Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
[PKP IC] Strefy VIP dla nikogo
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 19-05-2014, 12:02   [PKP IC] Strefy VIP dla nikogo Odpowiedz z cytatem

Prowadzone przez PKP Intercity poczekalnie dla VIP-ów świecą kompletnymi pustkami. Nie tylko pokazują, gdzie znajdują się dziś dawni pasażerowie niegdyś prestiżowej spółki, lecz dobitnie utrzymują pekapowską dyskryminację na lepszych (regulaminowo „uprawnionych”) i gorszych („nieuprawnionych”) pasażerów. Do drugiej kategorii należą prawie wszyscy. Nawet ci, którzy kupują jednorazowe bilety klasy 1 TLK lub kosztujące 14 600 zł bezimienne Złote Karty Intercity.

W czerwcu 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Niestety nie w PKP. Utrzymywane przez PKP Intercity poczekalnie zwane „Strefami VIP” są dziś dla przeciętnego pasażera niemal tak dostępne, jak w poprzednim ustroju dworcowe salonki dla partyjnych dygnitarzy (skądinąd salonik, z którego korzystał m.in. towarzysz Gierek, znajdował się dokładnie w tym miejscu Dworca Centralnego, gdzie do wiosny 2012 roku warszawska Strefa VIP).

Obecnie działają trzy Strefy VIP (dworce Warszawa Centralna, Kraków Główny, Wrocław Główny). Zamiast służyć pasażerom, służą prawie nikomu. Nudzącą się obsługę, puste kanapy i stojące dla samych siebie stojaki z prasą większość pasażerów może oglądać niczym klatki w nowoczesnym ZOO – z zewnątrz, przez szyby. Mało kogo stać na „luksus” wejścia do środka.

Strefy VIP to dziś siedliska kumulacji absurdów, jakie quasi-nowoczesny i oderwany od realiów przewoźnik Grupy PKP stworzył dla siebie i pasażerów. Rozłóżmy je na części pierwsze.

Czytaj dalej:
http://3obieg.pl/strefy-vip-dla-nikogo-3

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-05-2014, 14:55    Odpowiedz z cytatem

No cóż, wypada mi tylko potwierdzić słowa autora. Zawsze gdy jestem na Dworcu Głównym we Wrocławiu to w Strefie VIP jest 0 (zero) pasażerów. Osoby tam pracujące mają naprawdę świetną fuchę! Szkoda tylko, że te zbędne etaty są finansowane z naszych podatków.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-05-2014, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Modliszka,
Kiepsko płatne, niestety. Marnowane pieniędzy abstrahując od stawek dla pracowników, plus marnowane przestrzenie na dworcu, które można by wykorzystać jako rozszerzenie COku, lub strefę VIP ale w innej formule
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 19-05-2014, 22:13    Odpowiedz z cytatem

A ja kiedyś dwukrotnie skorzystałem mimo, że nie byłem uprawniony. Język Miałem bilet na 1 klasę, ale według regulaminu taki, który również nie uprawniał do skorzystania, ale nikt z pracowników nie robił problemów.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 23-05-2014, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Na WC problemem jest raczej lokalizacja (od d...y strony) i ogólna właściwość, że klienci biznesowi raczej na dworcach nie przesiadują. W DB Lounge też tłoku nie ma. Z resztą może pustka nie jest OK, ale tłok też takim salonikom nie przystoi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejarz_IC Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2008

PostWysłany: 25-05-2014, 23:59    Odpowiedz z cytatem

We Wrocławiu strefa VIP jest wykorzystywana m.in. jako sala do pouczeń lub na szkolenia dla pracowników PKP Intercity Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-05-2014, 05:03    Odpowiedz z cytatem

No nie strefa VIP ale raczej sala konferencyjna między COkiem a VIPem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 26-05-2014, 11:24    Odpowiedz z cytatem

No cóż. Na Berlin Hbf też coś podobnego funkcjonuje. Myślę, że to próba pompatycznego upodabniania się do zachodnich standardów. Pytanie tylko, czy z polskimi czasami przejazdu kolej w ogóle ma jakąś ofertę dla tzw. VIP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-05-2014, 11:30   

W Krakowie Strefa VIP istnieje od niedawna. Świeci pustkami. Przechodze tamtędy codziennie kilka razy, nie widziałem jeszcze tam żadnego pasażera, co najwyżej nudzącą się obsługę i ich koleżków. Po pierwsze pociągów EIC z 1 klasą zostalo raptem kilka, po drugie ma fatalne położenie i nikt o niej nie wie. W całym tunelu Antresola jest pusto. Albo niech ją zlikwidują, albo niech uprawnią wiecej osob do przebywania w niej. Jesli kogos stac na bilet za 200 zł to nie bedzie szedł do Strefy VIP zeby sie napic darmowej kawy!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl