Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Obiegi w nowym RJ 2015/2016 w Małopolsce
Autor Wiadomość

Khan34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2015

PostWysłany: 05-01-2016, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie po korekcie rozkładu w dniu 18.01.2016 pozbywamy się kolejnego Impulsa z linii nr.133 Kraków - Katowice. Pociąg REGIO 34306 właśnie w tym dniu wyskakuje już jako nie klimatyzowany itp. (ale to tylko moje domysły), ale jak już mieszają to tak samo się stanie jak z REGIO 34308 też po zmianie ikonek w Bilety Regionalne skończył kuroswać Impuls.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomekmkm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2015
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 06-01-2016, 00:37    Odpowiedz z cytatem

Albo zmieniono obiegi, albo miałem niebywałe szczęście. Dwa razy jechałem ostatnio trasą Tarnów-Kraków. Pierwszego stycznia na Dunajcu z Krakowa miałem EDka, i w przedziale "pierwszej klasy" dało się - ku mojemu zaskoczeniu - na prawdę godnie i wygodnie podróżować. W Tarnowie spostrzegłem nowy skład w małopolskim malowaniu, który czekał na odjazd do Rzeszowa Głównego. A to ci niespodzianka.

Za to kumulację miałem podczas podróży do Krakowa w poniedziałek. Nie dosyć, że trafiłem EN57, to poszło mi to tak dobrze, że w pakiecie, w trosce o wygodę, dorzucono mi cudownej urody czerwone ortopedyczne plastiki. Było cholernie niewygodnie, ale z funkcją grzania pośladków (trudno stwierdzić, czy to zaleta, czy wada), ale obiektywnie muszę przyznać, że przy obecnej taryfie (studencki za 5 zeta z hakiem) nawet przejazd drezyną byłby akceptowalny.

Pociągi jakie były takie były, ale jechały punktualnie, a obsługa była bardzo miła. W toaletach było względnie świeżo i czysto. Ba, były nawet ... nakładki na sedes. Pozostaje jednak niedosyt z tego, że mogłem lepiej trafić, bo do tej pory, w co nie wsiadłem było nowe lub po modernie. Zareklamowałem swojej lepszej połowie REGIO jako alternatywę dla autobusów, argumentując mega niską ceną, podobnym czasem dojazdu i nowym taborem. Za pierwszym razem utrafiła Impulsa. I na tym się jej szczęście skończyło Smile Ja wiele rzeczy zrozumiem, ale jej, do tego niezbyt wtajemniczonej w tematykę kolejową, ciężko pewne rzeczy wytłumaczyć. Ot, "płacę tyle samo, a raz jadę jakimś starym rzęchem, a raz prawie Pendolino".

Jak kiedyś, chyba jeszcze w starym rozkładzie, jechałem do Tarnowa i miałem dużo czasu do odjazdu widziałem, że nowy małopolski skład przyjechał najpierw do Krakowa z Katowic jako Os, po czym robił trasę Kraków-Tarnów jako REGIO.

Raz też trafił mi się nowy EZTek rzeszowski, na relacji Kraków - Rzeszów.

Ps, Czyżby zaczęli dawać nowy tabor tylko na międzywojewódzkie?

_________________
2016: 1493 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ss123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2014

PostWysłany: 09-01-2016, 12:59    Odpowiedz z cytatem

na obiegu jaworzyny co kursuje ? w rozkładzie nadal widnieje klimatyzacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomekmkm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2015
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 09-01-2016, 22:42    Odpowiedz z cytatem

W piątek na Jaworzynie (6.03 z Krakowa) jechał EDek.
Klimatyzacja działała jak marzenie. Od Brzeska tak nieprzyzwoicie zimno, że na pewno na duchoty nikt nie narzekał Smile
Gdzieś chyba w Płaszowie, może w Bieżanowie mijał się z czymś, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak Impuls.

_________________
2016: 1493 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ss123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2014

PostWysłany: 10-01-2016, 12:02    Odpowiedz z cytatem

na zakopane tez edek ?Very Happy mogli by zmienić te rozkłady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-01-2016, 07:30   

Od tygodnia z Regio Karolinka zniknął asynchron. Nie wiem czy awaria, czy wyszła rewizja. Połączenie jest realizowane EN71-007, jest to jednostka standardem zbliżona do ED72.
Powrót do góry

tomekmkm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2015
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 11-01-2016, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Na dzisiejszym Regio 30330 (o 15 z hakiem z Tarnowa do Krakowa) mieliśmy dzisiaj EN57 po modernie.

_________________
2016: 1493 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ss123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2014

PostWysłany: 12-01-2016, 17:16    Odpowiedz z cytatem

SPOT ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Khan34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2015

PostWysłany: 15-01-2016, 12:55    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj REGIO 43305 Katowice - Kraków EN57 SPOT. Czyżby wszystkie Impulsy wyparowały już z tej linii? Tak jak przeczówałem mieszanie przy ikonkach na Bilety Regionalne źle się kończy. Confused Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 18-01-2016, 10:23    Odpowiedz z cytatem

To co wyprawia MZPR woła o pomstę do nieba. Chyba lepiej żeby trasę Tarnów-Kraków przejęły KMł, bo szrot na linii po modernie, z normalnym WRESZCIE czasem przejazdu 1:15-1:20 zaczyna znowu królować. Przed grudniem widok impulsa na tej linii był normalny a teraz coraz gorszy tabor tu kursuje. Wczoraj czyli niedziela 17.01 regio odj. 19:45 z Krakowa do Nowego Sącza był na Fullplastic, trzeszczący stary kibel,rozgrzany do niemożliwości - siedzenia były gorące. Kibel na fullplasticu który nie wiedzieć czemu już dawno nie wylądował na złomie. Czy ktoś ustalający obiegi zwariował? W Płaszowie stoją EDki, i inne pojazdy a oni uparli się na te złomy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomekmkm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2015
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 18-01-2016, 13:41    Odpowiedz z cytatem

W czwartek (odj.15.25) z Tarnowa do Krakowa miałem EN57 po liftingu. I muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczył, bo jak na "kibel" to całkiem nieźle, nawet czyściutka tkaninka na siedzeniach Smile
Z tym, że jak już ktoś kiedyś wspominał, nie ma czegoś takiego jak temperatura optymalna. Jest albo gorąco, albo zimno.

W sobotę (wyjazd zdaje się 14.30) wracałem 30611 Kraków-Nowy Sącz na EDku. Standardowo zająłem miejsce w "pierwszej klasie", ale reszta składu też źle nie wyglądała. Tak jak wspomina kolega poprzednik, wszystkie obiegi powiny być co najmniej na EDkach, względnie "dobrych" ENach57, i oczywiście Impulsach,

[ Dodano: 19-01-2016, 14:17 ]
Wczoraj (18.01) na Regio 15.25 z Tarnowa do Krakowa Pendolino w postaci fullplastikowej babci Smile

_________________
2016: 1493 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hubert1999 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2016
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-01-2016, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś tutaj wie może jakiego pociągu mam się spodziewać na REGiO Bolek i Lolek ( Kraków -B.Biała) i REGIO Biała ( B.B - Kr.Gł)? Na stronie jest napisane że klimatyzacja itp., więc szynobus ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-01-2016, 22:31   

Hubert1999, najprędzej możesz się spodziewać EN81
Powrót do góry

emele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 21-01-2016, 09:15    Odpowiedz z cytatem

Hubert1999 napisał/a:
Czy ktoś tutaj wie może jakiego pociągu mam się spodziewać na REGiO Bolek i Lolek ( Kraków -B.Biała) i REGIO Biała ( B.B - Kr.Gł)? Na stronie jest napisane że klimatyzacja itp., więc szynobus ?


Tutaj masz zestawienia wszystkich pociągów jeżdżących po D29-117 (tab. 139)
http://www.vagonweb.cz/razeni/razeni.php?rok=2016&relace=PL-139&najit=Znajd%C5%BA

Oraz tutaj dla tab. 141 (Kraków - Skawina - Oświęcim)
http://www.vagonweb.cz/razeni/razeni.php?rok=2016&relace=PL-139&najit=Znajd%C5%BA
Tutaj dla tab 150 (m.in. Oświęcim - Trzebinia) - część pociągów, resztę uzupełnię w wolnej chwili.
http://www.vagonweb.cz/razeni/razeni.php?rok=2016&relace=PL-150&najit=Znajd%C5%BA

Te powyższe to są zestawienia planowe. Zapraszam do dodawania zestawień rzeczywistych w/w pociągow. Nie trzeba mieć konta na vagonweb.cz - rzeczywiste każdy może dodawać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hubert1999 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2016
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21-01-2016, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Na REGIO Bolek i Lolek był EN81- zapełnienie 70% miejsc siedzących natomiast na REGIO Biała powinien być EN81 a jechał EN57 - zapełnienie od Wadowic do Skawiny na cały skłąd ok. 8 osób natomiast od Skawiny ok. 25% miejsc siedzących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl