Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Magisterka Polska - Ukraina
Autor Wiadomość

kolekcjanka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Mar 2014

PostWysłany: 25-03-2014, 21:19   Magisterka Polska - Ukraina Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Jestem nową użytkowniczką. Piszę pracę magisterską na temat "oceny potrzeb przewozowych w zakresie ruchu kolejowego międzygranicznego Polska - Ukraina" .Czy możecie pomóc mi w odnalezieniu jakichkolwiek informacji, książek na ten temat ?
Jak dotąd udało mi się znaleźć przejścia kolejowe graniczne, linie (tj. 65, 7, 108,101, 102, 69). Niestety wszystko znalazłam na Wikipedii...a takto same artykuły....Sad
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gggabrysss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014

PostWysłany: 25-03-2014, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam artykuły też możesz do bibliografii wrzucić, chyba że to z "Faktu" czy innego podobnego pisemka:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 26-03-2014, 08:23    Odpowiedz z cytatem

Witaj, pewnie to zbyt wiele Ci nie pomoże:

http://www.odleglosci.pl/przejscia-graniczne,przejscia,kolejowe.html

Są tam opisane bardziej miejscowości przygraniczne.

Tutaj jeszcze treśc umowy z 1993 roku, o współpracy i wzajemej pomocy w sprawach granicznych (Szczególnie rozdział III):

http://www.granica.gov.pl/umowy/UA_wspolpraca_w_sprawach_granicznych.pdf

natomiast co do Wikipedii, to pod koniec artykułu zawarte są zwykle przypisy końcowe, w tym przypadku głównie ustawy, ale jako że praca magisterska z zasady jest tworem mocno wyspecjalizowanym to może i one Ci się przydadzą.

1. Ustawa z dnia 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o ochronie granicy państwowej oraz ustawy o zmianie ustawy o Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw. Dz. U. z 2007 r. Nr 140, poz. 982

2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23 października 2013 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną (Dz. U. z 2013 r. poz. 1246)

3. Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 grudnia 2008 r. w sprawie ogłoszenia przejść granicznych, rodzaju ruchu dozwolonego przez te przejścia oraz czasu ich otwarcia (M.P. z 2008 r. Nr 97, poz. 854)

4. Rozporządzenie MSWiA z 23 grudnia 2008 w sprawie ustalenia dodatkowych lotniczych przejść granicznych



Czy fachowa literatura w tym temacie istnieje, nie wiem. Jeśli istnieje i ją znajdziesz daj znać, chętnie się dowiem Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolekcjanka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Mar 2014

PostWysłany: 30-03-2014, 10:58    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wam Smile
Wiem, ze jest taka książka Stankiewicza Ryszarda i Wieczorka Edwarda "Przez Galicję. Kolej Transwersalna". Ale nie mogę jej nigdzie zdobyć. Eh :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 31-03-2014, 08:12    Odpowiedz z cytatem

Stówke kosztują, jeszcze sprawdzę u nas w bibliotece, chociaż pewnie nie będzie.

http://www.sklepy24.pl/szukaj/kolej+transwersalna+przez+galicj%C4%99

http://odk.pl/kolej-transwersalna-przez-galicje,15547.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl