Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
PkP Energetyka - rozmowa kwalifikacyjna
Autor Wiadomość

Pendolino1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2015

PostWysłany: 13-02-2015, 22:44   PkP Energetyka - rozmowa kwalifikacyjna Odpowiedz z cytatem

Cześć za niedługo mam rozmowę w Energetyce na stanowisko elektromonter obecnie pracuje w PLK. Z racji większego rozwoju myślę spróbować właśnie w tym zakładzie ciekaw jestem jakich pytań mogę się spodziewać na rozmowie i czy mając inżyniera SRK mogę negocjować stanowisko inż. elektromonter. Może ktoś wie coś więcej o tej firmie, pracuje tam?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-02-2015, 23:34    Odpowiedz z cytatem

Pendolino1990, na jakie stanowisko aplikujesz? Centrala czy zakład? Jeśli zakład to biuro, podstacje czy pociąg sieciowy? Masz wykształcenie kierunkowe (elektryk - technik lub inżynier)?

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pendolino1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2015

PostWysłany: 14-02-2015, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Jestem Elektromonterem ds. automatyki w PLK, składałem do zakładu w PKP Energetyka na stanowisko elektromonter,Dodam że teraz też studiuje dalej drugi stopień czyli magisterke z tym że już zaocznie Elektrotechnikę i do wyboru mam specjalizacje ( Elektroenergetyka przemysłowa/ bądź Automatyka i informatyka). Jestem inżynierem transportu specjalizacja sterowanie ruchem kolejowym. Chciałem spytać czy z racji posiadanego wykształcenia mógłbym dostać stanowisko inż. elektromonter w Energetyce i ciekaw jestem rozmowy o co mogą spytać i co zaoferować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-02-2015, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Pendolino1990, na twoim miejscu nie pchałabym się do PKP Energetyki. Spółka przeznaczona jest do prywatyzacji w tym roku i nie wiadomo jak potoczą się jej losy oraz losy załogi. TK Telekom przed prywatyzacją rozwalili doszczętnie, a załoga jest sfrustrowana, bo została wyrolowana. Podobnie może być z PKP Energetyką. Siedź więc na razie w PKP PLK i kończ studia. Jako mgr inż. energetyk będziesz mógł przebierać w ofertach pracy, nie tylko na kolei, ale i za granicą. Na polskiej kolei nie ma i nie będzie przyszłości dla młodych i wykształconych ludzi z ambicjami.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pendolino1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2015

PostWysłany: 14-02-2015, 18:36    Odpowiedz z cytatem

no właśnie najgorsze jest to że 7 miesięcy jestem zbyt wiele się nie uczę tyle co ze studiów pamiętam i ewentualnie to co w pracy usłysze cośdoczyta, a mam większe aspiracje niż chodzenie po torach, tym bardziej że PLK staż do automatyka czyli osoby która może odpisywać w książce i samemu robić jakieś usterki itp podniosła do 18 miesięcy niestety też moja naczelczniczka za uprawnienia SEP kazała mi płacić jeśli chce jezrobić dlatego to wszystko jest dla mnie bez sensu. i Stratą czasu jest dla mnie praca za 1550zł ;/ gdzie nie mam jakichś większych jakichkolwiek szans rozwoju. Gdzie nawet nie chodzi o pieniądze czy coś tylko o fakt i chęć jakiejś większej nauki uprawnień. A wybaczcie przy mojej pensji za uprawnienia SEP szkoda mi wydać 500zł gdzie zakład taki jak PKP powinien od razu wysłać na szkolenie. A co tej Energetyki też właśnie ta prywatyzacji mnie martwi. dlatego już sam nie wiem co robić.....

[ Dodano: 16-02-2015, 21:06 ]
Ktoś coś podpowie ? I się wypowie czy faktycznie dla pracowników przyszła prywatyzacja PKP ENERGETYKA nie będzie lepsza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 17-02-2015, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Pracowałem tam szmat czasu więc znam tą firmę od podszewki - moja dobra rada nie pchaj się tam bo więcej nie zarobisz a będziesz robił trzy razy tyle co w PLK bo PLK też dobrze znam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pendolino1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2015

PostWysłany: 18-02-2015, 20:48    Odpowiedz z cytatem

no tak ale ja w PLK mam 1550 zł i muszę 18 miesięcy mieć stażu żeby być wysłany na egazmin na automatyka gdzie żadnej podwyżki itp nie ma ; / ogólnie może powiesz czym się w PKP energetyka zajmowałeś i jakie miałeś stanowisko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl