Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jak PKP IC traci pasażerów
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-05-2014, 23:08   Jak PKP IC traci pasażerów Odpowiedz z cytatem

Jak IC traci pasażerów?

W bardzo prosty sposób. Kilka słów na moim przykładzie.

Sprawdzam oferty Spar do Pragi i jest możliwość jazdy w kuszecie sześciomiejscowej, a także wszystkie wersje sypialnego. Jestem zawiedziony, że nie ma oferty Spar w Bc4 biorę bilety w klasie Double i okazuje się, że ktoś się pomylił i nie dopisał cen dla Bc4... Pojadę i w sypialnym, ale za większe pieniądze ktoś będzie musiał jechać na górnym łóżku. Mimo wszystko czuję się oszukany przez niekompetencję kogoś kto wprowadzał dane na stronę internetową.

Chcę pojechać Odrą z Wrocławia do Warszawy, to chyba nie jest trudnym zadaniem. Jednak jest, przestawiam powrót na niedzielę, bo w soboty pociąg nie kursuje czekam dwa dni do weekendu żeby kupić bilet. Pomiędzy 113zł a 49 jednak jest spora różnica i co? Przez dwa dni próbuję kilka razy kupić bilet i za każdym razem system wyrzuca mnie słowami: niestety nie możemy zarezerwować miejsca prosimy spróbować później.

Odcinek Wrocław-Warszawa jest drugą częścią trasy, pierwszą pokonuję osobowym PR. W związku z tym kupuję na całą trasę bilet na PR i z Wrocławia do Warszawy jadę IR płacę za to mniej niż za jazdę osobowym + EIC za 49zł no ale na Żelaznej sami nie chcieli żeby ktoś pojechał Odrą, choćby taniej ale zawsze.

Chcę pojechać do Gorzowa sypialnym, niby krótko i drogo (powinna być kuszetka), ale jak w łóżku z pościelą to mi pasuje. Już wiem, że nie pojadę bo w wakacje sypialnego nie będzie. Pojadę więc dziennymi pociągami, a IC zarobi w najlepszym przypadku o 160zł mniej.

W sezonie Warszawę z Gryficami połączy nocny sezonowy Kołobrzeg. Pociąg zawsze prowadził choć jeden wagon leżący. W tym roku już nie, będą tylko ogólnodostępne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żebym o piątej rano budził się i w Szczecinie przechodził do dwójki w celu kontynuacji podróży. Rezygnuję na koszt połączeń alternatywnych, a IC zarobi w najlepszym przypadku o 160zł mniej.

Choćby człowiek chciał zostawić w kasach parę groszy, to nie może albo czuje się oszukany przez niekompetencje przewoźnika.


źródło: pl.misc.kolej

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-05-2014, 08:22    Odpowiedz z cytatem

To mnie zaskoczyło IC że w "Szczecinianinie" w łączniku do Kołobrzegu nie będzie sypialnego. W ubiegłym roku wracałem właśnie tym pociągiem z urlopu w Kołobrzegu to sypialny jechał na całej trasie Kołobrzeg-Warszawa Wsch. No cóż, widać IC robi wszystko żeby któregoś dnia na Żelaznej pojawiła się kłódka na drzwiach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 27-05-2014, 12:45    Odpowiedz z cytatem

A czy mi się wydaje czy po 16 czerwca w Pogorii, która będzie jeździła za Bielska do Szczecina przez Gdańsk też nie będzie wagonu sypialnego ani kuszetki? To tez potwierdzało by że IC chce pogonić pasażerów, którzy gotowi są zapłacić więcej pieniędzy i spokojnie spać w podróży .... No cóż koniec połączeń dalekobieżnych nocnych się zbliża !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 27-05-2014, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Pierwszy punkt to zwykłe czepianie się o literówkę na stronie internetowej. W Warunkach korzystania z oferty "SparNight" kuszetka czteromiejscowa jest uwzględniona. W kasie też się można chyba zapytać przed kupnem biletu na sypialny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl