Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
Jelenia Góra - Węgliniec
Autor Wiadomość

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 22-07-2009, 00:21    Odpowiedz z cytatem

poki co jak dzisiaj wracalem z olszyny do lubania ezetem en57 to widze ze w lubaniu kolo nastawni narzucali troche szyn i co chyba beda robic,nastawiane beznadziejne 3 znaki z ograniczeniem od 20 do 60 i stoja jeden za drugim zamiast postawic jeden 20 bo na moscie tym w str jeleniej jest tyle.

A co do dalszej modernizacji to tak jak mowilem,jak sie posypie cos to wtedy moze zaczna cos robic.

Pozdrawiam

[ Dodano: 22-07-2009, 23:17 ]
dzis wrocilem z pracy jechalem pociagiem do zgorzelca.wysiadlem w lubaniu i ide przez przejazd a tam znak STOP i uszkodzona rogatka,no na drugim tez.mysle sobie kolejna sciema PLK bo skoro 2 dzialaja a 2 nie to cos tu smierdzi,z reszta jak szybko dali znaki.teraz pociagi przed przejazdem daja rp i jada mysle z 10-20km/h.dobrze ze na srodkowym przejezdzie kolo netto stoi drozniczka i zatrzymuje ruch aut gdy nadjezdza pociag,widzialem z 5aut i nikt nie patrzy na znak ze jest stop i jedzie dalej i malo tu o wypadek?jutro zamieszcze filmik krecony dzis wieczorem,prywatnego przewoznika fa=ma cos tam.pozdrawiam.to tyle moich info na dzis

[ Dodano: 23-07-2009, 23:44 ]
Embarassed juz dzis widac znak stop na 1 przejezdzie i tam jedna strona jeden szlaban jest zamkniety caly czas i nie wierze w to ze to awaria,poprostu kolejny wkret,bo skoro wczoraj byly stopy na drugim przejezdzie a dzis juz nie ma,to plk co dalej knuje.sorki plk ale takie moje zdanie.

[ Dodano: 24-07-2009, 17:55 ]
jak widac na zdjeciu;) wczoraj nie bylo znakow i dzisiaj znow sa... masakra co sie dzieje

[ Dodano: 24-07-2009, 17:55 ]
drugie zdjecie

[ Dodano: 14-09-2009, 11:43 ]
Jadac poc.67635

relacji JG-ZG

zauważyłem ze w Rybnicy robia cos przy torach;) (widzialem leza szyny i pociagi kierowane sa na tor blizej budynku dworca) jesli uda mi sie to cykne foto jak bede jechal przed 13 do JG.ktos cos wie?

24072009.jpg
i tutaj drugie zdjecie
Plik ściągnięto 110 raz(y) 43 KB

24072009(001).jpg
Oto i to;)
Plik ściągnięto 113 raz(y) 41.99 KB


_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-09-2009, 10:13    Odpowiedz z cytatem

W ostatnich dniach miałem okazję przejechać się fragmentem tej linii. 18 wrzesień: z Jeleniej Góry odjazd 19:13 - szynobus lubuski (nie znam się na ich numeracji) - ten bardzo krótki. Wyjechał z małym opóźnieniem (około 5 minut). Na starcie około 40 osób (co mnie zaskoczyło). 20 wrzesień - pierwszy kurs do Jeleniej Góry - na stacji Gryfów Śląski czekał na opóźniony szynobus z Jeleniej, przez co przyjazd zamiast 7:23 miał 7:40 - ale na szczęście pociąg (a raczej zastępczy autobus) do Szklarskiej Poręby (7:26) czekał. Wieczorem 19:06 z Jeleniej opóźniony około 25 minut. 21 wrzesień (poniedziałek) - przyjazd planowany do Jeleniej 9:59 - przed Rybnicą ten krótki szynobus lubuski stanął w polu, z tego co słyszałem problem z bezpiecznikami - dalej nie pojechał. Po około godzinie przyjechała Su42 i w takim składzie przyjechaliśmy do Jeleniej z 75-minutowym opóźnieniem. Po około 20 minutach zaczął znowu działać - odwołany wcześniej pociąg do Zielonej Góry został zapowiedziany, że jednak pojedzie. I pojechał z 1.5-godzinnym opóźnieniem, ale nie na długo - znowu się zepsuł za rogatkami Jeleniej Góry, Su42 znowu wyjechał ze stacji i przytachał go z powrotem. Jestem ciekaw czy dziś już działa, a jak nie to to co jest w zamian?

[ Dodano: 22-09-2009, 10:16 ]
"Wieczorem 19:06 z Jeleniej opóźniony około 25 minut" - nie 19:06, a 19:13, sorry.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomex_0111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2009
Skąd: Lubań Śląski

PostWysłany: 10-10-2009, 00:57    Odpowiedz z cytatem

no ten krotki twoim zdaniem to SA105 zgadzam sie ze jezdzi spozniony i na szlaku jg-gryfow wychodzi 10min opoznienia,co jest nie uwzglednione w rozkladzie.widzialem wtedy tego trapeza stal na stacji i tez bylem zdziwiony co on robi na 1peronie.co do porannego kursu 77120 do jg to niestety tez nie jest uwzglednione opoznienie:/

[ Dodano: 15-10-2009, 09:58 ]
doszly mnie sluchy ze linia przed Młyńskiem byla dzis i chyba jest nie przejezdna bo staly drzewa.ktos cos wie?

_________________
PKP Lubań wejdź i zobacz sam;)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 16-10-2009, 11:11    Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z Was wie, czy po opadach śniegu linia Węgliniec- Jelenia Góra jest przejezdna?
Na stronach www.pkp.pl jest komunikat, że sa jakieś utrudnienia a nawet odwołane kursy. Prosze o pilne info. Będę wdzięczny za informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 01-11-2009, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mam wielką prośbę. Napiszcie mi jaka jest prędkość szlakowa z Jeleniej Góry do Zielonej Góry przez Węgliniec, Żary. Jechałem z Rybnika do Świnoujścia i jak wyjezdżaliśmy z Zielonej Góry 2 tory idą na Rzepin a ten z lewej niezelektryfikowany właśnie idzie na Żary. Czekam na odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

_________________
hello witam miłośników kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 01-11-2009, 21:49    Odpowiedz z cytatem

intercity30

wiem że na odcinku Węgliniec - Lubań jest prędkość 20-40 km/h, osobiście jechałem.
Od Lubania do Jeleniej Góry jest podobnie

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 01-11-2009, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Witam Jerry i serdecznie dziękuję za odpowiedź. Podejrzewam że Od Węglińca będzie podobnie w strone Zielonej Góry a jeśli można ile jest kilometrów od Węglińca do Zielonej Góry. Średnią łatwo policzyć dzieląc kilometry przez czas.

_________________
hello witam miłośników kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 02-11-2009, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Prędkość na odcinku Lubań Śl. - Gierałtów Wykroty jest ok. 20 km/h natomiast od Gierałtowa Wykr. do Węglińca jest o ile sie nie mylę 70 km/h. Pociągi na tym odcinku jada znacznie szybciej niż z Lubania do Gierałtowa Wykr.
Lubań-Olszyna Lubańska ok 30 km/h , Olszyna Lubańska - Gryfów Śląski ok 50 km/h to sa tylko przyblizone dane, jakie zauważyłem podczas jazdy pociągiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 02-11-2009, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam serdecznie. Mam wielką prośbę. Napiszcie mi jaka jest prędkość szlakowa z Jeleniej Góry do Zielonej Góry przez Węgliniec, Żary.




Prędkości maksymalne na odcinku Lubań- Zielona Góra:

Lubań-Węgliniec:
1,00 km- 11.6 km- 40 km/h
11,6 km- 23,0 km- 70 km/h
23,0 km- 24,06 km- 30 km/h

Węgliniec- Zary:

1,00 km- 12,8 km- 50 km/h
12,8- 21,8 km- 50 km/h
21,8- 43,4 km- 80 km/h

Żary- Zielona Góra
1,00 km- 3,8 km- 50 km/h
3,8 km- 15,6 km- 60 km/h
15,6 km- 53,7 km- 70 km/h

Nie sugeruj się wyliczaniem średniej dzieląc czas przez kilometry, ponieważ na tej lini również są wprowadzone rezerwy czasowe.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 02-11-2009, 17:00    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:

Węgliniec- Zary:
1,00 km- 12,8 km- 50 km/h

Zawsze kiedy pokonywałem odc. Stary Węgliniec - Węgliniec wydawało mi się, że prędkość była "powalająca" - w granicach 30km/h. Czy tam coś naprawiano?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 02-11-2009, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Być może rezerwa czasowa. Prędkości maksymalne pochodzą z PKP PLK.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-11-2009, 15:13   

Dziś Wrocław Główny,13:32. Zapowiedź Wrocław - JG przez Legnicę:
"Na odcinku Węgliniec - Gierałtów Wykroty - zastępcza komunikacja autobusowa"

Jakieś naprawy, czy awaria?
Powrót do góry

Brajan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2009

PostWysłany: 03-11-2009, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Remonty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-11-2009, 23:07    Odpowiedz z cytatem

O rany nareszcie .. Smile

[ Dodano: 03-11-2009, 23:07 ]
A po tym odcinku bedą się brali za następne wie coś ktoś?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 01-01-2010, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Zima zaskoczyła kolejarzy:

Wczorajsze wahania temperatur na tyle skutecznie oblodziły trakcję, że szlak z Węglińca do Gierałtowa-Wykrot był zamknięty. Pojechał tam pociąg sieciowy, podziałał. Ale chyba na próżno.

Pociąg osobowy z do Wrocławia, przez Węgliniec - planowy odjazd z Węglińca 1o.11 - odjechał o 12.32.

Pociąg z Wgl-ca do Jeleniej Góry o 8.58 złapał na starcie DWIE i PÓŁ GODZ. opóźnienia. Po czym ruszył i tuż przed Gierałtowem nie mógł się doślizgać do stacji mimo intensywnych usiłowań maszynisty i sypiących się z pantografu iskier. Aż w końcu wrócił do Węglińca, i został solennie odwołany. A grupa prawie 3o pasażerów musiała czekać na następny szynobus z ZG do JG - oczywiście jechał SA105 - więc było wesoło, tym bardziej, że część podróżnych zdążyła już rozgrzać się szampanem i piwskiem.

Nikt nie wpadł na pomysł, że podróżnym może się spieszyć - zwłaszcza w ostatni dzień roku - ani by może zorganizować zastępczą komunikację autobusową - choćby z Węglińca do Lubania i z powrotem, bo dalej szlak był ją względnie przejezdny. No ale po co?

Taki smaczek: Z powrotem z JG do Zgorzelca wracałem już pks-em, bo po co ryzykować - pod stacją w Gryfowie parę osób pytało się kierowcy, czy to nie aby autobus zastępczy do Węglińca albo JG ;] Śmiech na sali.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl