Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zawód maszynisty, a kierunek studiów...
Autor Wiadomość

Cezary01 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2015

PostWysłany: 20-08-2015, 19:30   Zawód maszynisty, a kierunek studiów... Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam takie pytanie, jestem bliski zapisania się na licencję maszynisty, a w niedługim czasie podpisanie lojalki na 5 lat z PKP Intercity.
Chciałbym w między czasie tych 5 lat zrobić sobie studia.
Kasa jakoś by się znalazła na studia zaoczne, chęci by były. Pytanie teraz tylko w jaki kierunek studiów spróbować wejść.
Ogólnie nie byłem orłem z matmy, fizyki czy chemii i z tym może być problem dlatego bardzo techniczne kierunki odpadają.
Zastanawiam się czy dobrym połączenie nie byłby studia na kierunku Transport. Czy odbywając takie studia podczas szkolenia i pracy jako maszynista to po uzyskaniu takich studiów praca przez ten cały czas jako maszynista liczyłaby mi się jako doświadczenie zawodowe, staż czy praktyka?
Czy jest sens robić coś takiego?
Jak to widzicie drodzy koledzy?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 21-08-2015, 13:49   Re: Zawód maszynisty, a kierunek studiów... Odpowiedz z cytatem

Cezary01 napisał/a:

Ogólnie nie byłem orłem z matmy, fizyki czy chemii i z tym może być problem dlatego bardzo techniczne kierunki odpadają.
Zastanawiam się czy dobrym połączenie nie byłby studia na kierunku Transport.


No właśnie na tym kierunku np. Wydział Transportu na PW, jest dużo matematyki i fizyki. Jest to kierunek "techniczny" Neutral Matematykę można zrozumieć, fizykę też, wykształcenie techniczne dziś kiedy szkoli się różnej maści managerów, ekonomistów itp. jest czymś naprawdę cennym.
Maszynistą "czynnym" będziesz do momentu, kiedy podczas którychtamś badań okresowych dowiesz się, że straciłeś zdolność do wykonywania tego zawodu, z tym każdy z nas musi się liczyć. To wcale nie jest trudne, aby tą zdolność stracić Cool
Więc pytanie: co potem ?
I tu właśnie potrzebne są studia, szczególnie techniczne, po których przyjdzie ci łatwo zaadaptować się do nowego zawodu. Jeśli masz siły i chęć - koniecznie kształć się dalej. Są u nas koledzy, którzy pracują na pociągach a w weekendy idą na uczelnie.

Co do drugiej części to nie rozumiem: czy chodzi ci o wysługę ? Co się wlicza w okres pracy (wysługi lat) do ewentualnej emerytury ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tymolowy26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2015

PostWysłany: 28-08-2015, 07:20    Odpowiedz z cytatem

Witam

Gdzie w najbliższym czasie jest organizowany kurs na licencje maszynisty? Jestem z Katowic, składałem papiery do PKP Cargo, ale od dwóch miesięcy cisza i pewnie tak pozostanie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl