Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ
Tablety

Poprzedni temat :: Następny temat
Poświadczenie o braku możliwości wystawienia biletu
Autor Wiadomość

podjazdy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 30-05-2017, 21:54   Poświadczenie o braku możliwości wystawienia biletu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w kasie w Tczewie (niedziela 28.05.2017, próbowałem w dwóch kasach) chcieliśmy zakupić bilety na przejazd Tczew-Poznań z rowerami (do biletu weekendowego). Pani w kasie poszła na zaplecze, po jakichś 5 minutach przyszła i wystukała coś w systemie, wyszło brak biletów. Pomny przygód z konduktorami poprosiłem o wystawienie poświadczenia o braku możliwości wystawienia biletu z powodu braku miejsc. Niestety pani odmówiła, argumentując, że konduktor ma obowiązek wystawić bilet bez dopłaty. Dzień wcześniej dostałem takie samo poświadczenie w Poznaniu, niestety konduktor je zabrał wystawiając mi właściwy bilet, więc nie miałem co jej okazać na wzór. Po jakichś 10 minutach prób odpuściłem i poszedłem do drugiej kasy. Ta sama sytuacja. Rozmowa oczywiście była w bardzo niemiłym tonie nadawanym przez obie panie. Fakt, nie padały słowa wulgarne i obraźliwe, ale wyraźnie wyczuwałem ich irytację i tego, że chcę czegoś niemożliwego. Co dzień wcześniej w Poznaniu było możliwe, na wiosce już nie. Innych kas nie było. Pani konduktor na początku od razu poprosiła o 19,10 od łebka (bo przecież kasa czynna i nie mamy papierka), ale po dobrych kilku minutach rozmowy i wyjaśnień odpuściła nam tę dopłatę. Wolnych wieszaków na rowery było ponad 20 w 3 wagonach i tak zostało już do końca jazdy naszej i pociągu. Więc brak miejsc na rowery to bzdura. Faktycznie mogło nie być miejsc siedzących, bo było dużo ludzi. Pytanie, czy jest jakiś przepis, który mogę sobie wydrukować, złożyć do portfela i pokazywać paniom. A czy jeśli odmówią wystawienia poświadczenia, mogę wezwać straż ochrony kolei, aby przynagliła je do wykonania swoich obowiązków służbowych, czy jest jakaś inna doraźna i legalna forma nacisku na nie?
Reklamacja post factum nie jest rozwiązaniem, bo mój wolny czas jest dla mnie więcej wart niż 10 zł/godzinę.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu