Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Wagony PKP Intercity
Autor Wiadomość

ktoś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2014

PostWysłany: 13-08-2014, 07:00   Wagony PKP Intercity Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na forum, jest to mój pierwszy post. Mój temat na forum dotyczy wagonów PKP Intercity. Czy wagony 111a które są malowane w szare barwy i mają 6 czy 8 miejsc w przedziale? (zielone chyba wszystkie mają po 8). Po czym można rozpoznać wagony 111a i 141a ? Czy można jakoś je rozróżnić np. po oznaczeniach bocznych?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 13-08-2014, 07:09    Odpowiedz z cytatem

Wagon 141A bardzo łatwo rozpoznać:
http://newag.enigmatis.eu/pub/Image/gallery/wagon%20141_big.jpg
- wyświetlacz,
- zielony pas,
- przedziały 6-miejscowe, gniazdka w każdym przedziale, wyświetlacz na korytarzu.
Uważam, że 141A to najwygodniejszy wagon 2 klasy jakie posiada PKP IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ktoś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2014

PostWysłany: 13-08-2014, 07:15    Odpowiedz z cytatem

Czyli każdy 141a wyświetlacz? Jeszcze mam pytanie o 111a, czy są malowane na szaro, jeśli są to ile miejsc w przedziale ma szary 111a?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 13-08-2014, 07:23    Odpowiedz z cytatem

Napisz do użytkownika DarekP, On ma bardzo dużą wiedzę o wagonach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pershing Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2010

PostWysłany: 13-08-2014, 09:22    Odpowiedz z cytatem

Nie każdy 141a ma wyświetlacze, czy też gniazdka. 111a każdy ma 8 miejsc, a przynajmniej innego nigdy nie widziałem, może są jakieś modernizacje. Rozróżnić je idzie między innymi po ilości miejsc w przedziałach, 111a - 8, 141a - 6. A z zewnątrz? To już nie mój poziom wtajemniczenia Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ktoś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2014

PostWysłany: 13-08-2014, 13:56    Odpowiedz z cytatem

Znalazłem coś takiego o 111a: http://infokolej.pl/printview.php?t=13558&start=15
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 13-08-2014, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to tak: 111A jako podstawowy wagon klasy drugiej posiada po 8 miejsc siedzących. Jego wersja 111Ay to już inna bajka, bo tam wepchnęli tylko po 6 foteli do przedziałów. Dla odmiany, 141A również z zasady są 8 miejscowe, z tym że większość z nich została zmodernizowana do dosyć pokaźnych standardów, a co za tym idzie, większość ludzi ocenia że jak 141A to luksus i komfort. Ogólnie z zewnątrz 141A po modernie ma wyświetlacze i klejone okna, w 111A takich luksusów brak.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 29-08-2014, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Nieprawda, zmodernizowane 141a mają uszczelkowe okna. Jedyne wagony z klejonymi oknami w TLK to 111arow.
Czy aby na pewno 111ay ma 6 siedzeń?
No i można ale to rzadkie, spotkać jeszcze niezmodernizowane 140A/141A - te drugie z 8 osobowymi przedziałami.

Takie mam pytanie przy okazji. Czy jest jakaś możliwość rezerwacja miejsca w pociągach IC, żeby samemu sobie wybrać nr miejsca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 30-08-2014, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Tak, jest możliwość w systemie e-ic. Wpisujesz nr wagonu oraz nr wskazanego miejsca.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 30-08-2014, 18:05    Odpowiedz z cytatem

O to super. Mając do dyspozycji spis wagonów i zestawień z http://www.vagonweb.cz/razeni/ wraz z dokładnym układem miejsc ze wszystkich wagonów http://konduktor.eu/techniczna/miejsca/miejsca.html#/0 to można sobie wybrać miejscówkę jak w kinie prawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 31-08-2014, 09:40    Odpowiedz z cytatem

Na vagonweb są nie wszystkie zestawienia aktualne, więc proponowałbym korzystać ze sprawdzonego żródła:
http://intercity.pl/pl/i/l/na-skr%C3%B3ty/zestawienia-pociagow.html

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 31-08-2014, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, wagonweb to amatorska inicjatywa. No ale na wagonwebie masz dokładny rodzaj wagonu. Wiesz, czy jedziesz zmodernizowanym 141a czy starym 111a. Wiesz jaki masz rodzaj wagonu bezprzedziałowego i jakie sobie miejsce zarezerwować by nie jechać przy ciemnym oknie jak ja kiedyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 31-08-2014, 19:22    Odpowiedz z cytatem

I tu się mylisz. Zestawienia zmieniają się co kilka dni, np. EC "Sobieski" nie zawsze prowadzi wagon 1 klasy taki jak na wagonebie, tydzień temu na jednym obiegu Z1A, na drugim Z2ACegielski, a dzisiaj widziałem dwa obiegi i 139Aop a na drugim Z2A Newag, to samo w "Polonii" raz jeździ 158A, a raz wcale, raz jeździ 159A a raz 154A, więc tu bym się nie fatygował z tą stroną, dalej np. TLK "Baczyński" do nie dawna jeździł na zwykłych pudłach a teraz od kilku dni jeden wagon 141A, drugi 140A, więc radzę obserwować filmy na youtube.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 31-08-2014, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Czasami są faktycznie niespodzianki ale jednak warto sprawdzać różne źródła. Vagonweb jest jednym z wielu. Na Ekspresach faktycznie te wagony się często zmieniają ale z tego co obserwuję to TLK ma dosyć stałe konfiguracje.A nawet jak za 111a jeździ 141a to nr miejsca przy oknie jest taki sam.

Z tego co nieraz widziałem to do Krakowa potrafi tak się zdarzyć że ekspres ciągnie 111a także współczuję tym co płacą tyle za bilet i jadą takim wagonem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 04-09-2014, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Skoro już mnie wywołano do tablicy, to powiem, że lepszych znawców wagonów ode mnie jest wielu, ale bywają zajęci innymi tematami, więc to ja częściej odpisuję.
Proponuję zacząć od tej galerii www.wgk.cal.pl. Jest tam kilku fascynatów wagonów, którzy obfotografowali mnóstwo wagonów, będzie można samemu poszukać różnic. To, co mogę napisać od siebie, to zarówno wagony 111A i 141A miały oryginalnie po 8 miejsc w przedziale, 141A miały okna zaokrąglone aluminiowe, a numeracja ich zaczynała się na 57 51 20-78, a więc nie posiadały ogrzewania parowego, a były przystosowane do zasilania elektrycznego o jednym napięciu - 3000V. W ramach napraw wagony 111A i 141A bardzo się do siebie upodabniały (np. podobne okna, ogrzewanie nawiewne), przechodziły też kilka modernizacji. Te pierwsze objawiały się np. wyświetlaczami na wagonie, a np. modernizacje 140A - wklejanymi oknami bez klimatyzacji.
Od 2013 roku pojawiają się zaawansowane modernizacje wagonów 140A i 141A w ramach projektu modernizacji taboru na trasę Przemyśl-Szczecin i te mają zarówno wklejane okna, klimatyzację, dolne fartuch, a nawet drzwi odskokowo-przesuwne. Co ciekawe pierwsza pula tych wagonów, która miała na boku po 1 wyświetlaczu, była faktycznie modernizacją wagonów 140A i 141A, wagony 140A z drugiej puli były pierwotnie wagonami 112A, czyli starszym rodzeństwem.
Temat wagonów jest dość ciekawy, dlatego zachęcam do pogrzebania po internecie i poznania szczegółów.

Dodam jeszcze, że kolega Lucior/Lutek wstawił na swojej sronie internetowej www.bautzen.cal.pl listę wagonów z modernizacji Przemyśl-Szczecin i są tam dane m.in. wagonów 140A i 141A.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl