Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
[PKP IC] Weekendowa Biletomania
Autor Wiadomość

mario72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 04-07-2014, 13:20    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Cytat:
Czyli rozumiem że miejsce siedzące jest gwarantowane ?

Tak, łącznie z biletem masz rezerwację miejsca. Przy zakupie dwóch biletów w jednym momencie system sam przydziela miejsca w jednym przedziale.


Czyli na bilecie jest napisane jaki wagon/przedział/numer miejsca siedzącego ? Czy można to podglądnąć przed zapłaceniem za bilety ? A jesli można wybrać miejsca to jakie najlepiej wybrać,i macie jakiś sprawdzony sposób aby siedzieć koło siebie ? Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 04-07-2014, 13:26    Odpowiedz z cytatem

mario72, Miejsca siedzące są gwarantowane.

Rozmieszczenie numerów w wagonach przedziałowych (8-miejscowych) wygląda następująco:

{okno} x6 x4 x8 x2 {korytarz}
{okno} x5 x7 x3 x1 {korytarz}

gdzie za x podstawiasz cyfrę dziesiętną numeru miejsca.

Kupowałem dla siebie bilety ze 2 tygodnie temu. Pierw sobie obczaiłem jak będzie zestawiony pociąg, który mnie interesuje - TUTAJ.

Chciałem po prostu wiedzieć, jaki numer wagonu będzie miała jakaś dwójka. Potem to już z górki, wchodzę na stronę intercity, loguję się i kupuję pojedynczo każdy z biletów, z opcją wyboru konkretnego miejsca. Tu wpisywałem konkretny, wcześniej wybrany przeze mnie, numer wagonu i miejsce powiedzmy 45 (usytuowanie przy oknie, co mówi cyfra jedności), potem powtórzyłem cały proces kupna biletu na kolejny bilet, tym razem wybrałem miejsce 46 - analogicznie na przeciwko siebie dla drugiej osoby. Oczywiście każdy bilet opłacałem też pojedynczo.

Ah, tych biletów nie bookowałem po kolei - lecz jednocześnie (po wybraniu relacji i kliknięciu kup bilet, następnie po wybraniu miejsca siedzącego), przy oknie z wyborem zniżek i miejsc odświeżałem tą stronę w nowych kartach - wpisywałem odpowiednie numery wagonów i miejsc. To mi dało o tyle swobody, że "na już" mogłem sobie rotować rezerwacjami, jeżeli dane wybrane miejsce przeze mnie jest zajęte (bo akurat chciałem okna, a jezeli jedno miejsce było zajęte, to rezerwowałem kolejne miejsca).

Pogmatwane, ale zakupione wszystko z powodzeniem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mario72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 05-07-2014, 10:47    Odpowiedz z cytatem

No to tak od siebie teraz Wink

Dzięki informacjom wyżej od kolegów z forum postanowiłem przetestować póki co system Język
I powiem tak ,działa to rewelacyjnie i bezproblemowo,robiłem to chwilę temu .
Chciałem zakupić 2 bilety wekendowe do Gdyni ,wpisałem że potrzebne mi 2 miejsca przy oknie ( bilety za tydzień ) ,bilety były,ale nie przy oknie,były w środku,system przydzielił w jednym przedziale z nr. 14 i 17 ,więc na przeciwko siebie Very Happy ,jak próbowałem za 2 tygodnie też były ,i nawet przy oknie z nr.55 i 56 w jednym wagonie ,więc także koło siebie Mr. Green
Nie trzeba kupować osobno,a zanim zapłacimy widzimy jakie mamy miejsca kupując kilka biletów,ogólnie widzę że fajnie to działa,bilety były dostępne i nie trzeba czatować o 1 w nocy Język ,wystarczy z 2 tygodnie do przodu zarezerwować . Pewnie w Sierpniu skorzystam Wink

Dzięki wszystkim za pomoc w temacie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-07-2014, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie zakupiłem jeden bilet na 3 sierpnia ze Zbąszynka do Warszawy na "Zielonogórzanina". Smile
Co prawda nie było już przy oknie w tej promocji ale korytarz też jest git:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-07-2014, 13:56    Odpowiedz z cytatem

pawelu napisał/a:

Co prawda nie było już przy oknie w tej promocji ale korytarz też jest git:-)


Lekki offtop, uważam, na dłuższych trasach miejsce przy korytarzu jest nawet lepsze niż od okna, ponieważ można dowolnie wychodzić bez przeciskania się ze współpasażerami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 08-07-2014, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Witam . Nie chce mi się wertować całego tematu i mam do was prośbę . Te bilety obowiązują tylko w weekendy ? czy w każdy dzien bo chciał bym kupić dziewczynie na 4 sierpnia i to obowiązuje tylko przez internet czy w kasach ic normalnie moge zakupic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 08-07-2014, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Gagusiek, kupujesz na dowolny dzień przez Internet, warunek promocja obowiązuje w soboty i niedzielę wtedy możesz kupić na dowolny wybrany dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MisQ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2012

PostWysłany: 08-07-2014, 15:43    Odpowiedz z cytatem

Przy okazji, jako że będę kupował 1 raz tak: 2 osoby naraz można zakupić w weekendowej biletomanii, czy trzeba 2x pojedyncze?Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 08-07-2014, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Nebbud Dzięki za odp Smile i mam jeszcze jedno pytanie bilet z tej promocji jest przypisany na określone miejsce ? Bo ja zakupie w stacjonarnej kasie IC i nie chce żeby sie okazało że dziewczyna skorzysta z promocji i będzie siedziałą w 1 wagonie a ja w ostatnim jak będą przypisane miejsca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 08-07-2014, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Chyba osobno się kupuje, nie wiem muszę sprawdzić w weekend.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 08-07-2014, 16:53    Odpowiedz z cytatem

Gagusiek napisał/a:
Nebbud Dzięki za odp Smile i mam jeszcze jedno pytanie bilet z tej promocji jest przypisany na określone miejsce ? Bo ja zakupie w stacjonarnej kasie IC i nie chce żeby sie okazało że dziewczyna skorzysta z promocji i będzie siedziałą w 1 wagonie a ja w ostatnim jak będą przypisane miejsca


I tak będzie. Z moich obserwacji wynika ze te osoby z biletami po 29 zł sa zapakowane do jednego przedziału. Jak jechałęm ostatnio to siedziało osiem osób w przedziale z biletami z promocji a w pozostałych przedziałach po jednej osobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mario72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2014, 17:16    Odpowiedz z cytatem

MisQ napisał/a:
Przy okazji, jako że będę kupował 1 raz tak: 2 osoby naraz można zakupić w weekendowej biletomanii, czy trzeba 2x pojedyncze?Smile


Przeczytaj mój post wyżej ,można 2 od razu kupić . Ja już to przetestowałem i opisałem jak to jest .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 09-07-2014, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Gagusiek, w kasie nie kupisz. Tylko przez internet.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzychfra Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2012

PostWysłany: 21-07-2014, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Hapek napisał/a:
mario72, Tu wpisywałem konkretny, wcześniej wybrany przeze mnie, numer wagonu i miejsce powiedzmy 45 (usytuowanie przy oknie, co mówi cyfra jedności), potem powtórzyłem cały proces kupna biletu na kolejny bilet, tym razem wybrałem miejsce 46 - analogicznie na przeciwko siebie dla drugiej osoby.


Mi się wczoraj nie udało. O ile rezerwacja nr 15 i 16 w każdym wagonie byłaby teoretycznie możliwa (gdyby te miejsca nie były już zarezerwowane), o tyle kombinacja z dalszymi numerami (25-26, 35-36 itd.) skutkowała błędem systemu - coś w stylu "błędna kombinacja klasy, wagonu i/lub miejsca" Sad. I blokada po 5 razach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

theart Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2013

PostWysłany: 05-08-2014, 14:17    Odpowiedz z cytatem

krzychfra napisał/a:
O ile rezerwacja nr 15 i 16 w każdym wagonie byłaby teoretycznie możliwa (gdyby te miejsca nie były już zarezerwowane), o tyle kombinacja z dalszymi numerami (25-26, 35-36 itd.) skutkowała błędem systemu - coś w stylu "błędna kombinacja klasy, wagonu i/lub miejsca" Sad. I blokada po 5 razach...


To bardzo częste, ten ich system rezerwacji to totalna padaka, już nie mówię że nie można kupić naraz kilku biletów o różnych ulgach i trzeba liczyć że Cię usadowi przy dziecku, co wcale nie zawsze jest pewne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl