Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 146, 147, 148  Następny
Rozkład jazdy 2014/15
Autor Wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 04-09-2014, 13:57    Odpowiedz z cytatem

lewy1994 wywalenie EIC Varsovia ale przywrócenie EIC Praha, do tego jak zakomunikowano będzie EIC w relacji Gliwice - warszawa - Gliwice ( na wagonach nie pendolino ), więc nie wszystkie krajowe EIC ze slaska wylatują.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 04-09-2014, 14:35    Odpowiedz z cytatem

maciej30 napisał/a:
Bouzer napisał/a:
maciej30, niemalże padłem ze śmiechu od Twojego wpisu Laughing
Po pierwsze: kto jeszcze w dzisiejszych czasach w dobie tanich, a nawet darmowych rozmów i smsów, a także skype i innych komunikatorów video korzysta z GG? Shocked Laughing Chyba tylko gimbusy i małolaty, z pewnością według Ciebie to jest grupa docelowa dla pociągów kategorii EIC? No nie mogę! Laughing

Do tego nawet jeśli znajdziesz jakieś "dinozaury" w wieku 30 - 50 lat, używające tego trupa nazywanego GG, to uważasz że są to potencjalni biznesmeni korzystający np. z takiego "Górnika"? Człowieku, dorośnij. Śmiech


o jakich ty biznesmanach z Gliwic mówisz, nie bądź smieszny. Ktokolwiek mógł już dawno się wyprowadził z GOPu. Gliwice jak i reszta śląskich miast to brudne zasyfione dno, wygląda ciągle jak za PRLu. Wszędzie na ulicach syf ,brud i sól tamtej ziemi, czyli ludzie z mordą kryminalistów i pijusów, oto cały obraz GOPu. Świetny żart z tymi biznesmanami z Gliwic.






Czy uważasz że tylko 2 tys nowych miejsc pracy w IBM Katowice to mało ?
http://praca.interia.pl/news-katowice-otwarto-centrum-dostarczania-uslug-ibm,nId,1403320

A zarobki w tej branzy w Katowicach przekraczają nawet 10 tys na rękę.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72935,15733601,IBM_w_Katowicach__Jakie_zarobki_w_branzy_IT__Od_10.html

Czy tych ludzi nie stać na EIC czy Pendolino . Stać , tylko pytanie czy standard i godziny będą atrakcyjne. To się okaże.

To prawda , że w wielu miejscach w GOP jest "nieładnie". Osobiście nie pałam do Katowic czy Gliwic miłością , ale pojawiają się enklawy gdzie jest coraz ładniej . I muszę przyznać , że właśnie ze względu na koszta wynajmu biur i mieszkań GOP staje się coraz bardziej atrakcyjny dla Inwestorów .
Dlatego PKP Intercity wkrótce może mieć więcej potencjalnych pasażerów w GOP, ale musi się o nich postarać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 04-09-2014, 15:39    Odpowiedz z cytatem

EIC "Klimczok" to żadna nowość, parę lat temu w takiej relacji jeździł.
TLK "Warmia" daje sobie uciąć rękę, że pojedzie przez Częstochowę, w Częstochowie będą doczepiane i odczepiane wagonów z/do Krakowa.

[ Dodano: 04-09-2014, 15:42 ]
Mieszkam w Katowicach od kilku lat i jestem zadowolony, miasto rozwija się, jest dużo imprez kulturalnych, sportowych itp. Gliwice również fajne miasto. Do gorszych zaliczam pozostałe Dąbrowa, Zabrze, Mysłowice, Chorzów jedne z gorszych miast na Śląsku to normalne.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 04-09-2014, 15:44    Odpowiedz z cytatem

Jak pojedzie EIC z Gliwic do stolicy to zobaczymy co z IR. Co do grupy wagonów z Krakowa w TLK Warmia łączonej w Częstochowie nie byłbym taki pewny, bo gdzieś czytałem o TLK Mazury z Krakowa do Olsztyna via CMK.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 04-09-2014, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że Rynek Kolejowy już pisał o TLK "Kormoranie" ma być w relacji: Olsztyn - Wrocław tak jak dawniej.
Z tego co wiem, mają wylecieć wszystkie IR kursujące przez CMK.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 04-09-2014, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Ze względu na zamknięcie linii Warszawa-Białystok wydaje mi się,że z rozkładu wyleci słynny "włóczęga",czyli TLK Pojezierze relacji Gdynia-Katowice przez Białystok,Warszawę,bo raczej nie będą tego ciągać objazdem przez Czeremchę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 04-09-2014, 20:51    Odpowiedz z cytatem

BryTomWi, taką informację otrzymałem od znajomego, że to również był to powód zawieszenie kursowania składu, ale bardziej dotyczył stanu lokomotyw niż taboru.

Ważna informacją:

dopiero w połowie października wszystkie przecieki odnośnie rozkładu jazdy pociągów w Polsce i w zagranicy(dotyczy to przede wszystkim połączeń międzynarodowych) zostaną potwierdzone Very Happy

Odp od DB na pytanie dotyczące EN Jan Kiepury oraz CNL do Kopenhagi:

"derzeit stehen die Fahrpläne für Fahrten nach dem 12. Dezember noch nicht fest. (...) Im Oktober wissen wir sicherlich mehr dazu. "

Do tego czasu wszystko może się zdarzyć Język Gdyż zapewne do ostatniej chwili będą trwały ustalenia.

Ogólnie w PKP IC jest niezły burdel, także wszelkie przecieki pojawiające się na stronie biorę z przymrużeniem oka Happy jak mają problem z właściwa godziną odjazdu to nie mam pytań Śmiech

Dzień dobry,

Uprzejmie informuję, że prawidłowa godzina odjazdu pociągu 7101 ze stacji Zielona Góra od 01.09.14, to – 5.23.

Przepraszamy za utrudnienia.

Dzisiejszy e-mail z PKP IC.

[ Dodano: 04-09-2014, 20:55 ]
kowal331, pojedzie objazdem, rok wyborczy Happy

[ Dodano: 04-09-2014, 21:01 ]
leewy1994,


Cytat:
Likwidacja wszystkich połączeń z Warszawy do Białegostoku (chyba, że IC kombinuje coś z objazdami),


Zamiast pociągów pojadą autobusy, część składów przez Siedlce i Czeremchę


Cytat:
Jednak ciekawi mnie, czy PRy kombinują coś z przywróceniem IR "Piast"/"Chemik" z Dolnego Śląska do Stolicy przez Katowice, CMK bo naprawdę nie rozumiem dlaczego go wywalili, skoro w nieważne jaki dzień, zawsze miał bardzo dobrą frekwencję, no chyba że PRy nie dogadały się z PLK, wtedy to zrozumiałe.


Nie będzie IR na CMK, wynika to z faktu, że nie mają odpowiedniego taboru, od grudnia zmiana lokalizacji wielu wagonów itp. Jednym słowem cyrku, ale mniejsza z tym. A kiblem nie pojedziesz minimum 120 km/h Śmiech Bardzo żałuje tej decyzji, ale ... niestety PR same do tego się przyczyniły, a szkoda byłaby to konkurencja dla pendolino, ta samo jak w Niemczech na trasie Monachium-Norymberga, gdzie pociągi osobowe jeżdżą 200 km/h, zaś ICE 250-300 km/h. A tak to pasażer zostaje bez wyboru, soory Polski Bus, ale to inna para kaloszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejorz91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013
Skąd: Warmia i Mazury

PostWysłany: 04-09-2014, 21:53    Odpowiedz z cytatem

TLK Kormoran Olsztyn-Poznań-Olsztyn? Shocked To co, Jeziorak lub Sielawa wylatują z rozkładu?! Bo PIC poinformował mnie, że planuje 2 pociągi z Olsztyna w kierunku Poznania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 04-09-2014, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że takie ogryzki co jeżdżą dwa razy w tygodniu wylecą...nie zdziwię się jak to są ostanie podrygi takich pociągów jak Jeziorak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leewy1994 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Chorzów/Katowice

PostWysłany: 04-09-2014, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Wydaję mi się, że do tych ogryzków, które pójdą w grudniu pod ścianę będzie też "Słowiniec", kursujący tylko 3 razy w tygodniu. No chyba, że IC coś kombinuje z wydłużeniem jego trasy. Bardziej ciekawi mnie sprawa pociągów nocnych na Górnym Śląsku, "Przemyślanin" zostaje w starej relacji, "Bryza" skrócona do Katowic, natomiast co do TLK "Karkonosze" czytałem, że od grudnia ma jeździć przez Katowice, ale mam nadzieję, że nie będzie takiego cyrku jak w ubiegłym roku, kiedy jego postój w Katowicach trwał 90 minut bo to śmiech na sali i wręcz "zapraszanie" złodziejów do nocnego pociągu, ciekawi mnie sprawa jego trasy - przez CMK czy Wiedenkę i czy pojedzie do Warszawy czy do Lublina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-09-2014, 09:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
złodziejów


Kogo Very Happy?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 05-09-2014, 10:23    Odpowiedz z cytatem

TLK Karkonosze powinien jeździć tak jak teraz przez Łódź i Ostrów lub Częstochowe - Lubliniec - Opole. Najkrótsze trasy i najlepsze dla tego pociagu a nie zawijanie oberków przez Katowice. Z tego co wiem ma jeździć przez CMKę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 05-09-2014, 10:42    Odpowiedz z cytatem

A właśnie ,że powinien jechać przez Katowice .
Dla nocnych pociągów najkrótsze trasy nie muszą być wcale najlepsze .
Zakładając wyjazd z Wrocławia jak teraz około północy , przyjazd do Warszawy byłby na 4:00 lub kilkanaście minut później . Po co tak wcześnie ??
A jadąc przez Katowice zapewni jedyne nocne połączenie Katowic i okolic z Warszawą i czas przyjazdu do stolicy na godzinę 6:00 rano będzie bardziej optymalny .

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-09-2014, 10:46   

TLK Karkonosze przecież miały być rzekomo jedynym połączeniem Gliwic z Warszawą, o czym w tym czy w innym temacie było dyskutowane. Tak więc oczywistością jest przejazd przez Katowice.
Powrót do góry

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 05-09-2014, 10:57    Odpowiedz z cytatem

ale skoro ma być wytrasowany EIC w relacji Gliwice - Warszawa - Gliwice to Karkonosze powinny pozostać na obecnej trasie lub zostać skierowane przez Częstochowe - Lubliniec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 64 z 148 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 146, 147, 148  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl