Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
TLK Szczecinianin - planowana podróż
Autor Wiadomość

zamojskiepociag Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2013
Skąd: Zamość

PostWysłany: 18-04-2014, 21:13   TLK Szczecinianin - planowana podróż Odpowiedz z cytatem

Cześć,

planuję w środę 30.04 podróż TLK Szczecinianin z W-wy do Międzyzdrojów (powrót niedziela 04.05) i w związku z tym mam kilka pytań do Was. Jedziemy w 4 osoby (3 z W-wy + 1 dosiada się w Poznaniu), wszyscy studenci.

1) Czy bardziej opłaca się kupić bilety studenckie zwykłe? Czy są jakieś promocje tam i z powrotem albo na grupę 4 osób?

2) Czy warto zainwestować te 33 zł w Tanią Kuszetkę? Jazda w końcu trwać ma 10h. Nie wiem jak jest z ich standardem i obsługą - nigdy nie jechałem.

3) Czy ktoś ze Szczecina mógłby podpowiedzieć jak ewentualnie ominąć 1h20m postoju w tym mieście i czymś innym dostać się do Międzywodzia (bus / PKS)?

4) Które wagony w tym pociągu są najlepsze? Jaki jest ich standard? Czy są jakieś wagony 2 klasy 6-osobowe? Czy przy małej frekwencji są jakieś tricki by mieć cały przedział dla siebie? Jak warto kupować bilety przez internet by nie trafić w miejsca sugerowane przez PKP i nie mieć wielu współpasażerów?

5) Co z bezpieczeństwem pociągów nocnych na tak długiej trasie? Da się jakoś zamknąć przedział?

6) Inne uwagi / wskazówki / porady? Smile

_________________
https://www.facebook.com/ZamojskiePociagi
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-04-2014, 21:23   

Cześć,


Cytat:
1) Czy bardziej opłaca się kupić bilety studenckie zwykłe? Czy są jakieś promocje tam i z powrotem albo na grupę 4 osób?


4 osoby to zbyt mało aby załapać sie na bilet grupowy - przy znizce studenckiej dalej wychodzi tanio, ok 35 złotych.

Cytat:
2) Czy warto zainwestować te 33 zł w Tanią Kuszetkę? Jazda w końcu trwać ma 10h. Nie wiem jak jest z ich standardem i obsługą - nigdy nie jechałem.


Zalezy czy chcecie spać czy np gadać. Generalnie warto - to tylko 33 zł, a zamiast siedzieć to leży sie/śpi całą drogę. Jeśli jestescie w stanie dołożyć 33 zł do interesu, to jak najbardziej zachęcam. Plus odpada Wam problem bezpieczenstwa - wagon jest zamykany.
Powrót do góry

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 19-04-2014, 08:39    Odpowiedz z cytatem

A to w kuszetce nie kradną? Owszem, ostatnio moja koleżanka jechała kuszetą 5 facetów i jedna ona! Powiedziała, że już nigdy w życiu nie pojedzie kuszetą, woli doplacić 80 do sypialnego i jechać bezpieczniej, w sypialnym masz wybór przedział damski lub przedział męski, i poza tym w sypialce jest bardziej komfortowo niż w kuszecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 21-04-2014, 13:52    Odpowiedz z cytatem

A w sypialnym prawdopodobieństwa, że Cię okradną to już W OGÓLE nie ma? Neutral
Poza tym, "rasowi" złodzieje nie jeżdżą kuszetami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-04-2014, 07:25    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w sypialnym to tutaj praktycznie 100% pewności, że nic się nie wydarzy podczas podróży. Tyle że to wydatek 81 zł dodatkowo. Ale w kuszetkach też jest raczej bezpiecznie tyle, że tu przedziały koedukacyjne i 6-miejscowe.
Odnośnie standardu wagonów nie ma na "Szczecinianinie" żadnych dwójek z przedziałami 6-miejscowymi. Zwykłe, 8 miejscowe przedziały, o standardzie bardzo zróżnicowanym.
Jeżeli chodzi o frekwencję to w nocy z 30 kwietnia na 1 maja możecie liczyć na 100%, także o przedziale tylko dla Was zapomnijcie. Ten pociąg zawsze ma świetną frekwencję a co dopiero na początek długiego weekendu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 23-04-2014, 06:27    Odpowiedz z cytatem

Dave napisał/a:
A w sypialnym prawdopodobieństwa, że Cię okradną to już W OGÓLE nie ma? Neutral
Poza tym, "rasowi" złodzieje nie jeżdżą kuszetami.

Czy Ty zawsze musisz się przypierd***ć? Haha Śmiech to złodzieja nie stać, aby dołożyć 30 zł na Tanią Kuszetkę? Nie bądź taki pewny. w sezonie wakacyjnym "rasowi" złodzieje zacierają ręce w kuszetach! Poza tym w kuszecie nie masz wyboru z kim śpisz, śpisz z kim popadnie Very Happy jechałem dwa razy i zawsze miałem nieciekawe towarzystwo, albo pozostawiające wiele do życzenia z higieną Rolling Eyes
W sypialnym masz 100% bezpieczeństwa i nie pieprz głupot, bo od 2 lat jeźdżę zawsze sypialnym jeśli chodzi o trasę nocną i nigdy mi się nie zdarzyło. Złodzieja nie stać, aby zapłacić dodatkową opłatę 140 zł na miejsce sypialne w przedziale Double.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl