Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 146, 147, 148  Następny
Rozkład jazdy 2014/15
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-11-2014, 21:47    Odpowiedz z cytatem

borsuk1977, logiki w tym co napisałeś nie ma żadnej. Śmiech

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 01-11-2014, 21:54    Odpowiedz z cytatem

borsuk1977 napisał/a:
Karkonosze zawsze byly przez Łodź Kalisz Ostrów i tak powinny być trasowane. A przez Gop lub Opole był pociąg do Szklarskiej i JG.


No to przecież przez GOP i Opole będzie właśnie pociąg do Szklarskiej i JG. Razz A KARKONOSZE może i kiedyś były trasowane przez Łódź i Ostrów natomiast za moich czasów ich standardową trasą było Warszawa-Koluszki-Częstochowa-Lubliniec-Opole-Wrocław chociaż ze wgzlędów subiektywnych trasa przez CMK-Katowice-KK-Opole mi bardzo odpowiada. Smile

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-11-2014, 23:50   

borsuk1977 trochę racji ma. Do początku lat 90-tych faktycznie były dwa nocne pociągi z Warszawy w kierunku Jeleniej Góry. Pośpieszny "Karkonosze" do Jeleniej Góry (z wagonami do Kudowy Zdrój) przez Łódź - Ostrów i osobowy do Szklarskiej Poręby przez Częstochowę - Lubliniec - Opole. Jednak w połowie lat 90-tych pociąg przez Łódź został zlikwidowany, a nazwa "Karkonosze" została przypisana do pociągu jadącego przez Opole. Wink
Powrót do góry

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 02-11-2014, 00:08    Odpowiedz z cytatem

roman_bukowno napisał/a:
Cytat:
żeby nie uruchamiać nowego pociągu, ale nic sensownego mi do głowy nie przychodzi

No powiem Ci, że ciężko jest Very Happy tutaj musiałaby być nowa relacja. I być może dlatego takiego pociągu niema i w najbliższym czasie nie będzie... Confused


Ewentualnie zamiast pchać całego MONCIAKA przez Olsztyn to dać mu po prostu grupę wagonów do Olsztyna wyłączaną w Iławie z części gdyńskiej. Bo faktycznie godzinowo najbardziej pasuje MONCIAK na takie połączenie.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2014, 00:22   

Kolejoman2, o tym myślałem, ale "Monciak" będzie prowadził grupy wagonów z Przemyśla, Zakopanego i Zagórza do Gdyni, więc nijak grupa olsztyńska by się w nim nie zmieściła.
Już bardziej można by było wepchać grupę olsztyńską do sezonowych "Regli" wyczepianą w Toruniu, chociaż "Regle" także będą miały dwie grupy z Zakopanego i Krynicy, ale może na upartego 3-4 wagony relacji np. Zakopane - Olsztyn udało by się wcisnąć Wink
Powrót do góry

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2014, 02:03   

Cytat:
ale "Monciak" będzie prowadził grupy wagonów z Przemyśla, Zakopanego i Zagórza do Gdyni, więc nijak grupa olsztyńska by się w nim nie zmieściła.
tu nie chodzi o "zmieszczenie się". Wyobraź sobie jaki by był bałagan w tym zestawieniu składu. Nie dość, że pociąg jedzie z trzech kierunków, to na dodatek, jedna z tych części znów gdzieś po drodze jest odpinana Smile
Powrót do góry

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 02-11-2014, 02:09    Odpowiedz z cytatem

Z szybkich obserwacji, to szczególnie od marca 2015 wyraźna poprawa w relacji Katowice-Kielce. Z obecnych dwóch szybkich połączeń będzie wzrost do pięciu! TLK Sztygar i Morcinek, IR Bolko, R Ostaniec i Łysica, a są pomiędzy nimi wolniejsze połączenia przez Olkusz i z przesiadką przez Częstochowę. Tak więc rola kolei w tej relacji powinna wyraźnie wzrosnąć, bo obecnie samochodem ciężko jest zrobić tą relację w 2 godz. nie łamiąc przepisów...
Z innych pozytywów, to jednak trzy pary pociągów Rzeszów-Jasło no i jest szansa by zacząć jeździć koleją w Bieszczady. Jeszcze przydałby się dzienny pociąg Wrocław-Zagórz - myślę, że taki w przyszłości się pojawi, jak przyjdą Gamy.
Trzeba przyznać, że jest sporo pozytywnych zmian i miejmy nadzieję, że mniej więcej ten rozkład będzie utrzymany.
Zdaje się, że jest mniej połączeń niż zapowiadano na Kraków-Bielsko-Biała ale powrót bezpośrednich pociągów chociaż w sile 3 par i tak jest mocno zmianą na plus w stosunku do tego co jest dziś.
Szkoda że Zakopane nadal na 3 parach, ale cóż betoniarnia małopolska busowa nadal działa...
Popołudniowy pociąg Kraków-Krynica dostał ładną nazwę Radziejowa - do kompletu z Jaworzyną - jestem za Smile
Miło jest też zobaczyć znów relację Gliwice-Brzeg przez Nysę, Grodków, ale o tym było wiadomo, że tak będzie Smile
Jeszcze ulitowali się nad Kędzierzynem-Koźlem (mniej na Gliwicami i Zabrzem) i zostawili Zefira w relacji do Krakowa i bardzo dobrze.

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2014, 02:31   

kruczek, szkoda tylko linii 62 i braku poprawy na niej... Ale do tego już zdążyłem się przyzwyczaić Smile
Powrót do góry

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 02-11-2014, 04:05    Odpowiedz z cytatem

No cóż ludzi w samorządach śląskim i szczególnie małopolskim mamy dennych, którzy nie widzą potrzeby poprawy transportu kolejowego...
Wraca widzę codzienna Rawa i to w relacji Katowice-Gdynia, oj połączeń Łódź-Katowice i Łódź-Toruń/Bydgoszcz/Gdynia jest mało, więc dobra i ta poprawa Smile

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 02-11-2014, 07:04    Odpowiedz z cytatem

Kilka fajnych zmian zauważyłem w ruchu dalekobieżnym dla Katowic/Bielska B. Wspomniana już Rawa jako całotygodniowy Katowice - Gdynia, czyli obok Dokera dwa dzienne TLK do Trójmiasta, plus Pogoria.
Wiking codziennie do Szczecina, wreszcie normalny rozkład dla tego pociągu i możliwości przesiadek do stacji Świnoujście, to też spore ułatwienie. Klimczok codziennie z Bielska do Gdyni w godzinach obecnych Beskidów, czyli na plus, że nawet w soboty można wracać z Bielska do WAW.
Ondraszek ciekawie zmieniony, w dni robocze z Bielska 6.48, w soboty i niedziele o 9.48, też fajna kombinacja.
Podoba mi się Warmia i Skarbek do/z Olsztyna przez CMK, dość fajne godziny tego połączenia.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 02-11-2014, 07:44    Odpowiedz z cytatem

Z Ondraszkiem w Sobotę i Niedzielę to będzie niewypał. Kto o tej godzinie do Warszawy jeździ, zwłaszcza że powrotu nie ma. A na 2-3 godziny to bez sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 02-11-2014, 08:25    Odpowiedz z cytatem

W sobotę tak a w niedziele raczej nie ale jeździ żebyś się zdziwił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2014, 09:43   

kruczek napisał/a:
Z innych pozytywów, to jednak trzy pary pociągów Rzeszów-Jasło no i jest szansa by zacząć jeździć koleją w Bieszczady.

Bardziej pozytywnie by było żeby wszystkie pociągi z Rzeszowa jechały w bezpośredniej relacji do Zagórza, bo z tego co zauważyłem nie ma dogodnego skomunikowania w Jaśle pociągów Rzeszów - Jasło z pociągami Jasło - Zagórz.
kruczek napisał/a:
Jeszcze przydałby się dzienny pociąg Wrocław-Zagórz - myślę, że taki w przyszłości się pojawi, jak przyjdą Gamy.

Był ponoć taki pociąg planowany i to podobno przez Stróże. Miał mieć wspólny obieg z "Monciakiem", ale jak widać na planach się skończyło.
kruczek napisał/a:
Zdaje się, że jest mniej połączeń niż zapowiadano na Kraków-Bielsko-Biała ale powrót bezpośrednich pociągów chociaż w sile 3 par i tak jest mocno zmianą na plus w stosunku do tego co jest dziś.

Trzy bezpośrednie pociągi z Krakowa do Bielska do duży plus. Obecnie w tygodniu Kraków z Bielskiem nie ma żadnego połączenia. Oprócz tych trzech par krakowskich mają być jeszcze dwie relacji Bielsko - Wadowice - Bielsko.
kruczek napisał/a:
Szkoda że Zakopane nadal na 3 parach, ale cóż betoniarnia małopolska busowa nadal działa...

Ja się doliczyłem dwóch par Regio z Krakowa do Zakopanego (chyba że coś przeoczyłem). W każdym razie lokalna komunikacja Krakowa z Zakopanem to jest totalna żenada. "Kasprowy" z Krakowa odjeżdża dopiero o godz. 8:50, więc nie wiem pod kogo ten pociąg jest. O ile do samego Zakopanego autobusów nie brakuje, o tyle na trasie pociągu są także inne mniejsze miejscowości turystyczne gdzie siatka połączeń autobusowych nie jest już tak dobrze zbudowana. A za jazdę ciasnym, rozpadającym się busem z Krakowa np. do Rabki serdecznie dziękuję. Tutaj zazdroszczę Dolnemu Śląskowi połączeń do Szklarskiej Poręby, Międzylesia. Kudowa nie ma może idealnej oferty, ale i tak jest ona lepsza niż ta do Zakopanego, mimo że linia jest nie zelektryfikowana.

P.S. Wam też ta PLK-owa wyszukiwarka się tak wiesza?
Powrót do góry

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 02-11-2014, 11:29    Odpowiedz z cytatem

W dni robocze z Zakopanego do Krakowa są cztery pary, w sobotę chyba dwie, a w niedzielę ze trzy, bo są wieczorne Rysy. W tygodniu czwartym pociągiem do Zakopanego jest ten poranny z Suchej Beskidzkiej, czy w sumie wracamy to układ sprzed marcowych cięć, ale wtedy były jeszcze Rysy piątkowe. A może są - muszę sprawdzić.
Tak wiesza się i trzeba często ją przeładowywać.
Sprawdziłem - jest piątkowe Podhale o 18.45, czas przejazdu 3.40. Kurczę żeby jeszcze ten czas urwać na tych zmianach, dobrze że powstaną łącznice.

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!


Ostatnio zmieniony przez kruczek dnia 02-11-2014, 11:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

soprano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Zamość / Wrocław

PostWysłany: 02-11-2014, 11:29    Odpowiedz z cytatem

Nowy RJ 2014/2015:
RJ dla stacji Zamość
zarys RJ dla stacji Lublin (dalekobieżne + Zamość/Chełm)

Pozdrawiam.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 99 z 148 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 146, 147, 148  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl