Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Ostrava-Katowice (Chopin)
Autor Wiadomość

Kinkin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sie 2014

PostWysłany: 14-08-2014, 10:32   Ostrava-Katowice (Chopin) Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że podobnych tematów jest pełno na tym forum ale żaden z nich nie rozwiał do końca moich wątpliwości także nie miejcie mi za złe, że się powtarza.
Do rzeczy:
Wybieram się na wycieczkę do Czech i o ile z dojazdem nie będzie problemu to komplikacja pojawia się przy powrocie. Mógłbym wracać przez Cieszyn, i przesiąść się na busika do Katowic ale ostatni jedzie zbyt wcześnie i wycieczka była by bardzo krótka.
Dla tego chciałbym wrócić nocnym Chopinem z Ostrawy (odjazd 2:11) do Katowic. Bilet relacyjny jest dosyć drogi a chciałbym zrobić to troszkę po kosztach.
Plan jest taki, żeby kupić bilet Ostrava-Bohumin a następnie Zebrzydowice-Katowice i tutaj pojawiają się moje pytania:

Co z odcinkiem Bohumin-Zebrzydowice? Co muszę zakupić na ten odcinek?
Gdzie najlepiej kupić bilety na te odcinki? W kasach polskich, czeskich, czy u konduktorów?
Czy jest to bezpieczne? (w sensie bez konsekwencji gdy np. trafię na nieprzychylnego konduktora)
Ktoś tak już jechał?
Ile by to kosztowało? (z tego co sprawdzałem to bilet do Bohumina kocztuje 19 CZK a z Zebrzydowic do Katowic około 11 zł ale mogę się mylić)

I jeszcze poza tematem: Na jakie zniżki mogą w Czechach liczyć dwie osoby w wieku 18-26?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 14-08-2014, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Kup w czeskiej kasie przed odjazdem bilet Ostrava - Zebrzydowice Gr.
Na polski odcinek kup bilet z wyprzedzeniem, korzystając z oferty "Wcześniej". Najlepiej na odc. Zebrzydowice (Gr) - Katowice, ale jak nie będą chcieli wydać w kasie, to przejdzie też ze zwykłych Zebrzydowic (cena jest ta sama).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 14-08-2014, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Ostrava - Zebrzydowcie Gr. - pewnie będzie drogi. Bo to już bilet międzynarodowy. Pewnie nawet pani w kasie w Ostravie nie będzie umiał go sprzedać. Co innego do Zebrzydowic.

Kup bilet Ostrawa hl.n. - Bohumin 18 CZK (pociąg jedzie 8 minut, pewnie nikt nawet Ci go nie sprawdzi). Zanim przejdziesz przez cały pociąg żeby znaleźć miejsce to pociąg dojedzie już do Bohumina.

Przed wyjazdem kup bilet Zebrzydowice - Katowice i po sprawie. Jak będziesz chciał od Zebrzydowice Gr. to może być problem. Jechałem nim ostatnio cztery razy i raz mi sprawdzano bilety zaraz za Zebrzydowicami. Najczęściej już przed samymi Katowicami.

Na odcinku Bohumin - Zebrzydowice też Ci nikt nie sprawdzi biletu. Jurysdykcja polskich konduktorów jest od Zebrzydowic.

Myślę ze tu dowiesz się więcej, nawet pytałem o podobną rzecz http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=7899&postdays=0&postorder=asc&start=0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 14-08-2014, 21:53    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:
Ostrava - Zebrzydowcie Gr. - pewnie będzie drogi. Bo to już bilet międzynarodowy. Pewnie nawet pani w kasie w Ostravie nie będzie umiał go sprzedać. Co innego do Zebrzydowic.


Zastanów się. Jak bilet do punktu granicznego może być biletem międzynarodowym? To jest normalny punt, do którego w Czechach kupuje się bilety, w kasie nigdy nie miałem problemu z kupieniem takiego biletu (w odróżnieniu od Polski). Cena jest adekwatna do liczby przejechanych kilometrów. Możesz kupić bilet Ostrava-Bohumin, ale wtedy odcinek Bohumin-Zebrzydowice Gr. świadomie przejeżdżasz bez biletu, mimo że miałeś możliwość kupna biletu. Oszczędność jest minimalna (ok. 3 zł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 14-08-2014, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Polscy konduktorzy wsiadaja w Bohuminie i nie interesuja sie odcinkiem Bohumin-Zebrzydowice. Kiedys chcialem nawet kupic u nich bilet od Bohumina ale powiedzieli ze ich kasy nie maja takiej stacji i sprzedali mi od Zebrzydowic. Nawiasem mowiac w internetowej sprzedazy CD nie ma stacji Zebrzydowice Gr.

I odbiegajac troche od tematu to tak samo jest w BWE na odcinku Rzepin-Frankfurt nad Odra. W pociagu nie kupi sie biletu do Frankfurtu. Sprzedaja do Rzepina bo Frankfurtu nie ma w systemie, zmiana konduktorow jest we Frankfurcie wiec odcinek Rzepin-Frankfurt jedzie sie bez biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 15-08-2014, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:
Ostrava - Zebrzydowcie Gr. - pewnie będzie drogi. Bo to już bilet międzynarodowy. Pewnie nawet pani w kasie w Ostravie nie będzie umiał go sprzedać. Co innego do Zebrzydowic.

O to chodzi że w Czechach nie ma problemu z kupnem biletu do Zebrzydowic (GR). Wystarczy że kasjerka wpisze Zebrzydowice i ma podane wszystko na tacy a nie tak jak u nas musi znać kody stacji.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 15-08-2014, 10:50    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko po co niesrobie sie cos jako Libnet tez do oblasczi Katowice /Ostrava? Lub nastempnie Klodzko i okolica. Przeciw od tych czas co jewt Libnet juz jest w okolice zgorzelca po klopotach.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 15-08-2014, 16:52    Odpowiedz z cytatem

olie napisał/a:
Shinzon napisał/a:
Ostrava - Zebrzydowcie Gr. - pewnie będzie drogi. Bo to już bilet międzynarodowy. Pewnie nawet pani w kasie w Ostravie nie będzie umiał go sprzedać. Co innego do Zebrzydowic.


Zastanów się. Jak bilet do punktu granicznego może być biletem międzynarodowym? To jest normalny punt, do którego w Czechach kupuje się bilety, w kasie nigdy nie miałem problemu z kupieniem takiego biletu (w odróżnieniu od Polski). Cena jest adekwatna do liczby przejechanych kilometrów. Możesz kupić bilet Ostrava-Bohumin, ale wtedy odcinek Bohumin-Zebrzydowice Gr. świadomie przejeżdżasz bez biletu, mimo że miałeś możliwość kupna biletu. Oszczędność jest minimalna (ok. 3 zł).


Jak by nie pisać to Zebrzydowice to już Polska. Jak już wcześniej zostało to napisane na odcinek Bohumn - Zebrzydowice nie jest potrzebny bilet. Więc wystarczy kupić Ostrava hl.n. - Bohumin i Zebrzydowice - Katowice.

[ Dodano: 15-08-2014, 16:54 ]
Marcel Štancl napisał/a:
Mam pytanko po co niesrobie sie cos jako Libnet tez do oblasczi Katowice /Ostrava? Lub nastempnie Klodzko i okolica. Przeciw od tych czas co jewt Libnet juz jest w okolice zgorzelca po klopotach.


Nie bardzo jest to czytelne. Can you write in English?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 15-08-2014, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:
olie napisał/a:
Shinzon napisał/a:
Ostrava - Zebrzydowcie Gr. - pewnie będzie drogi. Bo to już bilet międzynarodowy. Pewnie nawet pani w kasie w Ostravie nie będzie umiał go sprzedać. Co innego do Zebrzydowic.


Zastanów się. Jak bilet do punktu granicznego może być biletem międzynarodowym? To jest normalny punt, do którego w Czechach kupuje się bilety, w kasie nigdy nie miałem problemu z kupieniem takiego biletu (w odróżnieniu od Polski). Cena jest adekwatna do liczby przejechanych kilometrów. Możesz kupić bilet Ostrava-Bohumin, ale wtedy odcinek Bohumin-Zebrzydowice Gr. świadomie przejeżdżasz bez biletu, mimo że miałeś możliwość kupna biletu. Oszczędność jest minimalna (ok. 3 zł).


Jak by nie pisać to Zebrzydowice to już Polska. Jak już wcześniej zostało to napisane na odcinek Bohumn - Zebrzydowice nie jest potrzebny bilet. Więc wystarczy kupić Ostrava hl.n. - Bohumin i Zebrzydowice - Katowice.

Zebrzydowice Gr. to punkt graniczny ze strony czeskiej, z polskiej strony to Zebrzydowice(Gr). Fakt, że Zebrzydowice znajdują się w Polsce nie zwalnia z obowiązku posiadania biletu na odcinku Bohumin-Zebrzydowice Gr. Sytuacja wygląda tak, że bilet na ten odcinek jest wymagany, ale nikt go nie sprawdzi. Po polskiej stronie jest bez znaczenia czy bilet będzie z Zebrzydowic(Gr) czy z Zebrzydowic, bo to ta sama cena.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 15-08-2014, 18:03    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:

Marcel Štancl napisał/a:
Mam pytanko po co niesrobie sie cos jako Libnet tez do oblasczi Katowice /Ostrava? Lub nastempnie Klodzko i okolica. Przeciw od tych czas co jewt Libnet juz jest w okolice zgorzelca po klopotach.


Nie bardzo jest to czytelne. Can you write in English?


Pytanie brzmi dlaczego w rejonie Ostrawy lub Klodzka nie ma odpowiednika biletu EURO-Nysa http://www.zvon.de/pl/Bilety/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

RotaryClub Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sie 2014

PostWysłany: 15-08-2014, 22:10    Odpowiedz z cytatem

@Marcel Štancl

Vzdyt existuje neco takoveho:

http://www.cd.cz/scripts/detail.php?pgid=276

Upozornuji, że ve vlacich spolecnosti PKP Intercity a.s. na uzemi Polska, samozrejme, tato jizdenka muze neplatit, musis o tom ujistit,

Od prosince chysta se zahajeni provozu primych spojeni mezi Ostravou a Krakovem pres Zebrzydowice a Petrovice u Karvine, ktere budou vedene vlakmi spolecnosti Przewozy Regionalne s.r.o., ve kterych, doufam, tato nabidka bude platit

Zdravim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 15-08-2014, 22:30    Odpowiedz z cytatem

Fajne ze juz jest tego wiencej. Libnet byl pierwszi. Krakow Bohumín bylo by fajne takiego biletu.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

RotaryClub Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sie 2014

PostWysłany: 15-08-2014, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Muzes uz dnes na zaklade teto nabidky jet do Krakova, ale bohuzel pres Lichkov a Vraclav. Protoze na trati pres Zebrzydowice a Czechowice-Dziedzice nejede zaden vlak spolecnosti Przewozy Regionalne a Koleje Dolnośląskie. Ale nejlepe zeptej se v jakekoliv stanici v CR

POZOR ! DULEZITE ! Neplati ve vlacich PKP Intercity a Koleje Śląskie !!!


http://www.cd.cz/assets/mezinarodni-cestovani/jizdenka/cestovani-v-prihranici-s-polskem/cd_obszar-ofert_2013-12-15.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-08-2014, 00:15   

Kinkin, Jeśli za wczesny Ci powrót z Cieszyna Bus Brothers, weź pod uwagę, że o 21:30 odjeżdża Lajkonik Bus przez Tychy
Powrót do góry

Kinkin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sie 2014

PostWysłany: 24-08-2014, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za dobre rady! Myślę, że bus do Tychów będzie w sam raz a jak nie zdążę to pojadę Chopinem.
Jeszcze jedno pytanie. Chodzi o frekwencję, która jak czytałem jest spora. Nie będzie problemu z miejscem? (może być nawet stojące)

Tak swoją drogą. Skąd tak duża cena za bilet relacyjny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl