Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawa-Poprad
Autor Wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 12-09-2014, 05:40   Warszawa-Poprad Odpowiedz z cytatem

Witam,
planuje podróż z Warszawy do Popradu Tatry( i z powrotem) przez Hranice na Morave : połaczenie EC 103 Polonia i przesiadka na EC 123 Kosican.
Proszę o informację czy możliwy jest zakup u czeskiego konduktora w pociągu (zakłądając że posiadam bilet relacji Warszawa-Bohumin-Warszawa) biletu relacji Bohumin-Hranice na Morave-Poprad Tatry i powrót ?
Oczywiście "standardowy" bilet międzynarodowy , nie żadne oferty promocyjne.
Czy taki bilet mogę zakupić tylko w kasie na dworcu ? jednakże jest to problematyczne gdyż planowy postój EC Polonia w Bohuminie to 12 minut.
Z góry dziękuje za informacje
Pozdrawiam Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 12-09-2014, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Ja bym na Twoim miejscu o 10.40 wysiadł w Bohuminie, kupił spokojnie bilet do Zyliny (34 zł./227 KC , jak jedziesz tam i powrót to poproś o jizdenkę City Star Slovensko, wyjdzie jeszcze taniej 329 KC/47 zł ) i wsiadł o 12.03 do EC 145 "Landek" W Żylinie masz godzinę przerwy, kupujesz bilet do Popradu (6,56 Euro) i o 14.40 wsiadasz do EX 123 o którym już wspomniałeś. Minus taki że jedna przesiadka więcej, plus taki że więcej czasu na kupno biletów w Bohuminie i Żylinie, dobre czeskie i słowackie piwko. Cenowo na pewno wyjdzie lepiej niż przez Hranice na Morave bo jedziesz krótszą drogą.

_________________
Zapraszam na mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/jawol5?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 12-09-2014, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za info, biorę taką ewentualność z dwoma przesiadkami -choć nie ukrywam, mimo, iż jest to zapewne tańsza opcja będę podróżował z ciężkim bagażem i chciałem zredukować przesiadanie się do minimum.
Odnośnie biletu "City Star Slovensko" to czy nie mogę kupić jej w Bohuminie od razu do Popradu ?jesli bedę jechał z tymi dwoma przesiadkami ? Czy kupno biletu na Słowacji w Zilinie jest konieczne ? tańsze?
Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 12-09-2014, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Możesz kupić od razu do Popradu. Wg. strony http://jizdenka.idos.cz bilet tam i powrót kosztuje 23,60 Euro. W Żylinie przeważnie pociągi z Bohumina wjeżdżają na ten sam peron (3) co pociągi w kier. Koszyc więc ta przesiadka nie musi być taka straszna.

_________________
Zapraszam na mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/jawol5?feature=mhee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 13-09-2014, 11:47    Odpowiedz z cytatem

A czy nie lepiej po prostu dojechać do Zakopanego a stamtąd STRAMĄ do Popradu dojechać spod dworca PKS?? Nie zebym promował autobusy,ale to znacznie szybsze i tańsze rozwiązanie..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 13-09-2014, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Wracajac do pierwotnego pytania to bilety zarowno przez Hranice na Morave jak i Cadce mozna kupic na https://www.cd.cz/eshop/ . Bardzo wygodny sposob i zazwyczaj jest taniej niz w kasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-09-2014, 01:26   

Do grudnia do Zakopanego tylko autobusy (za wyjątkiem IR Giewont), więc ilość przesiadek się zwiększa. Strama jeździ tylko do połowy października.
Na e-shopie kolei czeskich bilety międzynarodowe można kupić tylko z wyprzedzeniem, bodaj tygodniowym
Powrót do góry

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 15-09-2014, 06:09    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za informacje i porady . Dojazd p.Zakopane to albo podróż autobusem z Warszawy i przesiadka na autobus Strama do Popradu , albo pociag do Krakowa , autobus do Zakopanego i autobus do Poradu -więc przesiadek 2 . Owszem czas podróży porównywalny, cena biletów niższa...ale tyyyle czasu w autobusach ...raczej nie Smile
Myślę więc, że jednak komunikacja kolejowa .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl