Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Z Kolejami Śląskimi bezpośrednio do Czech
Autor Wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 08-05-2016, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Od dowolnej np katowice_ Chalupki , Racibórz_ Chalupki

_________________
bert
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-05-2016, 08:29   

A także: Rudyszwałd - Chałupki czy Cieszyn Marklowice - Cieszyn. Wg potrzeb i możliwości. Byle to był bilet SilesiaWeekend
Powrót do góry

emele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 10-05-2016, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Na dni robocze polecam Czechy+ Przewozów Regionalnych. Kosztuje to w pakiecie 23 zł (4 zł bilet Roztoki Bystrzyckie - Międzylesie oraz 19 zł Czechy+) a ma zasięg większy od SilesiaWeekend (za dopłatą nawet do Brna i Pragi można dojechać) i obowiązuje w dowolnym dniu. W w/w bilety zaopatruje się bez żadnego problemu w kasie PR w Oświęcimiu a w Czechach oprócz pociągów CD obowiązuje w pociągach GW Train. Raz tylko miałem problem w osobówce Opava - Hlucin jak kierpoć chciał mi udowodnić że to bilet imienny i bez wpisanego nazwiska nie ważny. Ale odpuścił. Poza tym im pociąg wyższej kategorii (R, Ex, EC) tym krótsza kontrola tego biletu. Na lokalkach się doktoryzują ale w sumie bez problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leewy1994 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Chorzów/Katowice

PostWysłany: 01-06-2016, 14:49    Odpowiedz z cytatem

A czy gdzieś na terenie woj. śląskiego, można nabyć ten bilet Czechy+ ? Bo nie wiem czy jeszcze jest kasa stricte PR-ów w Gliwicach gdzie mógłbym kupić ten bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 01-06-2016, 17:40    Odpowiedz z cytatem

Nigdzie na terenie woj. śląskiego nie ma już kas przewozów regionalnych ale bilet o którym pisze emele kupisz też w kasie kolei śląskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leewy1994 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Chorzów/Katowice

PostWysłany: 01-06-2016, 18:04    Odpowiedz z cytatem

ambrosia napisał/a:
Nigdzie na terenie woj. śląskiego nie ma już kas przewozów regionalnych ale bilet o którym pisze emele kupisz też w kasie kolei śląskich.


Czyli jeżeli kupie dajmy na to bilet z Rudyszwałdu do Chałupek to mogę kupić też Czechy+ tak ? I czescy konduktorzy nie będą widzieć problemu ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 01-06-2016, 19:14    Odpowiedz z cytatem

Nie, bilet Czechy+ jest sprzedawany tylko kiedy podróż na terenie Polski rozpoczyna sie od pociągu regio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 01-06-2016, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Bilet Czech + możesz dokupić do następujących biletów:

-biletu jednorazowego - wydanego w określonej relacji do wybranej stacji granicznej, odpowiednio: Głuchołazy, Międzylesie;
-biletu sieciowego imiennego PR (tygodniowego, miesięcznego, półrocznego i rocznego);
-biletu REGIOkarnet/miniREGIOkarnet (bilet sieciowy imienny, ważny w ciągu wybranych przez podróżnego 3 dni),
można nabyć bilet Czechy+ za jedyne 19 zł lub bilet Czechy+ max za 49 zł.

Podróż na podstawie biletu należy ukończyć do godz. 24.00 w danym dniu ważności. Biletu nie można zwrócić ani dokonać jego wymiany.

Bilet Czechy+ / Czechy+ max łącznie z biletem do niego wydanym jest ważny w kl. 2 na przejazdy pociągami PR od/do stacji granicznej na kolejowym przejściu granicznym z Republiką Czeską do punktu granicznego a także w pociągach uruchamianych w Czechach na wybranych trasach (schemat) przez ČD.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-06-2016, 23:49   

ambrosia napisał/a:
Nigdzie na terenie woj. śląskiego nie ma już kas przewozów regionalnych ale bilet o którym pisze emele kupisz też w kasie kolei śląskich.

No nie wiem czy masz rację. Chyba, że w różnych kasach jest różnie. W Bielsku-Białej w kasie KŚ nic nie załatwisz, bilet Czechy+ kupuje się w kasie IC.
Powrót do góry

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 03-06-2016, 10:26    Odpowiedz z cytatem

Kasy kolei śląskich sprzedają wszystkie bilety oferowane przez przewozy regionalne. Jeśli mówisz że również w kasie IC można nabyć bilet czechy+ to dochodzi kilka miast na Śląsku w których te kasy są (Katowice, Gliwice, Częstochowa, Bielsko-Biała, Rybnik, Lubliniec, Sosnowiec, Zabrze i Zawiercie) więc problemu nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-06-2016, 17:16   

Nie, ja piszę o tym, że w kasie KŚ w Bielsku-Białej NIE MOŻNA kupić bilety typu Czechy+, a także np. biletu turystycznego
Powrót do góry

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 03-06-2016, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Wynika z tego ze osoby pracujace w kasie KS w Bielsku poprostu nie znaja ofert Pr .Nalezy kazdorazowo interweniowac u Pani Dyrektor dzialu handlowego KS.

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-06-2016, 10:05   

Ok, uderzę wyżej. Czyniłem dwa podejścia, kiedy przerażał ogonek przy kasie IC i zawsze odpowiedź była szybka i jednoznaczna - nie mają pełnej palety ofert PR.
Proszę o informację w których kasach KŚ miał ktoś okazję kupić Czechy+ lub turystyczny, będę miał argument.
Powrót do góry

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-06-2016, 11:34   

dddbb napisał/a:
Proszę o informację w których kasach KŚ miał ktoś okazję kupić Czechy+ lub turystyczny, będę miał argument.

W kasie KŚ w Sosnowcu Gł. bez problemu kupiłem bilet turystyczny+Czechy, mimo że nie jest on honorowany w pociągach KŚ o czym kasjerka mnie nawet poinformowała. Jednak rozmawiałem swego czasu z pracownikiem KŚ i faktycznie nie wszystkie kasy KŚ mają pełną ofertę PR. Np w Sosnowcu nie kupisz biletu z Katowic do Krakowa w promocji "połączenie w dobrej cenie" (sprzedają tylko w cenie bazowej PR), natomiast w Katowicach już taki się kupi bez problemu.
Powrót do góry

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 23-08-2016, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Od dowolne moze byc np Rudyszwald

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl