Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
CNL Berlin - Paryż
Autor Wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 07-05-2014, 20:29   CNL Berlin - Paryż Odpowiedz z cytatem

Witam,

Moi rodzice w sierpniu wybierają się do Paryża i zamierzają jechać pociągiem City night line z Berlina. Wiem już, że bilet dobrze kupić 3 miesiące wcześniej, bo wtedy są najtańsze i za trzy osoby można zapłacić około 100 euro w drugiej klasie. Tu pojawia się moje pytanie. Mianowicie chodzi o płatności za te bilety czy płacie się za nie zwykłym przelewem, czy kartą kredytową czy jeszcze może w inny sposób? I jeżeli macie jakieś wrażenia z podróży tym pociągiem to opiszcie?

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tagor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2012

PostWysłany: 07-05-2014, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia aby zaplacic za 3 bilety tylko 100 euro.
W praktyce kosztują więcej- nawet te z miejscami do siedzenia.
Jechałem w sypialnym i mam pozytywne wrażenia ale taki bilet trudno upolować poniżej 100 euro za sztukę. Jeżeli Cię stać możesz nawet kupić przedział z prywatną łązienką Very Happy
Płacić można kartą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 07-05-2014, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Jak wchodziłem na DB, to cena trzech biletów na sierpień wynosi 114 euro w dziale promocje, ale pokazuje również cenę 451 euro jako bilet normalny. Na tę pierwszą cenę składają się jakieś niemieckie zniżki, których jako obcokrajowcy nie mamy? Bo z tego co czytam, to wychodzi, że zobowiązuje się na dany pociąg i nie mam możliwości zwrotu tego biletu. Więc realne jest aby teraz kupić bilet na sierpień za 114 euro za trzy osoby? Czy ta cena to nie jest cena ostateczna i jeszcze wchodzą to jakieś dodatkowe koszty? Chodzi mi o bilety na drugą klasę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-05-2014, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Witam, jeśli chodzi o przedział z miejscami do siedzenia to nie ma najmniejszego problemu aby kupić najtańsze bilety. Sprawdzam właśnie sierpień i wychodzi 87 EUR za trzy osoby. Bilety kup na stronie kolei francuskich SNCF.
Ja jak kupowałem bilet jakoś ponad rok temu, to płaciłem kartą. Bilet przysyłają za darmo pocztą na adres domowy (również do Polski). Oczywiście najtańsze bilety obowiązują tylko na konkretny pociąg.
W razie problemów pisz śmiało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 07-05-2014, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo, pomogły mi bardzo Twoje informacje. Widzę, że trzeba kupować na francuskiej stronie, skoro jest nawet o około 30 euro taniej. W razie jakiś pytań będę pisać na prive. Jeszcze tylko się spytam, bo w tych tematach jestem słaby, można płacić każdym rodzajem karty, czy musi być jakiś określony typ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-05-2014, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Teraz coś tam wspominają o 3D Secure, ale ja płaciłem zwykłą i przeszło.
(Nie wiem czy od tego czasu nic nie zmienili).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 11-05-2014, 14:42    Odpowiedz z cytatem

maszewiak,

Cytat:
Jak wchodziłem na DB, to cena trzech biletów na sierpień wynosi 114 euro w dziale promocje, ale pokazuje również cenę 451 euro jako bilet normalny. Na tę pierwszą cenę składają się jakieś niemieckie zniżki, których jako obcokrajowcy nie mamy?


Sparangebote- cena zniżkowa, czyli bilet ważny w danym dniu i w danym pociągu, zaś Normalpreis- cena normalna, bilet ważny w dowolnym dniu i w dowolnym pociągu na danej trasie

z ofert Sparangebote może korzystać każdy, jeżeli rodzice mają np. BahnCard 25 mogą mieć jeszcze taniej nabyć bilety, w tym przypadku opłaca się nabyć BahnCard np. Einsteiger lub Probe ważne na 3 lub 4 miesiące, jak coś pisz na priv chętnie pomogę Śmiech

Cytat:
Widzę, że trzeba kupować na francuskiej stronie, skoro jest nawet o około 30 euro taniej. W razie jakiś pytań będę pisać na prive. Jeszcze tylko się spytam, bo w tych tematach jestem słaby, można płacić każdym rodzajem karty, czy musi być jakiś określony typ?


Koleje francuskie mają większy kontyngent biletów w najniższej cenie, poza tym z pociągu korzystają bardziej chętnie Niemcy niż Francuzi Very Happy

Można płacić każdym rodzajem karty, czy to jest debetowa czy kredytowa Happy

Pozdrawiam i życzę rodzicom przyjemnej podróży w sztandarowym produkcie DB!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 13-05-2014, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wszystkim za pomoc, naprawdę pomogliście.

A teraz mam jeszcze pytanie na temat podróży po Francji. Mianowicie chodzi o to, że tym razem już ja ze znajomymi wybieramy się na rowery po Francji. Mamy zamiar dojechać do Bayonne, a stamtąd pociągiem do Paryża. Znaleźliśmy bilety na sierpień za 60 euro za 4 osoby i już je kupiliśmy. Jednak nigdzie na stronie przy zakupieniu biletów nie było opcji że chcemy też bilety na rowery. Może wiecie czy w takim razie bilety na rowery dokupuje się na miejsce czy jednak było to gdzieś w systemie na stronie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 13-05-2014, 22:10    Odpowiedz z cytatem

maszewiak, nie ma sprawy Smile

a co do rowerów, możesz na przykład rower złożyć tak, aby wyglądał jak bagaż, innej opcji nie widzę, ciężko w obecnej chwili będzie zrobić dopłatę za przewóz roweru, ale tego nie jestem pewien na 100%

chociaż na stronie jest napisane na temat przewozu roweru, ale wyłącznie w języku francuskim, którego niestety nie znam

http://www.velo.sncf.com/?velo-voyager=tgv

jakim typem pociągu jedziesz z kolegą ? TGV ?

najlepiej napisz do nich e-maila w tej sprawie Smile tyle ile wiedziałem pomogłem Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 13-05-2014, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Tak jedziemy TGV.

Francuskiego też niestety nie znam, ale wrzuciłem sobie w google tłumacz i z tego co przeczytałem to jest albo tak jak piszesz składamy rowery i bierzemy jako normalny bagaż, albo trzeba było zarezerwować telefonicznie, bo z tego co przeczytałem, to tylko tak można to zrobić. Ale jest też napisane że w przypadku maksymalnej wielkości 90x120 cm , podróżuje za darmo w przestrzeni bagażowej znajduje się na końcu pociągu. Jak się złoży koła i wyciągnie siodełko to może wtedy osiągnie takie wymiary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 13-05-2014, 22:55    Odpowiedz z cytatem

maszewiak, na TGV jest rezerwacja obowiązkowa, ja bym się bał zostawić rowery na końcu składu, lepiej je złożyć, bezpieczniej Smile

a wy jak dojeżdżacie do Francji, samolotem czy pociągiem? Very Happy
CNL można przewozić rowery, jak coś chętnie pomogę przy zakupie biletu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 13-05-2014, 23:10    Odpowiedz z cytatem

Do Francji dojeżdżamy pociągiem. Bilety na pociąg do Paryża wujek albo ktoś z jego znajomych jedzie kupić na miejscu w Berlinie, albo w jakimś innym niemieckim mieście, ale raczej tam, więc raczej z kupnem nie będzie problemu.

A myślisz, że nie będą konduktorzy francuscy się czepiać, jak złożymy rowery i weźmiemy tak sobie do przedziału?, czy jakiś bilet na to będzie i tak musiał być. Jeżeli już mamy kupione bilety, których nie można zwracać, to już raczej nie będzie można dokupić biletu na rower? A z tym, że są na końcu składu to w zeszłym roku jak jechaliśmy z Paryża do Metz to mieliśmy ten problem bo zamienili nam pociągi, bo okazało się, że jakiś jest zepsuty i dali inny bez przedziału rowerowego i właśnie na końcu schowali nasze rowery. Tylko, że wtedy kupowaliśmy na miejscu we Francji i wyszło nam nie 60 zł za wszystkich tylko od osoby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 13-05-2014, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie jechałem pociągiem SCNF, nie znam też francuskiego,

na DB by przeszło,czuje się pewniej, dużo razy jeździłem ich pociągami i znam też niemiecki,bez problemu się dogadam,
podejrzewam, że machną ręką, ale nie jestem do końca przekonany, najlepiej do nich napisz Very Happy Very Happy


Cytat:
Bilety na pociąg do Paryża wujek albo ktoś z jego znajomych jedzie kupić na miejscu w Berlinie, albo w jakimś innym niemieckim mieście, ale raczej tam, więc raczej z kupnem nie będzie problemu.


Po co ? Very Happy , bilety DB możną kupić w Polsce: http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/about/overview/sales-offices.shtml
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszewiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2009
Skąd: Maszewo/zachpom

PostWysłany: 13-05-2014, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tę ostatnią informację, o tym nie wiedziałem.

Z tymi rowerami to będziemy jakoś kombinować, zadzwonimy albo napiszemy, albo pojedziemy i na miejscu się pokombinuje.

Jeszcze raz dzięki za te wszystkie informacje. W razie jakiś pytań to już na prive.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 02-07-2014, 13:22    Odpowiedz z cytatem

maszewiak, witam bilety zakupione na wakacyjne wojaże?

jak coś chętnie służę pomocą,

DB i SCNF przygotowały na wakacje wiele ofert promocyjnych na zakup biletów kolejowych krajowych jak i międzynarodowych Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl