Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 164, 165, 166 ... 200, 201, 202  Następny
Linia Kłodzko - Kudowa Zdrój
Autor Wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 18:21    Odpowiedz z cytatem

@danio
Widzę, że nadal nie pojąłeś. Wytłumacz to Pani jadącej z Warszawy do sanatorium w Kudowie. Powiedz jej, żeby nie jechała bezpośrednim autobusem, bo przecież może jechać pociągiem, przesiąść się z tobołami we Wrocławiu, a później w Kłodzku, wytłumacz, że przy opóźnieniach szynobus w Kłodzku poczeka, powiedz na których peronach ma podstawione pociągi, może jedną pasażerkę pozyskasz, choć i tak wątpię.
Ja mimo, że jestem MK w styczniowy dzień też średnio mam ochotę się ubierać i wsiadać do zimnego kibla. Wg Twojej teorii może zróbmy za to pociągi tylko między kolejnymi miastami, po co w ogóle pociągi dalekobieżne. Z Kudowy do Kłodzka, z Kłodzka do Kamieńca, z Kamieńca do Ziębic, z Ziębic do Strzelina i ze Strzelina do Wrocławia. Przecież wystarczy "tylko" się przesiąść.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2014, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Scz napisał/a:
nie było żadnej zdrowej konkurencji,

A to od kiedy KD i PR ze sobą konkurują?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 20:29    Odpowiedz z cytatem

@bystrzak2000
No właśnie nie konkurują, nie konkurowały i nie będą konkurować bo z góry ustalone jest kto gdzie prowadzi przewozy. Taka sytuacja szkodzi rynkowi. Popatrz co mamy teraz, mamy rozkład który jest dostosowany do obiegu maszyn a nie podróżnych, to jest kuriozalna sytuacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2014, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Scz napisał/a:
No właśnie nie konkurują, nie konkurowały i nie będą konkurować bo z góry ustalone jest kto gdzie prowadzi przewozy. Taka sytuacja szkodzi rynkowi.

W jaki sposób szkodzi rynkowi, bo nie rozumiem? To jest służba publiczna, a nie krwiożerczy kapitalizm.
Scz napisał/a:
Popatrz co mamy teraz, mamy rozkład który jest dostosowany do obiegu maszyn a nie podróżnych, to jest kuriozalna sytuacja.

Rozkład nie jest dostosowany ani do jednego, ani do drugiego.

To jest linia lokalna i tutaj priorytetem powinien być ruch lokalny. A rozkład jest wbrew Twojej opinii ułożony właśnie pod turystów z Wrocławia. Wyjeżdżając o 7:51 z Wrocławia jesteś po 3 godzinach w Kudowie (w Kłodzku jest 5 minut na przesiadkę ). Powrót o 17:21 i 20:28 już we Wrocławiu. To źle? A ruch lokalny żaden, bo masz pociąg o 6:10 z Kudowy, a później o 10:53, 13:24, 17:21. Z Kłodzka o 8:30, 9:43, 15:39 i 20:39. To mają być pociągi dla mieszkańców Ziemi Kłodzkiej? No weź nie żartuj.

I poza tym w czym problem? Pociągi jeżdżą puste? Przejechałem się w jedną z lipcowych sobót i SA106 jechał pełny ponad miarę. Turyści więc jeżdżą. A że na co dzień pustki? Na to masz odpowiedź powyżej. I żadne bezpośrednie pociągi do Wrocławia tu nie pomogą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 21:00    Odpowiedz z cytatem

@bystrzak2000
Uważasz więc, że służba publiczna powinna służyć..... obiegowi maszyn?!

Wytłumacz mi więc, dlaczego na co dzień, a zwłaszcza w niedzielę i piątek autobusy relacji Kudowa - Wrocław są tak zawalone studentami, że czasami jedzie się na stojąco? Dlaczego ludzie wybierają autobus? Mimo tego, że pociąg jest tańszy!!! ... podpowiem Ci. Każdy z zapytanych młodych ludzi odpowiadał: "bo nie chce mi się przesiadać, tak to sobie wsiadam w Kudowie, śpię i wysiadam we Wro".


Ostatnio zmieniony przez Scz dnia 23-09-2014, 21:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Scz
Pani z Warszawy to będzie miała bezpośredni pociąg w nowym rozkładzie.
Szynobusów to jednak na dziś bardziej potrzebuje Podsudecka. Ja bym widział za to jakieś połączenie obiegów tak, by przedłużyć któryś pociąg Wrocław - Dzierżoniów do Kudowy. Zawsze dałoby to lepszą siatkę połączeń dla mieszkańców Ząbkowic, a można by było sprawdzić, czy jest jakiekolwiek zainteresowanie bezpośrednim połączeniem z Wrocławia wśród kuracjuszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 21:04    Odpowiedz z cytatem

@ufoludek
Żebyś z tą Warszawą nie zapeszył. Wg moich informacji pociąg ten pojedzie najwcześniej na wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2014, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Scz napisał/a:
Uważasz więc, że służba publiczna powinna służyć..... obiegowi maszyn?!

Coś Ty się uparł tych obiegów? Rozkład jest tak zrobiony, by przesiadki na Wrocław pasowały. I nic poza tym.
Scz napisał/a:
Wytłumacz mi więc, dlaczego na co dzień, a zwłaszcza w niedzielę i piątek autobusy relacji Kudowa - Wrocław są tak zawalone studentami, że czasami jedzie się na stojąco? Dlaczego ludzie wybierają autobus? Mimo tego, że pociąg jest tańszy!!! ... podpowiem Ci. Każdy z zapytanych młodych ludzi odpowiadał: "bo nie chce mi się przesiadać, tak to sobie wsiadam w Kudowie, śpię i wysiadam we Wro".

Już kiedyś tutaj pisałem, ale napiszę jeszcze raz, że z autobusami na tej trasie i tak się nie wygra. Autobusy jeżdżą szybciej i co najważniejsze jadą z centrum kurortów. Jaki jest sens ganiać 15 minut na dworzec, by jeszcze jechać pół godziny dłużej. Jak widać cena dla studenta nie gra już roli. Poza tym idąc tym tropem bezpośrednie połączenia do Wrocławia trzeba by zrobić z każdej miejscowości. W końcu z Nowej Rudy, Ząbkowic i Kamiennej Góry też sporo studentów by pojechało.

Poza tym studenci to tylko piątek po południu i niedziela wieczorem. A co w pozostałe dni? Zawieszamy połączenia?

Najpierw zapełńmy pociągi na co dzień, a później martwmy się o biednych studentów.

To co Ty chcesz zrobić mamy na linii 311. Jest super, bo wszystkie pociągi jeżdżą z/do Wrocławia. W weekendy niektórymi pociągami jeździ nawet sporo ludzi, ale na co dzień muchy.


Ostatnio zmieniony przez bystrzak2000 dnia 23-09-2014, 21:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Ale nawet jak nie ruszy wcześniej, to żadnym kiblem nie trzeba jechać. Można jechać z jedną przesiadką w Wałbrzychu. I to dwa razy dziennie. Czy to jest jakiś dramat, że w Wałbrzychu? Nie sądzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2014, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Pociągi PKP IC mają jeździć tylko w sezonie letnim, gdy turystów jest najwięcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 21:23    Odpowiedz z cytatem

@bystrzak2000
No to właśnie mój pomysł zakładał, że i Nowa Ruda będzie miała bezpośrednie połączenie z Wrocławiem. Niegłupie było by rozwiązanie, żeby w weekendy jeździły powiedzmy 3 pary, a w tygodniu dwie ewentualnie chociaż jedna. Co do czasu przejazdu, już w tym momencie czas przejazdu bezpośrednim pociągiem z Kudowy może być porównywalny do czasu przejazdu autobusu, zwłaszcza w zimie. Jeśli chodzi o oddalenie dworców, masz rację, ale prawie nikt z pytanych przeze mnie osób nie podał tego jako argumentu. Wszyscy byli zgodni, PRZESIADKA zniechęca ich najbardziej. Dodam, że kiedy najintensywniej prowadziłem moje badania, zniżka dla studentów wynosiła bodajże 33 %. Teraz jest to 51 %, jeśli dodamy do tego bezpośrednie połączenie i konkurencyjny czas przejazdu może to być świetna propozycja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2014, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Świetna propozycja by zapełnić pociąg w piątek i niedziele. A co w pozostałe dni? Tak jak na 311 muchy? Czy jednak zawieszamy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 23-09-2014, 22:17    Odpowiedz z cytatem

@Szcz
A żebyś wiedział że przekonałem już wiele osób do takiego rozwiązania.
Jak się chcę to można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-09-2014, 22:38    Odpowiedz z cytatem

@bystrzak2000
Nie mam nic przeciwko, żeby bezpośrednie połączenia były zwielokrotnione w weekend. W tygodniu mógłby być jeden pociąg. Ważne byłoby spinanie szynobusów z Wałbrzycha i Kudowy, żeby dwa leciały na Wrocław. Oczywiście w relacji przyspieszonej. Dwa SA134 załatwiają sprawę tłoku. Załatwione są także za jednym zamachem dwa połączenia lokalne (Kudowa - Kłodzko, Wałbrzych - Kłodzko) oraz także Kłodzko - Wrocław. Nawet jeśli w tygodniu od Kudowy do Kłodzka pojadą muchy, to na pewno z Kłodzka do Wrocławia ktoś pojedzie, bo to połączenie może być zamiast któregoś kibla, który teraz jeździ. I mamy ideał. Zgadzasz się ze mną, że takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2014, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Przecież nie twierdzę, że nie, ale wszyscy doskonale wiemy jakie są realia.

Jednak nie to jest istotą problemu, bo dla mnie nie do zaakceptowania jest fakt wożenia powietrza w codziennym ruchu lokalnym, wynikający ze słabej oferty. Zauważ, że w weekendy pociągi i tak jeżdżą zapełnione, bo co to za problem zapełnić SA106/SA135, gdy trzy kurorty same między sobą będą generować ruch turystyczny. We wspomnianą wcześniej przeze mnie lipcową sobotę większość pasażerów to był właśnie ruch lokalny, który spokojnie zapełnił szynobus. Teraz trzeba zrobić wszystko, by taki ruch był także na co dzień. Połączenia do Wrocławia choć niewątpliwie atrakcyjne, tego problemu nie rozwiążą. Najlepszym przykładem jest bliźniacza linia do Szklarskiej Poręby, o której wspomniałem kilka postów wyżej.

To samo dotyczy każdej innej linii lokalnej. Choćby Podsudecka. Są bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Świdnicy - super. Wydłużono 3 pary do Dzierżoniowa - wspaniale. Razem dale do 8 par pomiędzy tymi dwoma miastami, co jest już jakimś tak zalążkiem dobrej oferty, która od grudnia wzrośnie do 11 par i to w równym takcie. Ale do leżących zaledwie 20 km dalej Ząbkowic docierają ledwie 4 pary tak, jakby ktoś z góry zakładał , że tam ludzie jeździć nie będą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 165 z 202 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 164, 165, 166 ... 200, 201, 202  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl