Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Kraków/Warszawa-Frankfurt nad Menem
Autor Wiadomość

Okid2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011
Skąd: Rzeszów/Zagórz

PostWysłany: 31-08-2014, 21:07   Kraków/Warszawa-Frankfurt nad Menem Odpowiedz z cytatem

Witam,

muszę dojechać do Frankfurtu, chciałbym pociągiem. Mam pytanie. Jakie najlepsze pod wzgledem malej ilosci przesiadek i niskiej ceny połączenie byście polecili?

Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31-08-2014, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Jeśli koniecznie kolega chce koleją to z Warszawy polecam do Berlina, a stamtąd Frankfurt(M).
Z Krakowa - Wiedeń, następnie Frankfurt(M)
Jeśli chodzi o tą drugą opcję to sam tak jechałem. W najtańszej opcji 2x 29EUR, czyli jakieś 245 zł.
W razie dodatkowych pytań - pytać i bilety kupować bezpośrednio u danego przewoźnika!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Okid2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011
Skąd: Rzeszów/Zagórz

PostWysłany: 31-08-2014, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Dziekuję. To teraz tak, czy te bilety trzeba kupowac z jakimś wyprzedzeniem? Czy bezposrednio przed odjazdem-na dworcu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 31-08-2014, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Mozesz i przed odjazdem na dworcu, tylko zamiast 29 EUR zaplacisz blizej 129 EUR. Generalnie im wczesniej tym taniej i im godziny mniej popularne tym taniej. Uwaga ogolna: W obecnych czasach bilety kupuje sie raczej przez internet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Okid2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011
Skąd: Rzeszów/Zagórz

PostWysłany: 01-09-2014, 07:06    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Czyli kupuje bilet u nas i na stronie austriackich kolei przez neta rzecz jasna :-D

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

[ Dodano: 01-09-2014, 07:35 ]
OK, jedno mi się wyjaśniło. Kolega mówiąc wcześniej, miał zapewne na myśli "zdecydowanie wcześniej" Smile Ceny na stronie OBB są dosyć wysokie w połączeniach na ten tydzień... No cóż, pewnie nie uda mi się dojechać pociągiem... A tak strasznie nienawidzę autobusów ;/ Życie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 01-09-2014, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Okid2, nic jeszcze stracone!! powiedz mi kiedy chcesz dokładnie jechać? jak Ci chętnie pomogę Very Happy

z Warszawy lub Krakowa najtaniej wychodzi przejazd przez Niemcy, czyli na biletach DB, ceny według oferty Europa-Spezial Polen rozpoczynają się od 39 euro, bilety można zakupić za pośrednictwem internetu bądź w biurach DB w Polsce i taki bilet obowiązuje już od miejscowości w Polsce, ważna sprawa w autobusach DB relacji Berlin-Kraków obowiązują bilety online, w innych przypadkach trzeba mieć bilet wystawiony przez kasę biletową lub zamówiony przez bahn.de z wysyłką do Polski(czas dostawy dla Legnicy ok 3-4 dni roboczych, dla Babimostu 5-6 dni, piszę to z własnego doświadczenia),

w obecnym tygodniu są bilety z najniższego kontyngentu za 39 euro oraz 49 euro

przejazd przez Austrię jest zdecydowanie droższy z konieczności zakupu dwóch biletów, na odcinek Warszawa/Kraków- Wien i następnie Wien-Frankfurt(Main)Hbf jak i również mniej komfortowy na wielu odcinkach prędkość nie przekracza 200 km/h Język


tylko powiedz mi kiedy chcesz dokładnie jechać znajdę dla Ciebie połączenie najlepsze pod względem ceny Very Happy

Bilet normalny według taryfy NRT z Warszawy do Frankfurt(Main)Hbf to 175,60 euro, zaś z Krakowa 183,60 euro, posiadacze BahnCard 25/50/100 mają zniżkę 25% na cenie biletu- Railplus

teraz Deutsche Bahn ma fajną promocję na Einsteiger BahnCard 25 ceny o 0 euro !!!
http://www.bahn.de/micro/view/einsteigerbahncard/index.shtml

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 01-09-2014, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Na najblizszy termin czyli 4.09 bilet na polaczenie:

Warszawa Centralna 05:55
Berlin Ostbahnhof 11:06
Berlin Ostbahnhof 11:23
Frankfurt(Main)Hbf 15:44

cena biletu 99 EUR (z BC - 75 EUR). Nie widze w tym tygodniu biletow za 39 lub 49 EUR

W BWE bilety wydrukowane z internetu tez dzialaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-09-2014, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Tak tylko dodam, że gdyby kolega tak nie nienawidził autokarów, to mógłby dojechać na przykład z Warszawy przez Berlin do Frankfurtu nad Menem już za 150 zł. Właśnie z ciekawości sprawdziłem cenę na 3 września.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 01-09-2014, 14:48    Odpowiedz z cytatem

krzysw,uwierz mi, że są za 39 euro oraz 49 euro Very Happy

wydrukowane bilety(online ticket) na BWE działają tylko z Niemiec do Polski !!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 01-09-2014, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Darthlol napisał/a:
krzysw,uwierz mi, że są za 39 euro oraz 49 euro Very Happy


No coz, skoro nie podajesz wiecej informacji nie bede tego kontestowal. Moze i gdzies mozna takowe kupic, ja nie umiem.

Darthlol napisał/a:

wydrukowane bilety(online ticket) na BWE działają tylko z Niemiec do Polski !!!!!!!!!!!!!!!


Ostatnio mialem bilet powrotny Berlin-Warszawa z internetu i tez dzialal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 01-09-2014, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ostatnio mialem bilet powrotny Berlin-Warszawa z internetu i tez dzialal.


Czytanie ze zrozumieniem, tylko i wyłącznie w relacjach z Niemiec(dowolna stacja) do Polski Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-09-2014, 18:22   

Czytanie ze zrozumieniem
Cytat:
bilet powrotny
Powrót do góry

Okid2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011
Skąd: Rzeszów/Zagórz

PostWysłany: 01-09-2014, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Ok Darthol, to np. na środę? Bo zacząłem już przyglądać się ofercie Quer-durchs-Land-Ticket i wszystko jest ok oprócz jednego oznaczenia pociągu, a mianowicie OE - czy to jest regionalny?

[ Dodano: 01-09-2014, 19:52 ]
A z Moją niechęcią do autokarów w parze idzie również zamiłowanie do kolei Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 01-09-2014, 20:05    Odpowiedz z cytatem

OE to inny skrot od ODEG (Ostdeutsche Eisenbahn GmbH).
Quer-durchs-Land-Ticket obowiazuje u tego przewoznika.

http://www.bahn.de/p/view/mdb/pv/deutschland_erleben/allgemein/tickets/pdfs_laender-tickets/2014/mdb_152165_140507_geltungsbereich_qdl_ab_140101_a01.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 02-09-2014, 12:05    Odpowiedz z cytatem

Okid2, masz kartę kredytową lub BahnCard 25?

co do oferty Quer-durchs-Land-Ticket bilet nabyty w internecie lub w automacie kosztuje 44 euro, u obsługi (kasa itp.) 2 euro więcej,
z tej oferty nigdy nie korzystałem dla mnie jest mało korzystanie cenowo(zdecydowanie dłuższy czas podróży plus niższy komfort) , ale jak tam uważasz Śmiech

w takim przypadku polecam Tobie przekraczać granicę na stacjach we Frankfurcie Oder lub Görlitz i tam spokojnie nabyć bilet w automacie biletowym, są w języku polskim albo też kupić bilet przez internet

podkreślam jeszcze raz powiedz mi kiedy chcesz dokładnie tam jechać i kiedy wracać? ja znajdę Tobie połączanie w korzystnej cenie, bo nie wiem kiedy mam dla Ciebie szukać, a dzień dwa to ceny będą bardzo wysokie, na 3-5 dni da radę znaleźć połączanie w rozsądnej cenie Very Happy

np. cena biletu na jutro z Krakowa do Frankfurtu nad Menem w drugiej klasie to 109 euro, wyjazd 7.05, w Berlinie o 15.15, zaś we Frankfurcie o 19.44
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl