Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Najlepszy przewoźnik kolejowy w 2013 r.

Najlepszy przewoźnik kolejowy w 2013 roku?
PKP Intercity (PKP IC)
16%
 16%  [ 42 ]
Przewozy Regionalne (PR)
36%
 36%  [ 95 ]
Koleje Mazowieckie (KM)
8%
 8%  [ 21 ]
Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD)
4%
 4%  [ 11 ]
PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście (PKP SKM)
2%
 2%  [ 6 ]
Arriva RP
9%
 9%  [ 24 ]
Koleje Dolnośląskie (KD)
16%
 16%  [ 44 ]
Koleje Wielkopolskie (KW)
1%
 1%  [ 5 ]
Koleje Śląskie (KŚ)
1%
 1%  [ 3 ]
Szybka Kolej Miejska (SKM Warszawa)
3%
 3%  [ 9 ]
Głosowań: 153
Wszystkich głosów: 260

Autor Wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-02-2014, 11:19    Odpowiedz z cytatem

blakop napisał/a:
153 głosujących, na ok.6,5 tys. zarejestrowanych

1000 respondentów na 38 mln mieszkańców Polski (sondaże badające preferencje wyborcze całego nadrodu). No i co?

A tak w ogóle to o co ci chodzi? Czepiłeś się tej ankiety jak rzep psiego ogona. Coś poszło nie po twojej myśli? Może ulubiona spółeczka zdołowała i nie możesz tego strawić? Sonda już dawno zakończona, a ty nadal przeżywasz, jak przysłowiowa mrówka okres.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 10-02-2014, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Nie brałem udziału w ankiecie, ale też byłbym za PR. Naprawdę, wolę trzema kiblami i SA102 pojechać z dolnego śląska na pomorze środkowe niż dać zarobić złodziejom z PKP IC, gdzie w TLK nawet miejscówka nie daje gwarancji miejsca siedzącego (a jest wymagana). Z PR trasę Wrocław Główny - Przytocko przez Ostrów mam za 41 zł (REGIO), a przez Leszno byłoby nawet za 39 zł. Jakbym jechał z TLK, to w Szczecinku i tak przesiadka na SA102 PR, no i ponad 70 zł za same bilety. A gdzie jeszcze miejscówka...

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 10-02-2014, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Jest! Koleje Dolnośląskie wyprzedziły PIC! Very Happy Bardzo mnie ucieszyły te wyniki, bo ze sprawiedliwości stała się zadość. Wink Trochę dziwi mnie wysoka pozycja PR, no ale przecież to nie tylko zakład w Zielonej Górze. Wink Zresztą po tym, jak kupiłem super bilet za 9 zł moja złość na Peery nieco zelżała.

Niebawem ruszam w dłuższą trasę, także TLKami, także jest szansa na poprawienie wizerunku, drogie PKP. Ale jest też na całkowity pojazd. Także starajcie się, starajcie... :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 11-02-2014, 08:54    Odpowiedz z cytatem

>Pirex<, to napisałem ja,>blakop< tylko zacytował.
Żeby było ciekawiej, to "Gazeta Prawna.pl" podała,że w 2013 roku Spółki PKP IC i PR straciły łącznie ok 20 mln pasażerów. PKP Intercity straciło 4 mln. Komu zatem "uciekło" pozostałe 16 milionów ? To tylko przykład na to, że wszelkie ankiety nie oddają rzeczywistości.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-02-2014, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Brajdak, doskonale wiesz, że tak znaczny spadek pasażerów PR spowodowany jest tym, że PR straciły rynek lokalny na rzecz KŚ, KD i KW, co akurat jest niezależne od PR tylko od samorządów wojewódzkich tworzących własne spółeczki kolejowe.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 11-02-2014, 15:37    Odpowiedz z cytatem

No i nie zapominajmy o odebraniu pociągów pośpiesznych PR-om i przekazaniu ich PICowi. To co Przewozom zostaje? Życie od jednej dotacji do drugiej od lokalnych samorządów. Na Rynku Kolejowym wypowiedział się w tej sprawie Bogdan Nowak - w-ce marszałek lubuskiego:
Cytat:
Formuła dotowania spółki Przewozy Regionalne, niezależnie od efektów jej pracy, już dawno się wyczerpała, a koszty tego przewoźnika na terenie woj. lubuskiego systematycznie rosną. Należy jednak zwrócić uwagę na wzrost kosztów działalności tej firmy przy niewielkim wzroście przychodów. Trzeba zatem zmienić stosunek firmy do prowadzonej działalności, gdyż jest ona nastawiona w znacznej mierze na dotacje z samorządu

i jeszcze jeden cytat:
Cytat:
Nie można natomiast obarczać samorządu województwa całą działalnością należącą do przewoźnika. Obecnie już nawet tabor do obsługi połączeń jest na większości linii zapewniany przez województwo, a przewoźnik nie dysponuje nawet prostą rezerwą.

O! No ale jak mniemam rzeczywistość PR Zielona Góra to nie stan całych Przewozów Regionalnych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 11-02-2014, 16:45    Odpowiedz z cytatem

sZakOOu, mam nadzieje, że PR Zielona Góra nie wygra przetargu na obsługę połączeń 2014/2015, najgorszy tabor, fatalna obsługa, skąd tych ludzi biorą do pracy??? Nie raz jak jechałem z rowerem byłem świadkiem awantury konduktora z maszynistą o np. brak wymaganego wyposażenia Twisted Evil

Konduktorom nawet nie chce się sprawdzać biletów!! podróżuje wiele po Polsce przede wszystkim pociągami PR-ów, ale zakład w ZG oceniam jak jeden z najgorszych !!!!!!!!!!! Jedyną rzeczą jaką robi zakład PR w Zielnej Górze to pobieranie dotacji, corocznie większej przy spadku jakości, liczę na przejecie przewozów regionalnych w lubuskim przed KD lub KW albo DB Regio, ale całą spółkę (Przewozy Regionalne) oceniam bardzo pozytywnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl