Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przewozy międzynarodowe w ujęciu regionalnym oraz krajowym
Autor Wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-08-2015, 06:35   Przewozy międzynarodowe w ujęciu regionalnym oraz krajowym Odpowiedz z cytatem

Witam
Przede wszystkim przepraszam za powielanie tematów, ale aktualnie jestem w trakcie przygotowań do egzamin ów doktoranckich i potrzebuję weryfikacji i pomocy w zakresie swojej wiedzy.
Chodzi mi o aspekty prawno- finansowe organizacji przewozów międzynarodowych lokalnych oraz krajowych.

1. Transport lokalny/regionalny: finansuje przy odpowiednim podziale kosztów z swoim zagranicznym odpowiednikiem jak rozumiem urząd marszałkowski województwa polskiego . Np. połączenia typu Frankfurt- Słubice; Wrocław- Drezno; Szczecin- Angermunde; Kostrzyn- Berlin. Jednym słowem podmiotem odpowiedzialnym za finansowanie, organizację i inne aspekty odpowiedzialny jest UM. Za połączenia lokalne/regionalne rozumiem połączenia pomiędzy jednostkami terytorialnymi które są bezpośrednio po dwóch stronach granicy/prośba o weryfikację.

I poza prośbą o weryfikację tych założeń chciałem się spytać czy istnieje możliwość, że organizatorem i jednostką odpowiedzialną po stronie polskiej jest samorząd powiatowy (np. w przypadku stricte lokalnych połączeń typu Żary- Forst, Szklarska- Harrachov.

2. Transport "krajowy". Tutaj rozumiem, że organizatorem i "księgowym" jest MIR, ponieważ mówimy o połączeniach pomiędzy jednostkami terytorialnymi nie przylegającymi bezpośrednio do granicy?

I parę prób i pytań:
3. Jak wygląda kwestia dofinansowań IR typu Ełk- Grodno. Z tego co wiem to w tym przypadku dofinansuje MIR z racji dużego zasięgu terytorialnego połączenia, ale nie jest to dofinansowanie obowiązkowe tylko fakultatywne.
4. Czy możecie podać jakieś dokumenty, wytyczne,dyrektywy związane z organizacją ruchu transgranicznego kolejowego? Mi się udało pośrednio dotrzeć do Europejskiej Współpracy Terytorialnej; Europejskiej Polityki Transportowej i Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej.

Z góry dzięki za pomoc
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl