąg zaraz odjedzie, i że to ostatnia jego zapowiedź, a w domyśle, że nie będzie opóźnienia. OBECNIE BRAK TEGO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 07-03-2014, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Dlatego piszę , że zapowiedzi powinny być "live" tak jak na Centralnej. System jest po prosty niewydolny. Co z tego, że go zapowiedź wspaniale wyedytujesz , jak jest urywana. A operator o tym nie wie. To samo było ( podobno) na Centralnej.
Co do wydźwięku - jest to kwestia "wyskalowania". Ta sama zapowiedź zupełnie inaczej brzmi w części zakrytej parkingiem , inaczej pod wiatami a jeszcze inaczej na "otwartych" peronach ( 1A,2A,4A).
Co do zapowiedzi to Spółka opracowała jednolite zapowiedzi w 3-4 wersjach ( w zależności od sytuacji). Pociąg wjedzie/podstawia się/stoi/ odjedzie. Z tymże ostatnia zapowiedź ma być na 2-3 minuty przed odjazdem. I jeszcze jedno - czas informacji na wyświetlaczach. Info znika po ok. 30 s po planowym odjeździe pociągu ( nawet w przypadku jego opóźnienia i stania jeszcze składu w peronach )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 07-03-2014, 12:36    Odpowiedz z cytatem

No tak, ale jak wszystkie zapowiedzi są "odjedzie", to nie wiesz, która de facto jest ostatnia.
We Franku ostatni komunikat dla danego pociągu miał inną treść co było dobre moim zdaniem.

Czemu we Franku tworzonym kilkanaście lat temu jak nie lepiej szło to wszystko ogarnąć, a teraz nie? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl