Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
KW + IR
Autor Wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-02-2014, 11:14    Odpowiedz z cytatem

KW honoruje bilety PR tylko na odcinkach przejeżdżanych częściowo pociągami KW, a częściowo PR ( REGIO )

W przeciwnym wypadku obowiązuje taryfa przewoźnika którym jedzie pasażer. Czyli w tym przypadku
KW.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 17-02-2014, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Odcinek Gniezno - Poznań jest takim odcinkiem, zatem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-02-2014, 12:00   

danio, Nie wiem o co Ci się rozchodzi. Gość jechał przecież pociągiem KW na odcinku z Gniezna do Poznania, na którym są honorowane bilety Regio, więc nie kombinował. Wypadałoby napisać, że blakop miał racje, tylko się nie zrozumieliście i temat można uznać za zakończony a nie brnąć dalej
Powrót do góry

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-02-2014, 12:43    Odpowiedz z cytatem

@blakop
Właśnie nie jest. O to się właśnie rozchodzi.
Odcinek styczny to jest Gniezno - Poznań - Szczecin, ale pociągiem REGIO, a nie IR do Szczecina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 17-02-2014, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Chyba Cię nie rozumiem... Nie wiem co to jest odcinek styczny... Całe szczęście, że jednak autor postu zrobił dokładnie tak jak opisał i absolutnie nikt do niego pretensji nie miał Neutral

Mi chodzi tylko o odcinek Gniezno Poznań...

I nadal nie odpowiedziałeś - tylko fakt pojawienia się stempla KW na tym bilecie przekreśla możliwość dopłaty do IR? Gdzie znajdę przepis na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-02-2014, 13:08    Odpowiedz z cytatem

Poszukaj w RPR / TPR .
Odcinek styczny - wyjaśnię ci na przykładzie.
Jak jadę Katowice - Gliwice Kś i Gliwice - Opole PR (IR) to kupię 1 bilet i to są odcinki styczne.
Przejazd odbywa się częściowo REGIO i częściowo KŚ.
W opisywanym wcześniej przypadku mamy do czynienia z biletem KW + IR
i ŻADNA KASA nie wyda go na jednym blankiecie bo nie jest honorowany w KW !!
Czego ty nie rozumiesz. Łatwiej się tego nie da wytłumaczyć.....
To co zrobiła ta osoba jest obejściem przepisu. Tzn kupuje bilet wg taryfy R do Szczecina (który owszem jest honorowany) i potem dopłatę. Tylko wytłumacz pasażerowi który nie jest miłośnikiem że ma kupić
drugi bilet w Poznaniu.....(dopłatę)
Formalnie są to dwa bilety i zgodnie z tym co jest w FAQ na stronie PR tak powinno być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 17-02-2014, 13:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tzn kupuje bilet wg taryfy R do Szczecina (który owszem jest honorowany) i potem dopłatę. Tylko wytłumacz pasażerowi który nie jest miłośnikiem że ma kupić
drugi bilet w Poznaniu.....(dopłatę)


Nie bardzo rozumiem ten fragment... Co bycie miłośnikiem ma tu do rzeczy?
Skorzystał z tego co dla niego najbardziej korzystne i tyle.

No dobra - a inaczej. Gdybym w Gnieźnie od razu poprosił o bilet w relacji Gniezno-Szczecin, zaznaczając, że na odcinku do Poznania ma to być zwykłe regio, a dalej już IR, to można tak?

A jeśli tak, to co się stanie, kiedy jednak w drodze na dworzec w Gnieźnie zmienię plany i pierwszy odcinek do Poznania jednak pokonam z KW??
Taki bilet nie będzie honorowany w KW na trasie do Poznania? czy też uwagi na skorzystanie po drodze z pociągu KW potem nie będzie już honorowany w IR??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-02-2014, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kupisz jednorazowy na KW do Poznania to NIE BĘDZIE honorowany w PR.
Dobrze kombinujesz. Jesteś coraz bliżej Smile
Ale jeżeli powiesz że pojedziesz REGIO do Poznania to Ci wystawi R+ IR tylko kierownik w KW
może Ci się doczepić do tego.


W cytacie chodziło o to, że starszej osobie będzie ciężko gonić po Poznaniu po bilet, skoro może kupić dwa od razu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 17-02-2014, 19:06    Odpowiedz z cytatem

W opisanym wariancie nikt nie posługuje się biletem KW. Zawsze w ręku mam bilet tylko R. Do Poznania pojadę sobie tylko z nim - i nieważne czy pojadę PR czy KW i nieważne czy będzie skasowany czy nie. Od Poznania dołożę do niego dopłatę na IR i wszystko jest ok.

Przemawia za tym i to, że autor tak zrobił i zadziałało, ale dla pewności napisałem w międzyczasie do PR w tej sprawie. Potwierdzili, że jak najbardziej tak można. Więc nikt tu nic nie kombinował i nie korzystał z niewiedzy. I jak dla mnie to potwierdzenie informacji u źródła wobec braku podania podstaw przez Ciebie kończy temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-02-2014, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Nie znasz przepisów to nie dyskutuj. Powtórzę. Bilet na REGIO na odcinku Gniezno - Poznań nie jest honorowany w KW. Poszukam Ci tego przepisu. Daj mi trochę czasu.


cyt ze strony PR :
W KW honorowane są :
1. jednorazowe wydane w relacjach:
- częściowo obsługiwanych wyłącznie pociągami REGIO
- częściowo wyłącznie pociągami osobowymi KW lub odwrotnie;
- obsługiwanych wspólnie pociągami REGIO i osobowymi KW;
- częściowo obsługiwanych wyłącznie pociągami REGIO i częściowo obsługiwanych wspólnie pociągami REGIO i osobowymi KW lub odwrotnie;
- tranzytem przez odcinek obsługiwany wyłącznie pociągami osobowymi KW albo tranzytem przez odcinek obsługiwany wyłącznie pociągami REGIO.

Pogrubiłem interesujący przepis.

Pytanie do kolegi fachowca. Który z powyższych przepisów mówi że możesz kupić bilet
KW + IR
lub
R + IR i jechać pociągiem KW pierwszym odcinkiem.

Podaj mi adres maila na który pisałeś. Z chęcią zadam im pytanie w tej kwestii.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-02-2014, 23:41   

Z czym tym masz jeszcze problem?
Cytat:

Informujemy, że w pociągach Kolei Wielkopolskich kursujących na odcinku Poznań - Gniezno - Mogilno honorowane są następujące bilety wydane na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych:

1) jednorazowe wydane na pociągi REGIO:
- według taryfy normalnej, (...)


http://przewozyregionalne.pl/zasady-honorowania-biletow-pr-w-pociagach-kw-na-odcinku-poznan-gl-gniezno-mogilno

I wszystko jasne. A czy potem klient jedzie do Szczecina czy na księżyc i czym to nikogo nie powinno interesować. Na odcinku Gniezno - Poznań bilet jest prawidłowy
Powrót do góry

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 17-02-2014, 23:58    Odpowiedz z cytatem

danio - masz link do stron i KW i PR podany....
Mysle, ze setki pasażerów dziennie na odcinku Gniezno - Poznań z biletami PR, a jadący KW byliby zaskoczeni Twoimi mądrościami... Ci wszyscy konduktorzy, kasjerzy, a nawet ludzie z informacji PR to jacys głupi w takim razie, co. Śmiech

No i największa zagadka - jaki jest adres mailowy do PRów.... Nie - nie podam Ci. To będzie tajemnica. Mr. Green

[ Dodano: 17-02-2014, 23:59 ]
danio - masz link do stron i KW i PR podany....
Mysle, ze setki pasażerów dziennie na odcinku Gniezno - Poznań z biletami PR, a jadący KW byliby zaskoczeni Twoimi mądrościami... Ci wszyscy konduktorzy, kasjerzy, a nawet ludzie z informacji PR to jacys głupi w takim razie, co? Śmiech

No i największa zagadka - jaki jest adres mailowy do PRów.... Nie - nie podam Ci. To będzie tajemnica. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 18-02-2014, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Sam sobie go znajdę.
Poza tym ta sprawa dla mnie jest oczywista. Idź i kup w kasie bilet KW + IR.
Czy jest na forum jakiś kasjer, który mógłby się wypowiedzieć ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 19-02-2014, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym ta sprawa dla mnie jest oczywista. Idź i kup w kasie bilet KW + IR.



I tu dajesz dowód na to, że kompletnie nie czytałeś tematu. Kto tu mówił o kupowaniu biletu KW+IR? Śmiech Mowa była od początku o bilecie R + IR (dopłata), z wariantem wykorzystania go na pierwszym etapie podróży w KW. A to różnica. Różnica, której nie chcesz zrozumieć...

Sam poszukasz adres PR na ich stronie? Od razu widać, że fachowiec Smile

Kasjerzy już się wypowiedzieli - sprzedając bilet dokładnie tak jak to opisano. Do tego informacja PR potwierdziła mi to mailowo.

Dla mnie koniec tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kubanowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009

PostWysłany: 19-02-2014, 20:24    Odpowiedz z cytatem

koleś se z was jaja robi, a wy się dajecie. Można kupić taki bilet i to w ogóle nie ulega żadnej wątpliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl