Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
[IC] Bilet u konduktora droższy niż w kasie
Autor Wiadomość

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 16:04   [IC] Bilet u konduktora droższy niż w kasie Odpowiedz z cytatem

Spotkałem się z dziwną praktyką w pociągu icc. U konduktora obowiązuje "inny system opłat" niż w kasie i na stronach internetowych spółki!

Zakupiłem bilet u konduktora w ICC, zakupu musiałem dokonać z uwagi na nieczynną kasę (zabrakło prądu).
Mimo posiadania pisemnego potwierdzenia o braku mojej winy w zakupie i braku naliczenia opłaty za wydanie biletu przez konduktora (10zł), za ten sam bilet który w kasie kosztuje 20,9, zapłaciłem 26 zł!

DANE BILETU DLA ZAINTERESOWANYCH:

nr B1021010690 z dnia 22.07.2014 pociąg relacji Żyrardów - Łódź Widzew (8:59 z Żyrardowa (10:10) w Łodzi Widzew, pociąg: 19103, konduktorka sprzedał bilet o godz 09:13. link do zdjęcia biletu

co na to PKP, może ktoś mądry pomoże, wyjaśni sprawę?!

-----------------
ps. O dziwo prasa i media, mają takie przypadki w d... , czyżby to kwestia sporego budżetu reklamowego na unijne inwestycje tak oddziałuje na nie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 08-08-2014, 16:20    Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz złożyć reklamację, lecz za rozpatrzenie ciągną 15 zł (chyba), tak więc nie ma sensu. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 16:28   wykroczenie Odpowiedz z cytatem

zawsze można złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia czynu zabronionego i wniosek o zbadanie sprawy do regulatora rynku.

Jestem jednak ciekaw Waszych opinii, jako ludzi znających kolej. Być może, to jakiś poważny nie powiem "wałek" ale ... problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-08-2014, 16:29    Odpowiedz z cytatem

pasazer_icc, w mailu do "biura propagandy" PKP IC podeślij im link do twego postu na forum. Szanująca się firma, której zależy na dobrej opinii sama z siebie zaproponuje Ci jakieś zadośćuczynienie za rażącą niekompetencję swoich pracowników. Oczywiście ja na nic bym nie liczył (jednak to jest beton PKP), ale nie masz nic do stracenia. Bo oficjalna reklamacja mija się z celem, choćby ze względu na koszt listu poleconego.

Możesz jeszcze poskarżyć się w UTK, ale i tu też nie liczyłbym na zrozumienie, bo UTK to przechowalnia betonu PKP, a jak wiadomo kruk krukowi oka nie wykole...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 16:38   link, list Odpowiedz z cytatem

przed wysłaniem listu do kilku dużych redakcji, poprosiłem przewoźnika o komentarz, zostawiając swój pełen adres, przedkładając dowody (skany) i formując zarzuty.

Dziwi mnie jednak coś innego. Nasze media, ... są naprawdę "WOLNE"!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 08-08-2014, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
UTK to przechowalnia betonu PKP, a jak wiadomo kruk krukowi oka nie wykole...

Dawno minęły te czasy. Obecny prezes powywalał (prawie) wszystkich z doświadczeniem w kolejnictwie a zatrudnił ludzi z młodzieżówek platformy obywatelskiej (PO). Co z tego, że ci nowi to głównie prawnicy jeśli przed zatrudnieniem w utk nie mieli żadnego sensownego doświadczenia zawodowego. (Pomijam doświadczenie typu domokrążca, komiwojażer albo pracownik obsługi klienta w fast food'zie.
A rotacja w UTK jest zbliżona do tej w Biedronce, np. rzecznicy prasowi zmieniają się co 3 miesiące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 18:31   cena biletu u konduktora o około 25% wyższa niż w dw. kasie Odpowiedz z cytatem

Rodriges, powiedz mi proszę, jeżeli znasz się na tym, dlaczego cena za bilet u konduktora jest 25% wyższa niż w kasie pkp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-08-2014, 19:09    Odpowiedz z cytatem

pasazer_icc, teoretycznie bilet jest prawidłowo wystawiony. Po prostu, na tym odcinku jest oferta specjalna "Bilet Relacyjny":

http://intercity.pl/pl/site/oferty-promocyjne/oferty-krajowe/bilet-relacyjny.html

Kasjerka sprzedała bilet w tej ofercie za 20,90 zł, natomiast w pociągu konduktor sprzedał bilet wg taryfy normalnej (kilometrowej) za 26,00 zł. Konduktor postąpił niewłaściwie, ponieważ powinien sprzedać bilet tańszy w ofercie "Bilet Relacyjny". UTK piętnuje takie praktyki (tzn. żerowanie na niewiedzy pasażerów), więc możesz się tam poskarżyć na PKP Intercity:

http://www.pasazer.utk.gov.pl/pas/dochodzenie-roszczen/skargi-reklamacje-wnios/4333,Skargi-reklamacje-wnioski.html

Następnym razem kupując bilet w pociągu domagaj się "Biletu Relacyjnego". Jeśli tego nie zrobisz to konduktor z premedytacją sprzeda Ci droższy bilet.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-08-2014, 19:10    Odpowiedz z cytatem

No dobra, ale co jest nie tak z tym biletem? Wytrasowanie przejazdu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Victrorio, bardzo dziękuję za wyjaśnienia, w mojej ocenie jest wysoce prawdopodobne, że pani konduktorka popełniła wykroczenie z art 134 par 1 kodeksu wykroczeń. Celowo nie pisze, że popełniła, bo to będzie można powiedzieć po prawomocnym wyroku sądu.

Kto przy sprzedaży towaru lub świadczeniu usług oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

ps. tej premedytacji, chyba trzeba zapobiegać, egzekwując prawo …
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-08-2014, 19:36    Odpowiedz z cytatem

pasazer_icc, ta premedytacja może wynikać z nadgorliwości drużyn konduktorskich (mają premię za sprzedaż biletów) lub być nieformalnym zaleceniem ich przełożonych (wicie, rozumicie, trzeba po cichu doić frajerów, bo firma zadłużona, a przy okazji wy dostaniecie wyższą premię i ja waszymi wynikami zadziobię na awans...).

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Victorio masz rację, pisząc list do redakcji, sprawdziłem cennik "opłat dodatkowych" w ICC, za brak biletu, 650 zł i zatrzymanie pociągu (przy braku dowodu może być nieodzowne) 1950 zł.
Gdyby zabrakło mi na tak wystawiony bilet 5 zł, myślę, że ta pani nie maiłaby skrupułów aby podjąć "stosowne kroki". Kosztujące mnie 2600 zł a przy sprawie sądowej (zastępstwo procesowe 600 i koszty sprawy 30 zł), razem 3230 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 08-08-2014, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Ludzie !Czy Was już do reszty pokręciło ?Może po prostu się pomyliła, lub zapomniała? Oczywiście, nie powinna ! A może trzeba było od razu, na gorąco, poprosić konduktorkę o "wyprostowanie" sprawy ? No tak, nie było by okazji do popastwienia się nad kanarką i IC.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-08-2014, 21:36    Odpowiedz z cytatem

pasazer_icc, robisz z igły widły i jeszcze kreujesz się na "sierotę", która nie potrafi zadbać o swój interes. To konduktor ma Ci robić dobrze? To nie jego interes. To Ty masz wiedzieć jaki chcesz bilet, a jeśli jesteś niekumaty to dostajesz bilet normalny, bez ulg i promocji.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasazer_icc Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sie 2014

PostWysłany: 08-08-2014, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Pirex, w kasie nie mówię, że chcę relacyjny a płacę mniej, czyli łaskę mi robią, bo mogliby wziąć więcej. Sposób myślenia jak ... w Misiu.

Po tym jak Victoria odpowiedziała na moje pytanie, wszystko stało się jasne. Dalej to już swobodna rozmowa między użytkownikami forum, chyba jest dopuszczalna?

ps. Kreacji we wskazanym przez Ciebie kierunku raczej unikam, bo mi nie do twarzy Wink Dziwię się jednak takim pomyłką, nigdy nikt nie pomylił się w kasie ani w pociągu na moją korzyść, nie zastanawia Cię to dlaczego mylą się tylko tak aby zrobić sobie i firmie dobrze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl