Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Praga - kombinowanie
Autor Wiadomość

pilchu Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2014

PostWysłany: 24-05-2014, 01:13   Praga - kombinowanie Odpowiedz z cytatem

Cześć mam pytanie, chcemy wrócić z Pragi 8 czerwca w 10 osób.

Znalazłem poprzez strone CD.CZ, rezerwacje na kuszetki : wyszło przy zamówieniu dla 10 osób po ok 56zł , do tego kupiłem bilety Praga -> Granica, oraz już po stronie polskiej kupiłem bilety granica->Kraków ...

Pyt1. Czy mogę z takim kompletem ... bez problemu przejechać ? czy miejscówki na kuszetki uwzględnią mi po polskiej stronie ?

I dodatkowe pytanie : Jeden kolega wraca z Pragi do Warszawy :

Pyt2. Czy kupując kuszetki : EN 445 Slovakia /406 Koszt : 375 czk tj ok. 56zł
Dodatkowo Bilet u konduktora Praga-> Granica , Granica -> Warszawa mogę bez stresu wrócić do Polski ?

Pyt3, Jeżeli mam kupiony bilet właśnie taki na kuszetkę : EN 445 Slovakia /406 tutaj relacja : http://czech-transport.com/index.php?train=416&lang=en to mogę spokojnie iść spać w pradze i rano obudze się w Warszawie - śpię w wagonie podpisanym Warszawa Wschodnia ...

Dzięki z góry za pomoc i odpowiedź
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-05-2014, 21:16   

Może się mylę, ale jak kupiłeś miejscówkę do biletu na odcinku czeskim, to obowiązuje Cię ona na tym samym odcinku. I do polskiego biletu powinieneś kupić kolejną
Powrót do góry

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 26-05-2014, 10:35    Odpowiedz z cytatem

pilchu, odp na pierwsze pytanie, miejscówki na kuszetki obowiązują jedynie po stronie czeskiej !!!!!!!

więc nie możesz nimi jechać, musisz po prostu wysiąść z pociągu, a od granicy masz miejscówkę na kuszetkę ??

odp na drugie pytanie: nie przejdzie tak, w wagonie z miejscami do siedzenia może się uda, ale w kuszetce i sypialnym nie !!!

odp na trzecie pytanie: totalne kombinatorstwo, polecam zapoznanie się z przepisami,

więcej na: http://intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Mi%C4%99dzynarodowe/mi%C4%99dzynarodowe%20od%2015.12.2013/Og%C3%B3lne%20warunki%20przewozu%20os%C3%B3b%20kolejami2915.12.pdf

jak zwykle mikole kombinują Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 26-05-2014, 13:58    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że można tak jechać. Sam to przetestowałem. Miejscówka to jedno, a bilet to co innego. Kupiłem bilet w Pradze do granicy, potem w pociągu miejscówkę na kuszetkę (przed samym odjazdem), rano zapłaciłem za bilet po polskiej stronie (już przed samą Warszawą, więc nie musiałem specjalnie wstawać w nocy).
Jadąc z Polski Chopinem nie można kupić kuszetki na odcinek krajowy, więc tylko na międzynarodowy można i jest tylko jedna miejscówka. Bilety można kupić 2 na odcinek polski i czeski, chociaż w Polsce trzeba trafić na rozumne osoby w kasie, a to nie jest takie proste Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl