Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
SBL 4-stawna dla linii o V>160 km/h
Autor Wiadomość

kubanowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009

PostWysłany: 09-07-2015, 18:22   SBL 4-stawna dla linii o V>160 km/h Odpowiedz z cytatem

Hej, mam pytanie. Liczę sobie przepustowości szlaków kolejowych w przeróżnych konfiguracjach (w ramach pracy magisterskiej). Pojawia się problem dla linii typu P250, P200, M200, czyli dla trzech linii z prędkościami powyżej 160 km/h. Załóżmy, że chcę (a nawet mogę) zastosować tam SBL (dokładnie 4-stawną). Oczywiście na czas następstwa pociągów składają się długości trzech odstępów oraz długości pociągu (który musi zjechać w całości z odstępu, aby uczynić go wolnym). Dla linii z prędkościami do 160 km/h dochodziła jeszcze droga widoczności, czyli maszynista musiał dostrzec zielony sygnał na semaforze odpowiednio wcześniej. Jak postąpić w przypadku linii o V>160 km/h, gdzie nie obowiązuje pojęcie "widoczność", a wszelkie sygnały maszynista otrzymuje do kabiny, bo i tak może się pomylić przy odczycie sygnału z powodu dużej prędkości. Zatem inaczej formułując pytanie: kiedy (ile metrów przed semaforem) maszynista otrzyma do kabiny informację o tym, że semafor odstępowy SBL, do którego zbliża się prowadzony przez niego pociąg, wyświetla sygnał zielony?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 09-07-2015, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Który poziom ETCS? Przy drugim teoretycznie maszynista "widzi" szlak 30 kilometrów do przodu i obrazy semaforów zmieniają się w czasie rzeczywistym. Na pierwszym poziomie "widzi" chyba 3 lub 4 odstępy do przodu ale sytuacja zmienia się jak minie balisę. Żeby zobaczyć, że 2-gi semafor się zmienił musi minąć ten najbliższy a komputer już mu wykreślił krzywą hamowania.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kubanowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009

PostWysłany: 12-07-2015, 12:10    Odpowiedz z cytatem

odpowiedziałem w wiadomości prywatnej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl