Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
PKP Cargo szuka maszynistów
Autor Wiadomość

Tomek-Gliwice
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-06-2015, 21:18   

Skandal że przez pierwsze dwa lata płacą stażystom 1200 pln ....w Cargo... chore. Wymagania zdrowotne z kosmosu, reszta wymagań z kosmosu a pensje głodowe... stażysta też musi za coś żyć.....a kiedy ma dorobić??? Przecież trzeba w cholerę godzin wyjeździć, a potem płaczą że maszynistów brak. Walnięty ten kraj.... Twisted Evil

Nie wspominam o tym że jak ktoś płaci za licencję i badania sam, to daje to suma sumarum 6000pln!! Z własnej kieszeni! sic! Jaka to motywacja dla kogoś ,kto ma przez pierwsze dwa lata pracować za 1200 pln??!! Śmiech Śmiech
Przejdź na dół

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 24-06-2015, 12:52    Odpowiedz z cytatem

Nie dość, że płaci się za naukę to jeszcze niektórym źle. Jak tak dalej pójdzie pensje będą też otrzymywać studenci, uczniowie, aplikanci, a nawet trampkarze. Świat zwariował, a niektórym chyba w głowach się poprzewracało. PKP CARGO płacąc nawet wynagrodzenie minimalne ponosi kolosalne koszty. Ludzie mają perspektywę stałej i stabilnej pracy, a tu pracodawca płaci im za naukę łącznie z ZUS i podatkiem 30000 zł rocznie i jeszcze takim źle Exclamation Jak komuś brakuje motywacji może ją odnaleźć zasuwając w markecie za grosze na zleceniu. Ludzie zdobywacie tu kompetencje i uprawnienia i jeszcze Wam źle? Może płaćmy też pensję każdemu kto robi prawo jazdy? Marne perspektywy przed naszym krajem , przy tak roszczeniowej młodzieży. Mam nadzieję, że CARGO rekrutując odsiewa wszelakiej maści frustratów.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karawek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2013

PostWysłany: 24-06-2015, 13:20    Odpowiedz z cytatem

System z licencją jest ogólnie mówiąc do du... Jest wiele przypadków kiedy taki zaawansowany licencjat mógłby pracować samodzielnie np praca za pomocnika. Niestety mu nie wolno i dochodzi do paradoksów typu czterech ludzi na lok. Szlag mnie osobiście trafia jak mi głupiej uproszczonej próby zrobić nie może choć jego wiedza i umiejętności są wystarczające. Pracuję z jednym zaawansowanym stażystą. Po pierwsze nie zarabia 1200 tylko około 1900, po drugie on musi zostać maszynistą, do tego te szkolenie prowadzi. Pomocnik musiał być bardziej aktywny groziło mu zostanie wiecznym pomocnikiem. Ci są bardziej roszczeniowi, noszą się jakby od kołyski kręcili kołem. Za parę miesięcy życie zweryfikuje ich umiejętności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Batman1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2015

PostWysłany: 24-06-2015, 19:53    Odpowiedz z cytatem

A taki stażysta pracuje w takim samym trybie jak mechanicy? Tzn 12 godzin dniówka, później 12 godzin nocka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 24-06-2015, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
System z licencją jest ogólnie mówiąc do du... Jest wiele przypadków kiedy taki zaawansowany licencjat mógłby pracować samodzielnie np praca za pomocnika. Niestety mu nie wolno i dochodzi do paradoksów typu czterech ludzi na lok.


Idea nie jest najgorsza tylko przewoźnicy do tego podchodzą dziwnie, w IC to powoli zaczyna się prostować, stażysta na odpowiednim etapie szkolenie może wykonywać wszelkie czynności przewidziane dla pomocnika. Tylko firma musiała się zewrzeć w dupie poczuć wizje jazdy 160 we dwóch maszynistów, kosztów i problemów z tym związanych. Potworzyła nowe instrukcje UTK to zaakceptował i niby się zgadza. Przynajmniej jak na razie.

Cytat:
A taki stażysta pracuje w takim samym trybie jak mechanicy? Tzn 12 godzin dniówka, później 12 godzin nocka?


Generalnie tak, tylko majster nie zawsze pracuje 12 godzin czasem 8 czasem 10 zależy jak w planie wyjdzie. Czasem 2 nocki z rzędu czasem 5 dzionek, czasem jeszcze inaczej.

Cytat:
Trudno się nie zgodzić z tą wypowiedzią.


No ja z tą wypowiedzią też się zgadzam

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 24-06-2015, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Tomek-Gliwice napisał/a:
Skandal że przez pierwsze dwa lata płacą stażystom 1200 pln ....w Cargo... chore. Wymagania zdrowotne z kosmosu, reszta wymagań z kosmosu a pensje głodowe... stażysta też musi za coś żyć.....a kiedy ma dorobić??? Przecież trzeba w cholerę godzin wyjeździć, a potem płaczą że maszynistów brak. Walnięty ten kraj.... Twisted Evil

Nie wspominam o tym że jak ktoś płaci za licencję i badania sam, to daje to suma sumarum 6000pln!! Z własnej kieszeni! sic! Jaka to motywacja dla kogoś ,kto ma przez pierwsze dwa lata pracować za 1200 pln??!! Śmiech Śmiech


summa summarum. Po co używasz łaciny - nie władając nią ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelekddz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2014

PostWysłany: 29-06-2015, 13:08    Odpowiedz z cytatem

macie panowie może jakiś numer telefonu do Cargo do kadr. Celem zapytania sie o nabór itp.? Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zubrmjj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2015

PostWysłany: 29-06-2015, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Trzeba sie tam przejechac, przez telefon raczej nic konkretnego sie nie dowiesz bo pkp cargo nie szuka maszynistow 'na gwalt' jak to jest napisane w tym artykule Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Batman1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2015

PostWysłany: 29-06-2015, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłem tam dzisiaj do południowego oddziału i się dowiedziałem tylko tyle, że na razie nie wydają uprawdopodobnień. Może coś na jesień będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-06-2015, 12:41    Odpowiedz z cytatem

W Południowym może być różnie, bo mają sporo maszynistów z Nowego Sącza i okolic, których trzeba jakoś zagospodarować. Raczej największa szansa na etat w Centralnym.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-06-2015, 23:12    Odpowiedz z cytatem

A tak z ciekawości jak wyglądają gniazda maszynistów Cargo, to znaczy gdzie są? Gdzie jest największy popyt na pracę itd? Bo jakoś miejsca typu Nowy Sącz, Ełk itp. to nie wydają mi się, żeby były jakoś bardzo chłonne pod względem etatów? W ogóle tam się pracuje cały tydzień czy w tygodniu, w dni robocze jest parę pociągów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 01-07-2015, 10:30    Odpowiedz z cytatem

W Twoim regionie akurat przyjęto sporo osób przeszkolonych przez PR.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Batman1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2015

PostWysłany: 23-07-2015, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Info dla bezrobotnych: wczoraj dzwoniłem do południowego oddziału Cargo z pytaniem o uprawdopodobnienia zatrudnienia. Niestety na chwile obecną nadal nie wydają. Pani przy telefonie powiedziała mi że można spróbować za dwa miesiące zadzwonić i zapytać. Jednocześnie wspomniała że mają bardzo dużo osób już z licencją maszynisty ubiegających się o zrobienie świadectwa.
Także na razie buba Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szewczykluk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Wrz 2014
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 23-07-2015, 20:32    Odpowiedz z cytatem

i dobrze cię poinformowała Cool jestem zatrudniony od lutego i nie widać szans na świadectwo, póki co prace manewrowe, które mogą potrwać bóg wie jak długo Twisted Evil ogólnie kiszka nawet dla tych co już mają zatrudnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

gowik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2015

PostWysłany: 23-07-2015, 23:05    Odpowiedz z cytatem

szewczykluk napisał/a:
i dobrze cię poinformowała Cool jestem zatrudniony od lutego i nie widać szans na świadectwo, póki co prace manewrowe, które mogą potrwać bóg wie jak długo Twisted Evil ogólnie kiszka nawet dla tych co już mają zatrudnienie


Tak jest w zakladzie poludniowym, ale w zakładzie slaskim o niebie lepiej Wink w sensie ze nie trzeba czekac 3 lata na swiadectwo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl